آیا با راه های همسر داری آشنایی دارید ؟
خانه » آیا با راه های همسر داری آشنایی دارید ؟

آیا با راه های همسر داری آشنایی دارید ؟

47K بازدید
یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
441

آیا با راه های همسر داری آشنایی دارید ؟

ادامه مقاله راه های همسر داری (قسمت دوم – پایانی)

آیا با راه های همسر داری آشنایی دارید ؟ , kiss , love , آراییدن برای همسر , آشنایی با روشهای زندگی , آیین همسرداری , اسرار یک عاشق , اعتماد , بخشش , برنامه‌ریزی در زندگی , تحسین , چگونگی رفتار با همسر , چگونگی رفع مشکلات زندگی , چگونگی کنترل مرد سرکش , چگونگی همسرداری , چگونه با همسرانمان رفتار کنیم؟ , چگونه همسرم را قانع کنم , خصوصیات اخلاقی همسران , دلارام , راه های همسرداری , راه های همسرداری - قسمت دوم و پایانی , راههای همسرداری , رفع مشکلات زناشویی , رفع مشکلات زوجهای جوان , رفع مشکلات همسران , رفیق شفیق , روشهای مراقبت از همسر , روشهای مفید همسرداری , روشهای همسرداری , شیوه های همسرداری , طلاق , عاشق , قدردانی , قدردانی از همسران , قلب و احساس , مراقبت از همسران , مشکلات زناشویی , موج عشق , همبستری , یاری و همدلی

توجه: 

این مقاله در دو قسمت تهیه شده است جهت مشاهده قسمت اول اینجا کلیک کنید.

 

3) دلارام:

امشب وقتی همسرتان تصمیم گرفت با شما باشد، با شوق و اشتیاق به میل او پاسخ دهید. او را تحمل نکنید بلکه با حرص و ولع او را بپذیرید. بی‌تفاوتی، بیشتر از هر چیزی موجبات آزار او را فراهم خواهد کرد. او ممکن است از برقراری رابطه با شما حتی وقتی که مریض هستید و حال و حوصله‌ای ندارید لذت ببرد، اما اگر شما خودتان تمایل داشته باشید که با او باشید نتیجه آن بسیار عالی و جالب خواهد بود.

اگر شما به او عشق بورزید و او را در آغوش گرم خود پناه دهید، لذتی که او حس خواهد کرد هیچ حد و مرزی نخواهد داشت و عشق ورزیدن به شما بزرگترین لذت او در زندگی خواهد شد.

رابطه جنسی یک عمل عاشقانه است، هر آنچه می‌توانید به او بدهید تا عشق خود را به خوبی به او ابراز کنید.

وقتی زن و مرد به هم نزدیک می‌شوند، دست‌های زن نباید ساکن و بی‌تحرک باشد. وقتی شما بدن شوهرتان را لمس می‌کنید و او را نوازش می‌کنید به او اطمینان خواهید داد که او هم قابل لمس است. با دست‌هایتان به او بفهمانید که او را دوست دارید. او نیاز دارد که مورد نیاز واقع شود تا به ارزش خود پی ببرد.

همسر شما دوست دارد که او را بخواهید. او می‌خواهد که از نزدیکی با او لذت ببرید. اگر دراین زمینه کوتاهی کنید. آرامش فکری او به هم خواهد خورد در این صورت او فکر خواهد کرد فردی شکست خورده و بی‌ارزش است به او ایمان داشته باشید اطمینان خود را به او ابراز کنید. بگذارید او بداند تنها فرد مورد علاقه شما در زندگی است

4) سریع و شتابان:

یکی از رموز موفقیت، تمرکز در زمان حال است سعی کنید از حال یا اکنون خود لذت ببرید. گذشته و فرداهای خیالی را دور بریزید، فقط به لحظه شیرین و لذتبخشی که در آن قرار دارید. فکر کنید.

او نمی‌داند که چه چیزی رضایت شما را فراهم می‌کند و از چه چیزی خوشتان نمی‌آید. تنها راهی که او می‌تواند از این چیزها مطلع شود این است که به او بگوئید. وقتی او بداند چه چیزی باعث رضایت و لذت شما می‌شود، خودش هم بیشتر لذت خواهد برد. به او بگوئید که او را می‌خواهید. با او به گونه‌ای رفتار کنید که او فکر کند که یک عاشق بزرگ است تا او واقعاً به یک عاشق بزرگ مبدل شود.

اگر همسرتان در روابط جنسی سریع عمل می‌کند و دقایق اندکی را با شما می‌گذراند، شما می‌توانید با تغییر رفتار خود از سرعت او بکاهید و او را متعادل کنید وقتی رفتار شما تغییر کرد، او هم دوست خواهد داشت لحظات بیشتری را در کنار شما سپری سازد. وقتی او ببیند که شما به او اهمیت می‌دهید، او هم به نیازهای شما بیشتر توجه خواهد کرد.

یک نکته مهم: وقتی او شروع به معاشقه و مغازله کرد، آتش عشق او را خاموش نکنید. حتی یک کلمه نسجنیده شما می‌تواند مانند آب سردی که به روی آتش بپاشید، شور و اشتیاق او را خاموش کند اگر او احساس کند که در آن لحظه حواس شما نزد او نیست، کمتر به رضایت دست خواهد یافت.

گاهی اوقات شما مانند او پر شور و شوق نیستید و برای معاشقه هیچ آمادگی و تمایلی ندارید، در چنین مواقعی می‌توانید به او توجه کنید و او را به گرمی مورد نوازش و محبت خود قرار دهید.

اگر می‌توانید هر گاه که او دوست دارد، به او عشق بورزید. در صورتی که حتماً باید به او جواب رد بدهید، در این کار دقت کنید، بگذارید او بفهمد که شما خود او را رد نمی‌کنید و دوست دارید نیازهایش را به زمان و مکان مناسب دیگری موکول کنید….

5) رفیق شفیق:

نگذارید که خوی بدتان تا روز بعد دوام داشته باشد. در یک ازدواج خوب، برای تنفر و بد خلقی هیچ جایی نیست.

ممکن است قسمتی از مشکل او نیاز به عشق جنسی شما باشد. مشکل خود را به او بگوئید و رفتار خود را تغییر دهید این تمام کاری است که لازم است انجام دهید.

عشق‌ورزی مشروط نیست، عشق یعنی پذیرش بی‌قید و شرط همسرتان و احساسات پاک و بی‌آلایشش. او دوست ندارد که در خانه‌اش شاهد رقابت باشد؛ او به قدر کافی در محل کارش رقیب می‌بیند. در عوض، او به نوازش و محبت شما نیاز دارد.

وقتی همسرتان با شما رفتار ملایم و برخورد خوبی ندارد، او را از لذت رابطه جنسی محروم نکنید. ممکن است او خسته و کوفته به منزل بیاید. لازم است کسی او را دوست داشته باشد، نوازش کند و خستگی روزانه را از تن او بزداید. همچنین شکم گرسنه‌اش را سیر کند و بدن خسته او را با کیمیای عشق بیارامد.

عشق خالصانه و رابطه گرم و صمیمانه باعث آرام کردن مردها می‌شود. این رابطه می‌تواند شما را نیز به آرامش برساند.

خلاصه‌ای از تکالیفی که گذشت:

1ـ سعی کنید از صبح، شرایط را برای زندگی عاشقانه آماده کنید. به هیئت ظاهری خود توجه کنید و در صحبت کردن نرمش نشان دهید. هر روز صبح تا دم در با او بروید.


2ـ در یکی از روزهای هفته، یک ساعت قبل از اینکه محل کارش را ترک کند به او زنگ بزنید و به او بگوید «عزیزم! تو را با تمام وجود دوست دارم. بی‌صبرانه منتظر آمدنت هستم و برای دیدنت لحظه شماری می‌کنم».


3ـ هنگام ورود آقا، دم در ورودی با ظاهری آراسته و لباس زیبایتان تعجب او را برانگیزید! تنوع و زیبایی، یکی از پایه‌های برقراری روابط خوب و سالم است.


4ـ این هفته، هر شب خود را از نظر جسمی و روحی آماده کنید تا به او نزدیک شوید. سعی کنید رامشگری با ناز و کرشمه باشید و بی‌چون و چرا تسلیم نشوید.


5ـ اگر احساس می‌کنید که سرد مزاجید و مشکل شما ریشه روانی دارد، حتماً برای حل آن گام بردارید.

ت ـ یار و همدل باشید:

ـ یک جواب نرم خشم را به مهر تبدیل می‌کند.
ـ ازدواج یک مکالمه طولانی است که با بحث و جدل‌های پی در پی قطع می‌شود.
ـ زن عشق و احساساتش را با کلمات، بیان می‌کند در عوض نیاز دارد که با شنیدن کلمات، عشق و احساسات را از دیگران دریافت کند.
ـ یک مرد عشق و احساساتش را با رفتار و عمل بیان می‌کند. او با برقراری روابط جنسی، خرید برای خانه و همسرش احساسات و عشق خود را ابراز می‌کند.
ـ زن به نرمش و کلمات محبت آمیز نیاز دارد، ولی مرد با خرید هدایای مختلف سعی دارد او را راضی کند.
ـ یک زن فهیم و دانا، بزرگترین آرزو و خواسته هر مرد است.
ـ زن و مرد اگر می‌خواهند همدیگر را درک کنند لازم است با هم ارتباط برقرار کنند.
ـ شما می‌توانید آغازگر ارتباطی پویا باشید و با این کار مانند یک روانکار به درمان افسردگی همسرتان بپردازید. در این صورت او به فردی سالم‌تر و شاداب‌تر تبدیل خواهد شد.

ـ سعی کنید شنونده خوبی باشید.

ـ هر گاه شوهرتان احساسات و افکارش را بیان می‌کند باید سراپا گوش شوید و به سخنان او توجه کنید.

ـ وقتی با همسرتان صحبت می‌کنید به گفته‌ها و حرکات او توجه کنید زیرا ممکن است او با حرکات خود به گونه‌ای پیامی را منتقل کند که از راه گفتن و با زبان نتوان به انتقال آن دست زد.ـ اگر سکوت اختیار کرد عجله نکنید. او را بستائید و منتظر سخنان او بنشینید. اگر او استراحت می‌کند سکوت را برایش برقرار سازید و اگر او صحبت می‌کند به سخنانش گوش دهید.

ـ از نصیحت کردن شوهرتان بپرهیزید شکسپیر می‌گوید: «آنها که دیگران را نصیحت می‌کنند، اغلب خودشان محتاج نصیحت و اندرزند».

ـ وقتی او را نصیحت می‌کنید او احساس می‌کند که شما از او متنفرید و او را مسئول تمام اتفاق‌ها می‌دانید. حتی اگر نیت خیری هم داشته باشید، نصایح شما برای او سنگین خواهد بود. رفتار شما به رفتار یک مادر شباهت پیدا خواهد کرد و خودش نیز احساس یک پسر کوچک و خجالتی را خواهد داشت.

ـ او به گوش شنوای شما محتاج است. نه به دهان گویا و غرغروی شما.

ـ هرگز بی‌جهت از همسرتان انتقاد نکنید و روحیه او را خراب نسازید.

ـ سخنان او را درک کنید، اغلب بهترین لحظات ما لحظاتی نیستند که عقاید مخالف را به موافق تبدیل می‌کنیم آنچه را که خوب نمی‌شنویم نمی‌توانیم هرگز درک کنیم. درک متقابل تنها از طریق ارتباط دو طرفه امکان پذیر است.

ـ دفعه بعد که شما و همسرتان نتوانستید با هم ارتباط کلامی برقرار کنید، بایستید و چارچوب فکری او را مورد نظر قرار دهید. وقتی بتوانید از دید او به دنیا بنگرید خواهید دید که نتیجه‌گیری او از دید خودش درست و منطقی به نظر می‌رسد. اگر از دید افراد به گفتار و کردارشان نگاه کنید، رفتارشان واقعاً منطقی و درست به نظر خواهد رسید.

5ـ به حالات روحی او بی‌تفاوت نباشید.

ـ او دوست ندارد که شما نقاط ضعف او را پیدا کنید. به او بگوئید: «شما توانایی انجام دادن بهترین کارها را دارید. من مطمئن هستم که توان انجام این کار را هم دارید، مطمئن باشید که او خواهد توانست.

ـ وقتی همسرتان به خانه می‌آید و حال خوشی ندارد و ناراحتی‌اش را بر سر شما می‌کوبد به حالات روحی او بی‌تفاوت نباشید. با خونسردی مشکل او را حل کنید و به گرمی او را پذیرا باشید. به خاطر داشته باشید که ممکن است او در اداره به انحاء مختلف تهدید شده باشد و نتوانسته بنشیند و گریه کند، اما هر لحظه امکان دارد که اشکهایش را در دل بریزد و یا خشم‌هایش را بر سر شما بکوبد.

ـ اگر او در لاک خود فرو رفت و درد دلش را برایتان بازگو نکرد، از سر و صدا و دعوا پرهیز کنید.

ـ اگر او نتواند به شما اطمینان پیدا کند از صحبت کردن با شما پرهیز خواهد کرد.

6ـ به علایق و سلایق او توجه کنید.

ـ اگر همسرتان به فوتبال یا ورزش‌های دیگر علاقه زیادی دارد قوانین آن را بیاموزید. اگر او به اشیاء عتیقه علاقه دارد، اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید، سعی کنید که به آنچه او علاقه دارد تمایل نشان دهید و دوست واقعی او باشید.

ل ـ مرد سرکش را کنترل کنید:

تحمل اختلافات، نیاز به قدرت زیادی دارد و خشم و عصبانیت معمولاً منبع این قدرت است. سکوت برای شما به قیمت گزافی تمام می‌شود. اولاً ارتباط شما را قطع می‌کند ثانیاً جسم شما را آزار می‌دهد. زن خشمگین ولی ساکت، همیشه با خودش کلنجار می‌رود و دائم مشکل خود را در ذهنش مرور می‌کند تا آن را به نحوی برای خود توجیه نماید، ممکن است او همسرش در زیر یک سقف و روی یک تخت با هم بخوابند، اما دلهایشان کیلومترها با هم فاصله دارد. زن در حالی که در کنار شوهرش غنوده است احساس ناراحت می‌کند؛ خصوصاً وقتی که شوهرش زودتر از او به خواب می‌رود.

روز به روز مواظب دعواها و اختلافات خود باشید. بار مشکل روزافزون سنگین‌تر از آن است که بتوان آن را تحمل کرد و در برابر آن طاقت آورد.
ریشه‌های افکار منفی درون جسم شما به سم تبدیل می‌شوند آنها افکار و اعمال روزانه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند، در گفتار و پندار شما اثر می‌گذارند و حتی قادرند برای شما بیماری‌های گوناگون جسمی نیز به همراه آورند.

دفعه بعد که نزدیک بود سر موضوعی با همسرتان درگیر شوید راه‌های زیر را امتحان کنید.

1) اشک‌های خود را کنترل کنید.

اولین دعواهای پس از ازدواج معمولاً اشک عروس خانم را درمی‌آورد و این درس خوبی خواهد بود برای داماد تا پیش خود فکر کند، «از او انتقاد مکن زیرا ممکن است او گریه کند» در نتیجه ارتباط آنها محدود خواهد شد او به طور ناخودآگاه از صحبت و تبادل نظر جدی پرهیز خواهد کرد تا موجبات ناراحتی همسرش فراهم نشود.

زن‌ها غالباً احساسات و عواطف خود را با اشک‌های خود به نمایش می‌گذارند اشک‌های نرم و آرام شما ممکن است باعث رأفت و حمایت شوهرتان از شما شود، اما اگر همین اشک‌ها و هق هق‌ها ادامه یابد می‌تواند اعصاب او را آشفته سازد و کاری کند که او دایماً از شما بگریزد.

بر خلاف عقیده عامه، هیچ مردی از جنگ و جدل با همسرش لذت نمی‌برد. اگر زن فریاد بزند گریه کند و یا غرغر نماید مرد نمی‌داند که چگونه با او روبرو شود، به همین خاطر برای حفظ غرورش جواب او را می‌دهد و بگو مگو از همین جا آغاز می‌شود.

ـ بهترین کار، گفتن آن چه باید بگویم است و سپس بخشیدن دیگران و فراموش کردن آنچه در بین ما رخ داده است.

ـ هر زنی ممکن است همرش را یکی دو دفعه آزرده باشد، اگر یک دفعه همسرتان باعث رنجش خاطر شما شود، به جای اینکه به اعمال او فکر کنید، به این فکر کنید که چگونه رفتار به اصطلاح نامناسب او را با رفتار مناسب خود پاسخ دهید.

2ـ از وقت و فرصت مناسب استفاده کنید.

قبل از طرح یک مشکل با شوهرتان در آن مورد به درستی فکر کنید و آن را مورد مطالعه قرار دهید. یک فریاد یا یک احساس خشم آلود ممکن است عواطف همسرتان را جریحه‌دار کند و بین شما و او سدی محکم برقرار سازد.

حرف خود را با خونسردی کامل و بدون اینکه احساساتی شوید، بر زبان آورید.

هرگز با چماق دعوا به استقبال همسرتان نروید به او اجازه دهید که کمی استراحت کند و حالات روحی خود را مورد بازنگری قرار دهد.

ـ اگر از مشکلات خود بحثی نکنید و بگذارید همرستان آمادگی لازم را پیدا کند بهتر خواهید توانست در راه رفع آن‌ها قدم بردارید. اگر در هنگام تماشای برنامه مورد علاقه‌اش مزاحم او شوید نباید انتظار داشته باشید که او شاد و خوشحال به گفته‌های شما گوش دهد.

ـ اواخر شب مشکلات بزرگتر به نظر می‌رسد و زندگی هم تیره‌تر به نظر می‌آید. تفاوت بین ناامیدی و امید معمولاً یک خواب راحت است.

ـ برای ایجاد آمادگی، به او بگوئید که چقدر نظرش برایتان از اهمیت برخوردار است. به او بگوئید که از چشم وی به مشکل نگریسته‌اید و دوست خواهید داشت که بفهمید احساس او در این زمینه چگونه است.

3ـ به آرامی به او بگوئید که در قلب خود چه دارید.

ـ آنچه موجبات ناراحتی شما را فراهم می‌کند بیان کنید، ولی خونسردی خود را حفظ کنید.

ـ عواطف و احساسات خود را با نیروی کلمات برای او بیان کنید. در این صورت او خواهد فهمید که درون شما چه چیزی در جریان است. هدف اصلی شما باید این باشد که کاری کنید او احساسات و عواطف شما را درک کند نه اینکه دست به تغییر او بزنید. وقتی او بفهمد که شما چه احساسی دارید ممکن است تلاش کند و آنچه شما را اذیت می‌کند تغییر دهد.

ـ فکرتان را روی احساسات خودتان تمرکز کنید، نه روی خطاهای او.

