حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا + عکس
خانه » حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا + عکس

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا + عکس

77K بازدید
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰
Admin
1 دیدگاه
845

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا + عکس

ایران ما آباد است و آباد می ماند

حامیان ایران امروز در خیابان‌های آمریکا + عکس

ما برای آنکه ایران    گوهری تابان شود      خون دلها خورده ایم       خون دلها خورده ایم

ما برای آنکه ایران     خانه خوبان شود      رنج دوران برده ایم          رنج دوران برده ایم

جمع کثیری از معترضان آمریکایی که در 4 فوریه در مخالفت با تحریم و جنگ علیه ایران، در 48 شهر آمریکا دست به تظاهرات می‌زنند، دلایل حمایت خود از جمهوری اسلامی ایران را اعلام کردند:

اخیراً با افزایش تحرکات آمریکا و اروپا علیه ایران و تاکید بر لزوم تهدید و تحریم علیه ایران، گروه‌های ضدجنگ و حامیان جمهوری اسلامی ایران در آمریکا، به طور گسترده اقدام به فراخوان برای برگزاری راهپیمایی اعتراضی به سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ایران از تاریخ 2 فوریه تا امروز 4 فوریه نموده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که در این کمپین جهانی ضمن حضور اقشار مختلف مردم و طرفداران جنبش 99 درصد، قشر دانشگاهی اعم از اساتید، دانشجویان و همچنین فعالان و منتقدان سیاسی نیز حضور یافته‌اند و امروز 4 فوریه نیز که اصلی‌ترین روز برگزاری تظاهرات است، به این اعتراضات ادامه خواهند داد.

حامیان جمهوری اسلامی و مخالفان ضدجنگ در آمریکا در بیانیه‌ای، هدف از برگزاری تجمع خود را شناساندن ماهیت ایران و حکومت و مردم آن به مردم آمریکا دانسته‌اند و در همین زمینه، ضمن طرح سوالاتی، پاسخ‌های تبیینی آن را در بیانیه‌ای گردآوری کرده‌اند.

سوالات طرح شده در این بیانیه بدین شرح است: چرا ایران یک هدف برای آمریکا به شمار می‌رود؟ جمهوری اسلامی چه نوع حکومتی است؟ واشنگتن از دولت ایران درخواست چه تغییراتی را دارد؟ با توجه به بی‌آبرویی آمریکا در عراق، تهدیدات آمریکا را چقدر باید جدی گرفت؟

در ادامه این بیانیه، با بیان اینکه آمریکا به خیال خام خود ایران را با عراق اشتباه گرفته است، افزوده شده: در حقیقت آمریکا و بعد اروپا، مدت‌ها قبل جنگ با ایران را با تحریم‌ها شروع کرده‌اند. عملیات پنهان آمریکا برای خرابکاری، بمب‌گذاری در ماشین‌ها، آدم ربایی و حمله به شهروندان برای جمع‌آوری اطلاعات و تحریک گروه‌های قومیتی علیه حکومت، حاکی از این جنگ پنهان است.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا
آنها در مورد عراق دروغ گفتند ؛ در مورد ایران هم در حال دروغگویی هستند

مهم است که بدانیم امروزه پیشرفت‌های داخلی ایران، باعث شده در مرکز توجهات و کینه‌ورزی‌های ایالات متحده قرار بگیرد. هر سیاست تهاجمی درباره ایران منوط به همین نکته است؛ از جرج بوش که قدرت دستور حمله به ایران را داشت تا هیلاری کلینتون که حمله به ایران حمایت علنی کرده و جان مک کین که شدیداً تندرو است.
این روزها رسانه‌های آمریکایی از نیویورک تایمز گرفته تا واشنگتن پست، تیترهای هفته‌نامه‌ها، رادیوها و تلویزیون‌های جناح راست و … نشان می‌دهند که همه آن‌ها دارند نقش خود را برای یک “حمله” بازی می‌کنند.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا

حامیان آمریکایی ایران در ادامه با بیان اینکه اهمیت تولید نفت و منابع آن در ایران به روشنی مشخص است، افزوده‌اند: هر خبر و تحلیل یا تهدید سیاسی بخاطر نفت ایران است. اما در آمریکا سیاست‌مداران می‌خواهند اهمیت تاثیر ایران بر نفت جهان را از مردم مخفی نگه دارند. آن‌ها از همه توان رسانه‌ای‌شان استفاده می‌کنند تا رهبران ایران را افرادی اهریمنی نشان دهند و تمام مردم، فرهنگ و دین ایرانیان را به تمسخر بگیرند.

آنچه بعد از انقلاب در ایران به دست آمده

تمرکز رسانه‌ها در آمریکا بر این است که ایران را قرون وسطایی، ملوک‌الطویفی و عقب افتاده نشان بدهند که به طریقی تصادفی هسته‌ای شده است.
هیچ وقت اشاره نشده که نیمی بیش از دانشجوهای دانشگاه‌ها در ایران زن هستند، یا اینکه بیش از یک سوم دکترها زن هستند، 60 درصد کارمندان دولت خانم و 80 درصد معلمان در ایران زن هستند.

هنگام انقلاب 1979 در ایران، 90 درصد زنان روستایی بی‌سواد بودند و در شهرها این رقم به 45 درصد می‌رسید اما اکنون اکثریت قریب به اتفاق زنان ایرانی باسوادند. همچنین آنچه که به آن توجه نشده موفقیت خیره کننده در باسواد کردن تمامی جوانان کشور است.
حتی بانک جهانی که هم اکنون توسط “پال ولفویتز” از منصوبین و حامیان بوش اداره می‌شود در گزارش سالانه اذعان داشت ایران از دیگر کشورهای خاورمیانه پیشرفت علمی چشمگیرتری داشته است.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا

دست از سر مردم ایران بردارید

این بیانیه در ادامه افزوده است: یک بیمه سراسری همه مردم را در درمان‌های عمومی در شهر و روستا حمایت می کند. 16هزار خانه بهداشت سنگ بنای سیستم مراقبت بهداشتی (واکسن-پیشگیری-کنترل جمعیت) هستند. از سال 1990 ایران تقریبا طی 10 سال نرخ مرگ و میر اطفال و امید به زندگی را در کنترل کامل گرفت.

ایران رکورد برنامه تنظیم خانواده را در جهان با استفاده از شیوه‌های اسلامی از آن خود کرد و همه خدمات کنترل بارداری در ایران رایگان است.
با آموزش و تحصیلات دانشگاهی، زنان علاوه بر ورود به اجتماع، دارای فرزندان متعدد شده‌اند تا از پیری زودرس جامعه جلوگیری کنند.

*مقایسه ایران با مستعمره‌های آمریکا در منطقه
برنامه‌های اجتماعی ایران که جمعیتی بالغ بر 70 میلیون نفر را کنترل نموده، باید با کشورهای تحت سیاست آمریکا در منطقه مقایسه شود. مثلاً در عربستان، کویت، قطر، بحرین، امارات متحده تنها اقلیتی از منافع سرشار کشورشان حاصل از فروش نفت و گاز فروان بهره می‌برند. در این کشورها توده مردم حتی شهروند هم درنظر گرفته نمی‌شوند. میلیون‌ها نفر از مردم این کشورها، کارگر مهاجر هستند، هیچ نماینده‌ای در مجلس ندارند و لذا در جامعه، بهداشت یا حتی آموزش یا امور تامین امنیت هم سهمی ندارند.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا

در این کشورها زنان از اشتغال، آموزش و تامین مالی شخصی منع می‌شوند و حتی نمی‌توانند رانندگی کنند!
آمارهای مربوط به وضعیت زنان در عراق، قبل و بعد از ورود آمریکایی‌ها به شکلی بد و فساد انگیز بوده و با بدترین کشورهای جهان برابری می‌کند.

*تاثیر انقلاب 1979 بر روی مردم ایران
آمریکایی‌های حامی ایران در ادامه بیانیه خود آورده‌اند: خروش اجتماعی مردم در 1979 انقلاب را به وجود آورد و شاه پهلوی مورد حمایت آمریکا را اخراج کرد و نفوذ آمریکا را در ایران قطع نمود.
انقلاب ایران یک انقلاب اجتماعی صرف نبود بلکه همه حقوق تجارت، تملک، سرمایه و ارث را به نفع مردم تغییر داد. درآمد نفت و گاز در ایران ملی شده و منفعت آن صرف اقتصاد عموم جامعه می‌شود. قبل از انقلاب همه مسائل استخراج تا پالایش در اختیار امپریالیست غرب خصوصاً آمریکا و انگلیس بود و سود درآمد استخراج و فروش آن به جیب آنها می‌رفت و درآمد جزئی به شاه داده می‌شد که او خرج خرید لوازم لوکس غربی برای خود می‌کرد و بخشی از آن نیز صرف خرید تسلیحات از آمریکا با تسلیم سود بالا برای تامین منافع سیاسی آمریکا در منطقه می‌شد.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا
اسم یک کشور را بگویید که ایران به آن حمله کرده است

در ادامه این بیانیه، با اشاره به این موضوع که انقلاب ایران گروهی مذهبی و ضد امپریالیست را حاکم کرد، افزود: مردم در 1979، علیه اعمال خشونت آمیز پلیس مخفی ساواک که از اقلیت مورد حمایت آمریکا محافظت می‌کرد اعتراض کردند.

مردم انقلابی به دنبال عدالت اجتماعی بودند و بر علیه سیاست‌های اصلاحی در روستاها مخالفت کردند. علیرغم قانون اساسی، مردم از خدمات عمومی اولیه محروم بودند و خدمات درمانی و بهداشتی نداشتند در حالیکه بعد از انقلاب بخصوص در طول جنگ ایران و عراق، مهندسین و دانشمندان و افراد تحصیلکرده تربیت شدند.
بعد از کوتاه کردن دست آمریکا از منابع و نفت، ایران توانست آموزش، صنعت و زیربناهای خود را با سرعت بی‌سابقه توسعه بدهد. در 2004 تعداد دانشگاه‌ها به 6 برابر 1979 رسید و الان 2.2 میلیون دانشجو در حال تحصیل هستند. 54 دانشگاه و 42 دانشکده پزشکی همگی از لحاظ شهریه، اسکان و تغذیه رایگان هستند. بعلاوه 289 دانشگاه خصوصی نیز بودجه زیرساختی دریافت می‌کنند.
میلیون‌ها دانشمند، مهندس، تکنسین و افسران ارتشی، معلمین، کارمندان دولت و پزشکان آموزش دیده‌اند.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا

دست خونی خود را از ایران دور نگه دارید

امروزه ایران دارای شهرهای مدرنی است، صنایع مکانیزه، کیلومترها جاده جدید و راه‌آهن و راه‌های ماشینی. امروزه 55 کارخانه تولید دارو 96 درصد داروها را در بازار ایران تولید می‌کنند و قیمت عمده داروها مناسب است. به زودی ایران به بزرگترین تولیدکننده دارو در جنوب غربی آسیا تبدیل می‌شود و در بیوتکنولوژی دارای برند می‌شود.

اثر تحریم‌ها بر ایران !

در سال‌های تحریم آمریکا، ایران نتایج غیرقابل پیش‌بینی داشته: ایران قرض‌های کمرشکن که کشورهای رو به توسعه دارند، ندارد. بر اساس آمار بانک جهانی، استقراض خارجی ایران یکی از کمترین رقم‌ها بین کشورهای جهان است: 11.9 میلیارد دلار یا 8.8 درصد از GDP و این موضوع از دید بانکداران امپریالیستی یعنی از دست دادن میلیاردها دلار سود از طریق از دست دادن فرصت سرمایه‌گذاری در ایران!
همه اینها نشان می‌دهد که دولت آمریکا سال‌ها به ما در مورد ایران دروغ گفته است اما این وضعیت دیگر کافی است چون ما نمی‌گذاریم این وضعیت علیه ایران ادامه یابد.

حامیان ایران در خیابان‌ های آمریکا

منبع : [azadnegar.com]

گردآوری و ویرایش : سایت فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویر جالب و زیبا که با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد
تصاویری جالب از ویلای چند میلیون دلاری ریحانا!
تصاویری جالب از زن و شوهری که حرکات تارزان انجام دادند!
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری دوم
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری اول
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
آموزش ساخت انواع موشک های کاغذی جدید + عکس
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
عکس ها و سلفی های جالب گربه ای آموزش دیده را ببینید
عجیب ترین و چندش آورترین رستوران جهان + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر

دیدگاه کاربران
1دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه