مصاحبه با علی اسماعیل نژاد مدیر سایت میهن دانلود
خانه » مصاحبه با علی اسماعیل نژاد مدیر سایت میهن دانلود

مصاحبه با علی اسماعیل نژاد مدیر سایت میهن دانلود

61K بازدید
جمعه ۲۰ آبان ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
144

مصاحبه ایران وب نیوز با علی اسماعیل نژاد مدیر میهن دانلود

مصاحبه ایران وب نیوز با علی اسماعیل نژاد مدیر میهن دانلود

 به درخواست مدیریت میهن دانلود عکس حذف شد!

ایران وب نیوز برای برای چهارمین مصاحبه به سراغ مدیر بزرگترین و پربازدیدترین سایت دانلود ایران رفته است و ایشان کسی نیست جز علی اسماعیل نژاد مدیر وبسایت بزرگ میهن دانلود اهل خطه سرسبز گیلان که توانسته پس از طی کردن حدود ۴ سال کاری وبسایت میهن دانلود را به کمک کاربرانش به بزرگترین و پربازدیدترین سایت دانلود ایران تبدیل کند.
مطمئنا مصاحبه با چنین شخصیتی مشکلات خود را دارد و با توجه به اینکه ایشان در کشور دیگری در حال تحصیل نیز هستند ، مشکلات دوچندان خواهد بود ولی با این حال ایران وب نیوز سعی کرده است مصاحبه ای در شان علی اسماعیل نژاد را ترتیب دهد با توجه به این نکته اگر نقص عمده ای وجود داشت آن را به حساب ضعف ایران وب نیوز بگذارید.

** ایران وب نیوز : ابتدا خودتان را کامل معرفی کنید :

علی اسماعیل نژاد متولد سال ۶۸ در شهر رشت و در حال حاضر در بنگلور هند در حال تحصیل هستم.

** ایران وب نیوز : از چند سالگی با کامپیوتر سر و کار داشتید و چه شد که به اینترنت علاقمند شدید ؟!
از ۱۵ سالگی به برنامه نویسی لوکال مشغول بودم و زمان دوره متوسطه و هنرستان علاقه مند شدم که که در فضای مجازی فعالیت کنم و ابتدا با طراحی سایت های شخصی و بسیار ساده شروع کردم بعد تصمیم به راه اندازی سایت برای خودم گرفتم.

**ایران وب نیوز : شما اولین وبلاگ یا سایتتان رو چه سالی راه اندازی کردید ؟
زیاد اهل وبلاگنویسی نبودم و فقط در سال ۸۴ وبلاگی را در سرویس بلاگر راه اندازی کردم.

** ایران وب نیوز : معمولا اکثر مدیرهای موفق اینترنت دانش آموزهای فعالی نبودند ، شما چطور دانش آموزی بودید و دبیرستان و دانشگاه چه رشته ای تحصیل کردید ؟
این مسئله برای من صدق نمیکند از تمام دوران تحصیل تا به این حال و به قول دوستان هیچ درسی رو تجدید نشدم و همیشه بین دانش اموزان رتبه بالایی داشتم در رشته کامپیوتر از هنرستان فنی حرفه ای تا کاردانی نرم افزار در دانشگاه تحصیل کردم و الان در حال تحصیل در رشته ای به غیر کامپیوتر هستم.

** ایران وب نیوز : چرا اسم میهن دانلود را انتخاب کردید ؟
به دنبال اسمی برای یک سایت دانلود بودم که میهن دانلود به ذهنم رسد و باید گفت آن زمان خیلی از دامنه های فعلی که سایت هستند آزاد بودند.

** ایران وب نیوز : چه شد که میهن دانلود را تاسیس کردید ؟
میهن دانلود همانند سایت های امروزی که با هزینه های بالا و اهداف از پیش تعیین شده شروع به کار میکنند نبود یک سایت ساده با یک قالب معمولی و تنها یک سرگرمی در کنار درس بود.میهن دانلود ابتدا یک وب سایت با هدف خاص و بزرگی نبوده و فقط جنبه یادگیری و سرگرمی خود بنده را داشت. در ماه های اول سایت با یک روند بسیار مبتدی شروع به فعالیت کرد و من به تنهایی چند رو به چند روز مطالبی جدید را از گرداگرد اینترنت جمع آوری میکردم و بر در سایت قرار منتشر میکردم بعد از مدتی کمی بازدید کننده ثابت از طریق موتورهای جستجو برای سایت به دست آمد و میتوانم به جرات بگویم که نظرات آن افراد خیلی در روحیه من برای ادامه فعالیت تاثیر داشت. حتی زمان هایی هم بود که سایت هک می شد و کل مطالب از بین می رفت و بسیار مشکلات دیگر اما با روحیه ای که داشتم مجددا شروع میکردم.

** ایران وب نیوز: قبل از اینکه میهن دانلود به این وضعیت مطلوب مالی برسد ، بیشتر از اینترنت سود کرده بودید یا ضرر ؟
شاید باور این حرفی که می گویم سخت باشد ولی باید گفت قبل از اینکه میهن دانلود به این رتبه برسد بازدهی مالی بیشتری برای ما داشت ولی در حال حاضر اکثر درآمد سایت صرف هزینه های سرور و نویسندگان آن می شود و از نظر مادی وضعیت در گذشته بهتر بود. در حال حاضر بیشتر در آمد ما از فعالیت های گوشه کناری است که به وسیله میهن دانلود محقق می شود و از خود میهن دانلود آنچنان سودی حاصل نمی شود.

** ایران وب نیوز : نظر شما در مورد هک و هکران چیست؟
امنیت یکی از مسائل مهم در محیط شبکه است و ممکن است با یک اشتباه کوچک ، شخصی یا افرادی با عناوین مختلف به هر شکلی به منابع نفوذ میکنند و خرابی به بار می آوردند و این حرکت انسانی نیست. با علم این چنین افرادی میتوان پروژه ها و کارهای بهتری انجام داد که متاسفانه این چنین نیست و خود آنها نیز به فکر کارهای بهتر نیستند.

** ایران وب.نیوز : روی میهن دانلود حملات اینترنتی صورت میگیرد ؟
یکی از هزینه های بسیار بالای سرور سایت میهن دانلود فایروال سخت افزاری گران قیمتی است که بر روی سرور نصب شده فقط و فقط برای حملات مکرر و شدید برخی افراد نامعلوم

** ایران وب نیوز : الان صحبت هایی در مورد اینترنت ملی و یا همان اینترانت کشوری هست شما چه تفسیری از این قضیه دارید؟
اگر در راه اندازی وبسایت ها توسط اشخاص مشکلی به وجود نیاید و حمایت شود دسترسی به اطلاعات از داخل کشور بسیار بالا خواهد رفت که مطمئنا مفید خواهد بود. اما مشکل بحث دوگانگی اینترانت ملی و اینترنت است که تفکیک این دو خیلی سخت خواهد شد و باید به نیاز های کاربران بیشتر توجه شود

**ایران وب نیوز : باتوجه به اینکه خارج از کشور هستید وضعیت اینترنت در آن کشور چگونه است ؟
کشور هند یکی از پیشتازان تولید علم دنیاست و رتبه اول نفوذ اینترنت در میان کاربران را داراست و این باعث شده به اینترنت اهمیت ویژه ای داده شود شما در هر کجای این کشور با انواع تکنولوژی های روز میتونید با سرعت های بالا . قیمتی مناسل به اینترنت دسترسی پیدا کنید

** ایران وب نیوز : سرعت اینترنت شما در هند چند است و چقدر بابت آن هزینه میکنید ؟
سرعت اینترنت خانگی من ۱٫۱ مگابایت دانلود در ثانیه است و ماهیانه ۳۰ هزار تومان به پول ایران پرداخت میکنم

** ایران.وب نیوز : معمولا در طول روز چند ساعت در اینترنت فعالیت میکنید و به چه کارهایی می پردازید
معمولا بین ۳ الی ۴ ساعت به وضع سایت های گروه و حل مشکلات رسیدگی میکنم و وقتی کوتاه هم برای پروژه های آینده و ایده های جدید میگذارم.

** ایران وب نیوز : آیا در حال حاضر به غیر از میهن دانلود و زیرمجموعه هایش وبسایت های دیگری دارید ؟
بله.یکی از سایت هایی که با یک هدف از پیش تعیین شده راه اندازی کردیم و هم اکنون بسیار موفق است هاستینگ میهن وب هاست که با همکاری یکی از دوستان نزدیکم با تاسیس یک شرکت و جذب افراد مجرب ایجاد کردیم و هم اکنون بعد از گذشت یک سال بین ۲۵ شرکت برتر هاستینگ ایرانی قرار داریم. سایت های دیگری هم در دست راه اندازی داریم که مهمترین آن سرویس جدید Parsblog.com که نزدیک به ۱ سال برروی ساخت و اجرای آن زمان گذاشتیم.

** ایران وب نیوز : بر سر ۲۰آپلود چه آمد ؟
همیشه برنامه نویس نقش اول را در اجرای پروژه ایفا میکند به دلیل تعلل برنامه نویس در رفع نواقص مجبور به توقف در انجام کار شدیم و ۲۰ آپلود از جمله سایت هایست که در آینده با یک برنامه ریزی دقیق آن را در رتبه خوبی خواهید دید

** ایران وب نیوز : به اینکه می گویند اکثر سایت ها در ایران زرد هستند اعتقاد دارید؟
بله.زرد بودن به خیلی نواقص گفته می شود مثلا تبلیغات زننده و فاسد یک سایت باعث می شود آن سایت زرد تلقی شود و یا سایت هایی که بی وقفه مطالب مختلف را کپی میکنند و منابع را نیز ذکر نمیکنند.

** ایران وب نیوز :چه میزان برای راه اندازی میهن دانلود و قالب ابتدابی آن هزینه کردید ؟
مسلما آن زمان هنوز به این شکل طراحی وب و هاستینگ های متعدد وجود نداشت و باید گفت که حدودا ۱۰ هزار تومان بابت دامنه ۵ هزار تومان هاست ۱۰۰ مگابایت ۱ ساله و یک قالب اماده شروع کار میهن دانلود بود.

** ایران وب نیوز :مویبل تایپ را شما انتخاب کردید یا طراح سایت ؟
ابتدا خودم به همراه یکی از دوستانم طرح تغییر سایت به سیستم موبیل تایپ را پیاده کردیم سیستم را به مویبل تایپ تغییر دادیم.

** ایران وب نیوز : خیلی ها دوست دارند بدانند که شما چند سایت دارید :
شاید بیشتر از ۱۰۰ دامنه داشته باشم اما سایت های در حال فعالیت بنده فقط میهن دانلود و میهن وب هاست هستند پروژه جدید هم سایت دیگری با نام downloads.ir هست که با همکاری یکی دیگر از دوستانم راه اندازی کرده ایم.

** ایران وب نیوز :در حال حاضر چند نفر روی میهن دانلود در بخش فنی و هم در بخش سایت کار میکنند. :
نزدیک به ۱۰ نفر . افراد زیادی به من کمک کرده اند اما ممکن هست اسم برخی از آن افراد را فراموش کرده باشم همین جا از همه آنها تشکر میکنم اما کسانی که در بحث های مهم سایت به من کمک کردند اقایان امین تبریزی,سعید رحمت,مهیار کریمی و گروه ۱۰ نفره مدیران سایت که چند سالی هست به طور مداوم در حال همکاری با ما هستند

** ایران وب نیوز : میهن دانلود در سال گذشته چندین بار مسدود شد. دلیل آن چه بود؟
۲ بار مسدود شدیم که هر ۲ بار به دلیلی نامعلوم و هنوز هم در فکر این هستیم که چرا ؟ و اگر شما می دانید جواب سوال خودتان را بدهید!

** ایران وب نیوز : میزبانان فایل ها و سایت میهن دانلود چه شرکت هایی هستند ؟
سرورهای دانلود سایت را مستقیما توسط دوستم مدیر محترم شرکت پشتیبان مهندس کریمیان از دیتاسنتر لیزوب اجاره کرده ایم و میزبانی سرور سایت هم بر عهده مهندس اعتصامی ازمدیر سایت هاست دی ال است.

** ایران وب نیوز : برای آینده میهن دانلود چه برنامه هایی دارید؟
آینده را من به دو بخش تقسیم میکنم ، دور و نزدیک و در کنار برنامه ریزی بلند مدت همیشه برای آینده نزدیک نیز برنامه ریزی میکنم و یکی از این برنامه ریزی ها سورپرایز خیلی خوبی است که در هفته های آینده خواهید دید. سروری های دانلود تبدیل به ۲ سرور دانلود خواهند شد که هزینه های نجومی ایجاد خواهند کرد اما رضایت و استقبال چندین برابری کاربران را به همراه خواهد داشت

** ایران.وب.نیوز : اکثر کاربران فضای تبلیغاتی زیاد و کمبود مطالب نرم افزار را ضعف میهن دانلود می دانند. در این رابطه چه جوابی دارید ؟

هر دو موضوع به حق است و قبول دارم. برنامه خاصی داریم. برای مشکل نرم افزار فقط این توضیح را بدهم که اتفاق مهمی در سایت در حال رخ دادن است که تا به حال هیچ کس آن را اجرا نکرده و به عنوان دومین سورپرایز ۱ ماهی است که به کاربران قول آن را داده ایم. لطفا کاربران صبور باشند. و اما راجع به تبلیغات مطمئن هستم پر هزینه ترین سایت ایرانی همین میهن دانلود خودمان است فقط با یک مثال ساده برای این تبلیغات زیاد دلیل قانع کننده می آوردم. قیمت سرورهای با پورت ۱ گیگابیت را از دیتاسنتر لیزوب هلند بگیرید و سپس ۵ ترابایت هارد sas و ۴۸ گیگابایت رم هم از آنها درخواست کنید قیمت را محاسبه کنید به پول ایران حساب کنید. رقم خیلی جالبی بدست خواهد آمد و همین الان همین سرور با این قدرت جواب گوی سایت نیست و همانطور که گفتم در حال اماده سازی سرورهای قدرتمند هستیم.

** به نظرم که البته موافقان زیادی نیز دارد قالب میهن دانلود در شان آن نیست. مساله تقلیدی بودن آن و رنگبندی نامناسب :
ابن مسئله انتفاد زیادی دارد اما از نظر بسیاری طراحان حرفه ای بهترین تم برای اینچنین سایتی همین تم میتواند باشد البته برای این مسئله هم برنامه این داریم که تا هفته های آینده اجرا خواهد شد و با روش ما هر کاربری با سلیقه خودش سایت را خواهد دید.

** ایران وب نیوز : در حال حاضر مشکل رعایت کپی رایت را در همه زمینه ها داریم. نظر شما در مورد کپی رایت در ایران چه طور است؟
بحث بسیار طولانی در این زمینه هست و فقط میتوانم بگوییم که حداقل باید برای کپی رایت محصولات داخلی فکر مناسبی شود تا ضمن اینکه فرهنگسازی ابتدایی صورت گیرد به محصولات داخلی ضربه مهلکی وارد نشود و سپس به فکر رعایت کپی رایت محصولات خارجی باشیم

** ایران وب نیوز : تا چه حد از کپی نبودن مطالب نویسندگانتان مطمئن هستید ؟
این مسئله ای است که باید بقیه نظر بدهند بنده که شکی در آن ندارم

** ایران وب نیوز : با فاصله زیادی که بین شما و دیگران وبسایت های دانلود قرار دارد ، آیا بازهم احساس خطر میکنید ؟
همیشه اولین شدن راحت تر از این است که اول بمانید. برنامه هایی داریم که کیفیت کار هر روز بهتر از دیروز شود.

** ایران وب نیوز : به نظر شما میهن دانلود تا چه حد توانسته انتظار کاربرانش را محقق کند؟
با رشد تعداد سایت های دانلود و سلیقه های مختلف کاربران این مسئله را نمیتوان به راحتی حدس زد. دقیق بگویم چون سلیقه ها بسیار متنوع است راضی نگهداشتن انواع سلیقه ها دشوار است. اما از شواهد کار پیداست مسیر میهن دانلود مسیر درستی است و واقعا برای میهنی ها میهن دانلود است!

** ایران وب نیوز : آیا بیش بینی هدف های شما برای میهن دانلود به نتیجه رسیده ؟
بالاتر از پیش بینی من و دیگر همکارانم بوده و از این مسئله خوشحال هستیم.

** ایران وب نیوز : آیا مزد زحمت های چندین ساله خودتان را گرفته اید ؟
همین که سایت رو در این رتبه و جایگاه میبینم برای من جای افتخار است.

** ایران وب نیوز : برای آینده وب ایران چه آرزویی دارید ؟
امیدواریم ایران و ایرانی به ان چیزی که مستحق ان هستند برسند و هر فرد ایرانی با روش های درست از اینترنت بهرمند و از ان استفاده کند.

** ایران وب نیوز : نظر شما در مورد سایت ما به چه صورتیست ؟ ایران وب نیوز ؟
سایت خوب و ایده خوبی هست از همه مهم تر مدیر جوان و سخت کوشی هم پشت همه مشکلات ان ایستاده آرزوی موفقیت رو برای شما دارم.

باتشکر از علی اسماعیل نژاد که مصاحبه با ایران وب نیوز را قبول کردند و وقت گذاشتند.

 

منبع : ایران وب نیوز (www.irwebnews.com)

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
عکس های زنان و دختران در مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های چهره‌ ها در مراسم تشییع پورحیدری
لحظه به لحظه با تشییع و تدفین پیکر منصور پورحیدری + تصاویر
وداع هواداران با منصور پورحیدری + تصاویر
منصور پورحیدری درگذشت + زندگی‌ نامه
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه