همکاری پلیس امارات و مقامات امریکا در مرگ احمد رضایی
خانه » همکاری پلیس امارات و مقامات امریکا در مرگ احمد رضایی

همکاری پلیس امارات و مقامات امریکا در مرگ احمد رضایی

18K بازدید
دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
46

همکاری پلیس امارات و مقامات امریکا درخصوص مرگ احمد رضایی

همکاری پلیس امارات و مقامات امریکا درخصوص مرگ احمد رضایی

روزنامه واشنگتن تایمز اخیراً مطلبی به قلم کنت تیمرمن، نویسنده مشهور امریکایی و کارشناس ارشد CIA منتشر نموده است. در این مقاله تیرمن مطالب جالبی از یافته های خود در خصوص مرگ احمد رضایی منتشر کرده است که بعضی از این مطالب در ادامه آمده است:

به گزارش سایت شخصی دکتر رضایی، تیرمن یکی از افراد مطلع در سازمان جاسوسی امریکا CIA در رابطه با مسائل ایران است و همچنین فعالیت هایی را در جهت تامین اهداف امریکا در ایران دنبال می کند. وی در حال حاضر به عنوان رئیس بنیاد دموکراسی در ایران در بسیاری از برنامه ها و جلسات مرتبط با ایران حضور فعال دارد و به عنوان یکی از کارشناسان دولت ایالات متحده فعالیت می کند. 

تیرمن در مقاله خود مرگ مرحوم احمد رضایی را ترور به سبک سازمان های جاسوسی معرفی می کند و همچنین تاکید دارد که عوامل ترور و همچنین مقامات اماراتی ناشیانه سعی داشته اند تا این ترور را خود کشی نشان دهند. وی در بخشی از مقاله خود آورده است: ” کلیه ویژگی‌های یک صحنه جنایت در این حادثه وجود دارد. هر چند خودکشی بنظر می‌رسد. جنازه بطوری بر روی زمین قرار گرفته‌بود که یادآور آرامش و بدون اثری از تقلا باشد؛ یک پارچه سفید تا زیر گردن آن کشیده شده‌بود. طوری بنظر می‌رسید که گویی در تابوت آرمیده است. اما تصویرسازی از مرگ آرام با استفاده از قرص‌های ضد افسردگی بیش از حد صحنه‌سازی بنظر می‌رسید. بخصوص اینکه او یک فرد عادی نبود.” 

تیرمن در بخش دیگری از مقاله خود آورده است: “هر چه بیشتر درخصوص مرگ احمد کنکاش کردم، بیشتر با نظر خانواده وی در تهران که به رسانه‌های ایرانی گفتند مرگ وی مشکوک است، موافقت کردم. همچنین بیشتر متقاعد شدم که مقامات دوبی خط خود را از وزارت خارجه ایالات متحده گرفته و کلیه شواهدی که دال بر صحنه‌سازی بودن این اتفاق بودند را نادیده گرفتند.” 

وی در خصوص دلایل این ادعا مواردی از مشاهدات و یافته های خود ذکر می کند. ” دکتر اماراتی که بر روی احمد عمل کالبدشکافی را انجام داده است، علت مرگ را مصرف بیش از اندازه داروی ضد افسردگی معرفی کرده است که احمد زیر نظر پزشک و به دلیل مقابله با حملات عصبی خود مصرف می کرده است. اما هنگامی‌که من در آمریکا با پزشکان آمریکایی مشورت کردم، آنها میزان داروی موجود در خون احمد را کاملا در محدوده نرمال اعلام کردند.” 

تیرمن در ادامه می گوید: ” پلیس قوطی قرص‌هایی که او مصرف می کرده را در اتاقش پیدا کرده است. قوطی خالی نبوده است. اما معمولا فردی که قصد خودکشی دارد همه قرص‌ها را مصرف می‌کند و اهمیتی به میزان دارویی که می خورد نمی‌دهد.” 

در ادامه این مقاله آمده است: “سه بریدگی موازی موجود بر روی بازوی چپ احمد یک کار تشریفاتی است؛ تقریبا شبیه یک امضا. از میزان بسیار اندک خونی که از این بریدگی‌ها خارج و بر روی زمین ریخته است اینطور استنباط می‌شود که این بریدگی‌ها پس از مرگ احمد بر روی بدن او ایجاد شده‌اند. پلیس هنوز وسیله‌ای که با آن این بریدگی‌ها ایجاد شده‌است را کشف نکرده ‌است. احمد به خانواده‌اش در ایران اطلاع داده بود که در دوبی احساس امنیت نمی‌کند و احساس می‌کند که همواره تحت تعقیب است. به دلیل همین احساس عدم امنیت او حدودا یک ماه پیش از مرگ محل اقامت خود را تغییر داده و به هتل گلوریا که از امنیت بالاتری برخوردار است نقل مکان کرده بود. او در تاریخ ۱۳ اکتبر به هتل گلوریا وارد و پیشاپیش اجاره یک سال اقامت خود را پرداخت کرده بود. قطعا این چیزی نیست که کسی که قصد خودکشی دارد انجام می‌دهد.”
 
تیر من در خصوص عملکرد پلیس امارات نیز مطالب جالبی را مطرح می کند: “در گزارش پلیس دوبی هیچ اثری از ویدئوهای گرفته شده توسط دوربین‌های مدار بسته هتل دیده نمی‌شود. این گزارش با این فرض بوده است که هیچ دوربینی در طبقه ۱۸محل اقامت احمد وجود ندارد، حال آنکه من ۲ دوربین در راهرو، یکی درست در کنار در ورودی آپارتمان او پیدا کردم. همچنین ۴ دوربین دیگر در کنار آسانسورها و کریدور کناری مشاهده کردم. مشکوک ترین چیزی که من دریافتم این بود که یک فرد اروپایی درست چند ساعت پیش از کشف جسد احمد توسط نظافتچی‌های هتل، به اتاقی در انتهای راهرو آپارتمان احمد وارد شده بود. فردی دقیقا با نام همین فرد در لیست افراد تحت تعقیب پلیس اینترپل وجود دارد. عجیب‌تر اینکه پلیس دوبی هیچ بازجویی از این فرد انجام نداده است وتنها یک زوج هندی که به عنوان نیروی کار مهمان آمده ‌بودند مورد بازجویی قرار گرفته اند.” 

وی همچنین می گوید: ” بنا بر یک سناریو که من با پلیس درمورد آن صحبت کردم، یک نفر می‌توانسته یک دارویی به احمد تزریق کرده باشد که ظواهر یک خودکشی را تداعی کند. آن فرد می‌توانسته در هتل حضور داشته باشد، درست همان‌طوری که قاتلان سازمان موساد یکی از فرماندهان حماس را که سال گذشته در هتلی در دوبی اقامت داشت را به قتل رساندند.” 

تیرمن در ادامه بررسی عملکرد مقامات اماراتی در خصوص مرگ احمد رضایی به این موضوع اشاره می کند که در کشوری که یکی از امنیتی ترین جوامع به لحاظ کنترل مردم به صورت تصویری‌ در جهان است، هیچ فیلم ویدئویی از جریانات صورت گرفته در اختیار پلیس قرار نگرفته است و همچنین پلیس دوبی با وجود اینکه مقتول فرزند ارشد فرمانده سابق سپاه پاسداران ایران، سردار سرلشکر محسن رضایی بوده است، حتی به وظایف عادی و روتین خود نیز که در خصوص سایر افراد مقتول در این کشور صورت می گیرد عمل نکرده است. 

از سوی دیگر تیرمن به بررسی عملکرد وزارت خارجه امریکا و کنسول گری ایالات متحده نیز می پردازد و اشاره می کند که مقتول دارای تابعیت امریکایی بوده و همسر سابق و فرزند وی نیز در حال حاضر در ایالت کالیفرنیا زندگی می کردند. از این رو دولت امریکا بر اساس پروتکل های خود می بایست خانواده احمد را در جریان مرگ وی قرار می دادند که این اتفاق نیز نیفتاده است. 

تیمرمن می گوید: “مشکوکترین چیزی که من دریافتم این بود که یک فرد روسی درست چند ساعت پیش از کشف جسد احمد توسط نظافتچی‌های هتل، به اتاقی در انتهای راهرو آپارتمان احمد وارد شده بود. فردی روسی دقیقا با نام همین فرد در لیست افراد تحت تعقیب پلیس اینترپل وجود دارد. عجیب‌تر اینکه پلیس دوبی هیچ بازجویی از این فرد انجام نداده است. 

چرا پلیس از فرد روسی که در سرتاسر طبقه، تنها فردی بود که در تاریخ 13 اکتبر قبل از مرگ احمد اتاق وی را ترک کرده‌بود بازجویی نکرد و فقط یک زوج هندی که به عنوان نیروی کار مهمان آمده ‌بودند مورد بازجویی قرار گرفتند؟”

در نهایت تیرمن به جمع بندی مطالب خود می پردازد و اشاره می کند که کشورهای عربی بعد از وقوع جریان بیداری اسلامی در غرب مرتب در تلاش بوده اند تا ایران را منزوی کند. همچنین امارات کوچک به دنبال خواهان تحریک نمودن و ضربه زدن به همسایه قدرتمند خود است که اقداماتی از این دست بخشی از این فعالیت هاست.

کنت آر. تیمرمن؛ نویسنده کتاب “شمارش معکوس تا بحران: آزمایش قدرت هسته‌ای با ایران” (کراون فروم 2005) و رئیس بنیاد دموکراسی در ایران.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی

گردآوری ، ویرایش و تنظیم : سایت فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
عکس های زنان و دختران در مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های چهره‌ ها در مراسم تشییع پورحیدری
لحظه به لحظه با تشییع و تدفین پیکر منصور پورحیدری + تصاویر
وداع هواداران با منصور پورحیدری + تصاویر
منصور پورحیدری درگذشت + زندگی‌ نامه
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده