رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟
خانه » رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

65K بازدید
چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
1K

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج تایید می شود !؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟ ,  آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج تایید می شود؟ ,  ایا رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تأیید است؟ ,  بکارت ,  پرده بکارت ,  تصویر پرده بکارت ,  رابطه جنسی قبل از ازدواج ,  رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است؟ ,  رابطه عاطفی ,  عکس پرده بکارت ,  عکسهای پرده بکارت

پاسخ به چنین سوالاتی بصورت اصولی در حوزه دانشی به نام تشخیص و درمان اختلالات جنسی نیست اما از آنجا که پاسخ ندادن به چنین سوالاتی میتواند منجر به اختلالات جدی در این زمینه بیانجامد خود را ناچار از آن میدانیم که به این سوالات نیز پاسخ گوییم. در ادامه با ما همراه شوید …

1. اولین موضوعی که خوب باید به آن توجه کنید این است که از دید من رابطه جنسی به قبل و بعد از ازدواج تقسیم نمی شود. ازدواج ممکن است یک مفهوم اعتباری قانونی داشته باشد که عبارت است از ثبت پیوند زناشویی در دفترخانه رسمی در یک ساعت و روز و ماه و سال خاص. اما ازدواج دارای یک مفهوم حقیقی نیز هست که ماهیت لحظه ای ندارد و در یک ثانیه و دقیقه و ساعت و روز خاص حادث نمیشود. از این نظر ازدواج یک رابطه دوطرفه پویا (بقول خارجی ها دینامیک) است که مدام در حال توسعه یا قهقراست. این رابطه از لحظه تمایل شما به جفت تان شروع میشود و تا لحظه قطع کامل رابطه ادامه می یابد. از این رو وقتی شما با شخصی رابطه عاطفی- جنسی را شروع میکنید “در حال ازدواج” با وی هستید. حالا یا این رابطه توسعه و ادامه پیدا میکند یا کم کم قطع میشود. در اینصورت شاید شما دوست داشته باشید که با سه دیدگاه مختلف در رابطه با این رابطه آشنا شوید.

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

2. اولین دیدگاه دیدگاه دانش است. از دید دانش نوین جنسی رابطه شما یا سالم است یا ناسالم. رابطه سالم رابطه ایست که به توسعه توانایی های جسمی و روحی شما کمک میکند، لذت آور و ارضاء کننده است و باعث کاهش تنشها و اضطرابات و افسردگی های شما میشود. چنین رابطه ای با بدست آوردن دانش و مهارت های جنسی لازم در این رابطه قابل پیش بینی است.

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

3. دومین دیدگاه دیدگاه مذهب و شرع است. از دیدگاه مذهبی یک رابطه که براساس توافق دوطرفه و درنظر گرفتن نیازهای دوطرفه و به اصطلاح بر اساس حسن معاشرت باشد اخلاقی و درست و در غیراینصورت غیراخلاقی و نادرست است. از نظر شرع فقه اسلام شیعی، تنها مسئله ای که مهم است خواست شما برای داشتن یک رابطه عاطفی- جنسی با جفت تان (قصد انشاء) و تعیین مبلغ معین (بعنوان مهریه) و طول مدت این رابطه است (که میتواند مشخص یا در اختیار و خواست مرد و یا زن) باشد. رابطه عاطفی جنسی که واجد این شرایط باشد با ذکر کلمات معین شرعی و در غیراینصورت غیرشرعی است.

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

4. اما مهمترین مسئله ای که شما هم درباره ان شبهه داشتید دیدگاه سنت و اهمیت آن در زندگی مدرن امروزی است. از نظر سنت و بطور سنتی محل درآمد و پشتوانه مالی یک زن برای ادامه زندگی از ناحیه ارائه خدمات جنسی است که به مردان دارد. در غیراینصورت هم بصورت سنتی کار تولیدی و خدماتی دیگر در مشاغل معمولی با اجازه متعلق به شوهر است (توجه کنید این دیدگاه سنتی است). همانطور که خود شما هم اشاره کردید آشنایی با تحولات قرن بیستم و مختصات زندگی مدرن آنگونه که در کشورهای پیشرفته صنعتی ترسیم شده است با الزامات و نیازها و توقعات جدید همراه شده است. یکی از حوزه های مهمی که تحول قابل توجهی در آن صورت گرفته مسئله شغل و درآمده خانمهاست.

رابطه جنسی قبل از ازدواج قابل تایید است !؟

در این تقابل سنت ضمن چانه زنی با مدرنیته خواهان آن است تا ضمن حفظ منابع درآمد سنتی (به نام مهریه، نفقه و یا هر نام و عنوان دیگر) از مزایای زندگی نوین و درآمد شاغل شدن در مشاغل جدید هم بهره مند شود. به زبان ساده تر شما وارد عصر مدرنی شده اید که شاید مایل باشید درآمد خود را با داشتن شغل جدید و غیرسنتی در جامعه جدید بدست آورید اما سنت همچنان به موثر و مفید بودن چنین پشتوانه ای شک دارد و در تلاش است تا همچون گذشته از بکارت جنسی زن (بعنوان کالای دارای معادل ریالی در بازار) بعنوان یک سرمایه سنتی برای آینده دختران حفاظت کند. باز بعبارت ساده تر از آنجا که خرج شما را باید در آینده شوهر پولداری تقبل کند که احتمالاً دست نخوردگی جنسی شما از معیارها مهم برای تقبل چنین تعهدی است. قطعاً نپذیرفتن چنین فرضیه ای از سوی نسل جدید مسئله ای است که به خودشان ارتباط دارد. یادتان باشد که با بدست اوردن هر امتیازی ممکن است شما امتیازی را از دست بدهید و برعکس با از دست دادن هر امتیاز امکان بدست اوردن امتیاز جدیدی وجود دارد. طبیعتاً خطر کردن در این زمینه قبل از هرچیز نیاز به داشتن دانش کامل از تمام ابعاد آن و پذیرفتن تمام تبعات احتمالی آن است .

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
عکس ها و سلفی های جالب گربه ای آموزش دیده را ببینید
عجیب ترین و چندش آورترین رستوران جهان + عکس
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
زنی که مرد بود دوقلو باردار شد + عکس دوقلوها و همسر
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز
نکاتی جالب درباره خوردن شکلات که شاید ندانید
روشی بسیار جالب برای تسکین سر درد
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
درصد خیانت در کشورهای مختلف چقدر است !؟
عصای حضرت موسی (ع) نزد چه کسی است ؟
زیباترین نوشته های عاشقانه و با معنا

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد