پورنوگرافی و تاثیرات زیان بار آن در زندگی
خانه » پورنوگرافی و تاثیرات زیان بار آن در زندگی

پورنوگرافی و تاثیرات زیان بار آن در زندگی

22K بازدید
یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
7K

پورنوگرافی و تاثیرات زیان بار آن در زندگی

پورونوگرافی

پورنوگرافی و تاثیرات زیان بار آن در زندگی ،اثرات پورنوگرافی،راه و روش و رفتارهای جنسی،عریان،سکس خشن ،سکس ، فیلم سوپر ، دانلود سکس ، دانلود فیلم سوپر ،

لغت پورنوگرافی ریشه در یک لغت یونانی به معنای «نوشتن درباره فواحش» دارد. اگرچه تعریف مدرن و جامعی که مورد قبول تمام جوامع قرار گرفته باشد هنوز نوشته نشده، اما یک نکته در تمام تعاریف مشترک است و آن عیان و بی پرده بودن در موضوعات جنسی و سکسی است. اختلاف نظر بیشتر بر سر این است که آیا این تولیدات هنر است یا مستهجن، خوب است یا بد، بی ضرر است یا مضر؟ مردم اغلب به محصولاتی بر چسب «پورنوگرافی» می زنند که اصول عقیدتی آنان را زیر پا گذاشته باشد و در عین حال مواردی را که مورد قبول و یا پسندشان بیابند، «هنر» و یا «شهوت انگیز» می نامند.

اثرات پورنوگرافی :

از سال 1960 تحقیقاتی در زمینه تاثیرات تولیدات سکسی بی پرده و عریان و در معرض آنان قرارگرفتن، صورت گرفته است. این تحقیقات که بیشتر حول و حوش تولیداتی که به طور رایج در بازار تجاری امروز در دسترس عموم قرار دارند و به منظور بر انگیخته شدن شهوت استفاده برندگانشان تهیه شده اند، می چرخند.

سه اصل مهم در این تحقیقات مورد توجه بوده است:

1. درجه عریانی،

2. وجود خشونت،

3. وجودصحنه هایی که زن در موقعیتهای پست و خوار به نمایش گذاشته شده است….

انواع محصولات

عریان ترین و بی پرده ترین کتابها، مجلات و فیلمهای ویدئویی برای استفاده مردان غیر-همجنس گرا (Hetrosexual men ) به بازار عرضه می شوند. در سالهای اخیر محصولات بیشتری برای زنان و همچنین همجنس گرایان زن و یا مرد به چشم می خورد. در تمام این محصولات عریانی و برهنگی و درگیر بودن در اعمال جنسی به نمایش گذاشته می شود. در کمتر از %10از این محصولات خشونت مشاهده می شود که درصد کمتری از آن (%3-%1) به شکل خشونت بدنی و یا تجاوز جنسی خود نمائی می کند. با وجود افزایش روز افزون در تولید اینگونه محصولات، در مقایسه با سالیان گذشته، خشونتی در آنان دیده نمی شود و یا خیلی کمتر به چشم می خورد. در بعضی از این محصولات، غلبه و تسلط مرد بر زن و افسانه تجاوز ( عقیده ای که بر اساس آن خیال داشتن سکس خشن و توهین آمیز برای زنان شهوت انگیز و لذت بخش است) به تصویر کشیده شده که از نظر آماری %33-%15 کل موارد را در بر گرفته اند.

 

واکنشها

نظرات و واکنشهای متفاوتی نسبت به پدیده پورنوگرافی وجود دارد؛ بعضی واکنشی منفی نسبت به محصولات آن نشان می دهند، درصورتیکه بعضی دیگر حداقل تا حدودی آن را پذیرفته و محصولات را شهوت انگیز می یابند. مقبول بودن و پذیرش پورنوگرافی در نزد یک شخص در بوجود آوردن احساسات مثبت و بر انگیختگی شهوت موثرتر از شخصی است که به نفی کامل آن میپردازد. هر چند که حتی در افرادی که مخالف این محصولات هستند، چه زن و چه مرد، تمایلات جنسی تا حدی بیدار می شود. مردان گرایش بیشتری به تولیداتی که مرد را در حالت غلبه و تسلط بر زن نشان میدهند دارند و در کل تمایل بیشتری به این گونه تولیدات دارند. افرادی که اختیار و قدرت را در دست دارند و پیرو روش محافظه کارانه اند و یا عقاید مذهبی دارند، احساس گناه بیشتری را بعد از درگیری در چنین تجربه ای در خود حس می کنند و در رویاروئی با این مسئله به مخا لفت و بروز واکنشهای منفی می پردازند. حتی اگر از نظر جنسی برانگیخته شوند، این محصولات را نا مناسب و ناخوشایند می یابند.

تغییرات در راه و روش و رفتارهای جنسی

قرار گرفتن در معرض محصولات پورنوگرافیک، مقاومت دربرابر این گونه تولیدات را افزایش می دهد بجز در کسانی که با یک پیشینه منفی با این پدیده روبرو می شوند. افرادی که توسط این کالاها برانگیخته می گردند، معمولا چند ساعتی بعد در نوعی از یک عمل جنسی درگیر می شوند. درصورتیکه فردی در تماس مداوم و کوتاه مدت با این تولیدات باشد، افزایش بی علاقگی و بی تفاوتی کم کم در آن فرد بوجود می آید که البته بعد از مدتی قطع تماس، این خلاءِ کنجکاوانه مجددا پر می گردد.

رفتارهای خشونت آمیز بر علیه زنان

دلایل واضحی چون علل اخلاقی و قانونی محققین را از بررسی، مطالعه و آزمایش در این زمینه که آیا بودن در معرض کالاهای پورنوگرافیک که در بر گیرنده بالاترین درجه بی پرده گی، عریانی و خشونتند، باعث خشونتهای جنسی می شوند یا خیر، باز می دارند . ولی محققین قادر به مطالعه گذشته مردانی که مجرم جنسی شناخته شده اند، بوده اند و توانسته اند که تاثیر محصولات پورنوگرافیک را بر آنان مطالعه کنند. مجرمان جنسی بیشتر در دامان خانواده هایی که نسبت به موضوعات جنسی و آموزش آن سخت گیر ویا بی تفاوت بوده اند، رشد می کنند. در مقایسه با دیگر افراد، این عده تجربیات تلخ جنسی دوران کودکی، مانند سوءاستفاده های فیزیکی و جنسی را با خودبه یدک می کشند. بعضی از این مجرمان در تماس بیشتری با کالاهای پورنوگرافیک بوده اند ولی این تماس به تنهایی دلیلی بر کردار آنان نبوده است.

تحقیقات نشان می دهد که تماس با تولیدات پورنوگرافیک که فاقد عامل خشونت هستند باعث ازدیاد خشونت بر علیه زنان نمی شود. برای اکثر افراد خشونت و سکس تفکیک پذیر است. ولی درصد کمی از مردان، مخلوط سکس و خشونت را شهوت انگیز می یابند و باعث درگیر شدن واکنشهای خشن جنسی می شود.

 

آیا پورنوگرافی مضر است؟

جواب این سوال کمی پیچیده است: «بستگی دارد». بستگی به اعتقاد و طرز نگرش فرد نسبت به تماشای فرد/افراد دیگر در حین انجام عمل جنسی دارد و میدانیم که این عقیده می تواند بسیار منفی و یا برعکس مثبت باشد. در واقع این گونه محصولات ابزار مفیدی برای درمانگران و آموزش دهندگان به منظور کاهش عصبیت و و یا بالا بردن سطح دانش سکسی افراد بوده اند و یا افراد و همسرانی که قصد تقویت لذت جنسی خود را داشته اند از آنان به خوبی استفاده کرده و می کنند. امّا شکی وجود ندارد که محصولاتی که کودکان را دستمایه کار خود قرار می دهند کاملا غیر قابل قبول می باشند. همچنین شکی نیست که تولیداتی که به نمایش سوءاستفاده جنسی از زنان، ویا استفاده از خشونت و خوار شمردن زن می پردازند و به ترویج این گونه اعتقادات می پردازند، در ازدیاد خشونتهای جنسی مخصوصا در افرادی که زمینه قبلی دارند نقش موثر دارند.

چاره چیست؟

در تماس بودن با محصولات پورنوگرافیک که خشونت و سکس را دستمایه کار خود قرار می دهند در بوجود آوردن ناهنجاریهای ذهنی و رفتاری نقش دارند ولی آیا سانسور کلید حل معماست؟!

سانسور قادر به پایان دادن خشونتها وقطع نمایشهای سکسی نخواهد بود. ریشه در جای دیگری آبیاری می شود و با قطع شاخه ما فقط به گول زدن خود مشغول خواهیم شد. این مشکل یک و یا معلول است و نه علت. محرومیت شدید کودکان و خودداری از آموزشهای جنسی هم راه حل مشکل نیست و نتیجه ای برعکس خواهد داد.

منبع مقاله: (Www.Parstabashop.com)

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

دانلود بیانیه گام دوم انقلاب