ـ به جای اینکه به او بگوئید «تو نباید» به او بگوئید «به نظر من»

ـ اگر او را به چیزی متهم کنید، علی رغم اینکه می‌داند اشتباه کرده است تلاش خواهد نمود خود را توجیه کند، این یکی از قوانین مهم زندگی است. اگر شما احساساتی شوید و صدای خود را برای او بلند کنید او هم دست به همین کار خواهد زد.

ـ اگر گفته یا طرز فکر خود را برای او تکرار کنید، این برای او نوعی غر زدن به حساب خواهد آمد. بنا بر این اگر قرار است چیزی به او بگوئید آن را با عشق و محبت بگوئید.

ـ از او به خاطر اینکه به حرف‌هایتان گوش می‌دهد تشکر کنید.

ـ به او اجازه دهید تا در مورد گفته‌های شما فکر بکند و احیاناً نظرش را نیز به شما اطلاع دهد.

4ـ ببخشید و فراموش کنید.

ـ یکی از اصول ثابت و پایدار زندگی خانوادگی «بخشش» است.

ـ بخشیدن دیگران یعنی چشم پوشی از خطاهای غیر قابل اغماض آن‌ها.

ـ بعضی از زنان حافظه عجیبی دارند، آنها هرگز هیچ خطایی را فراموش نمی‌کنند.

ـ زنی که حاضر نیست دیگران را ببخشد خودش از خستگی و ناراحتی‌های فکری رنج خواهد برد.

ـ حمل کردن بار کینه دیگران، قدرت و انرژی زیادی را می‌طلبد.

5ـ بردبار و شکیبا باشید.

ـ آمار نشان می‌دهد که صبح‌ها تعداد تصادف‌ها از بقیه ایام روز بیشتر است زیرا معمولاً مردها خانه را هر صبح با ناراحتی و خشم ترک می‌کنند.

ـ به خاطر داشته باشید که طرز رفتار شما نه تنها جو مناسبی در خانه پدید می‌آورد، بلکه رفتار همسرتان در محیط کار نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ـ شما با منابع بی‌انتهای عشق‌تان می‌توانید کاری کنید که او از گزند احساسات تند و شدیدش حفظ کنید.

ـ شما می‌توانید درک و تفاهم را جانشین خشم و رفتار خشن سازید.

ـ شما می‌توانید از همسرتان در برابر بسیاری از حوادث احتمالی محافظت کنید.

ـ اگر سقف‌ها، خانه را از گزند نور و باران مستقیم حفظ می‌کنند زن و مرد هم باید مستقیماً از یکدیگر حمایت کنند و عیوب هم را بپوشانند.

ـ اگر او در خانه ناراحت و غمگین است، ممکن است یک دلیل آن خستگی باشد.

ـ وقتی به علایق او توجه کنید می‌توانید در برابر یک برنامه اجتماعی سخت و پر مشغله از او حمایت کنید.

«زنی وقتی شوهرش را مغموم و خسته دید چندین دفعه میهمانی‌های خود را به تعویق انداخت و به جای آن وقتش را به شوهر اختصاص داد؛ بعدها او گفت که لحظاتی که در کنار همسرش مانده بهترین و به یاد ماندنی‌ترین جشن‌ها و مهمانی‌ها بوده است».

پس از حمایت از شوهر، نوبت برقراری صلح و آرامش می‌رسد برقراری آرامش ارزش تلاش را دارد تا ایجادش کنیم.

توجه: 

این مقاله در دو قسمت تهیه شده است جهت مشاهده قسمت اول اینجا کلیک کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
عکس ها و سلفی های جالب گربه ای آموزش دیده را ببینید
عجیب ترین و چندش آورترین رستوران جهان + عکس
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
زنی که مرد بود دوقلو باردار شد + عکس دوقلوها و همسر
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز
نکاتی جالب درباره خوردن شکلات که شاید ندانید
روشی بسیار جالب برای تسکین سر درد
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
درصد خیانت در کشورهای مختلف چقدر است !؟
عصای حضرت موسی (ع) نزد چه کسی است ؟
زیباترین نوشته های عاشقانه و با معنا

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه