مصاحبه عجیب گلشیفته فراهانی درباره‌ حرکت غیر اخلاقی‌ اش + عکس
خانه » مصاحبه عجیب گلشیفته فراهانی درباره‌ حرکت غیر اخلاقی‌ اش + عکس

مصاحبه عجیب گلشیفته فراهانی درباره‌ حرکت غیر اخلاقی‌ اش + عکس

179K بازدید
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۱
Admin
2 دیدگاه
6K

مصاحبه عجیب گلشیفته فراهانی درباره‌ حرکت غیر اخلاقی‌ اش + عکس

, 3GP مکاشفه ها, César Awards 2012, VIDEO مکاشفه ها, آنلاین فیلم غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, آنلاین کلیپ مکاشفه ها, اخبار از گلشیفته فراهانی, اخبار جدید گلشیفته فراهانی, اخبار فیلم مکاشفه‌ها, اقدام بیشرمانه گلشیفته فراهانی, اقدام بیشرمانه گلشیفته فراهانی و برهنه شدن او در فیلم جدیدش, بازیگران فاسد, بازیگران فاسد سینما, برهنه, برهنه شدن, برهنه شدن گلشیفته فراهانی, برهنه شدن گلشیفته فراهانی در فیلم جدیدش, برهنه شدن گلشیفته فراهانی در فیلم مکاشفه ها, تصاویر برهنه شدن گلشیفته فراهانی, تصویر برهنه شدن گلشیفته فراهانی, تصویر برهنه شدن گلشیفته فراهانی در فیلم مکاشفه ها, تصویر غیر اخلاقی, تصویر غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, خبر جدید گلشیفته فراهانی, دانلد فیلم مکاشفه ها, دانلود فیلم برهنه شدن گلشیفته فراهانی, دانلود فیلم جدید گلشیفته فراهانی, دانلود فیلم غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, دانلود فیلم مکاشفه‌ها, دانلود فیلم کوتاه مکاشفه ها, دانلود کلیپ غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, دانلود کلیپ فیلم مکاشفه ها با لینک مستقیم کیفیت عالی, دانلود کلیپ فیلم مکاشفه ها برای موبایل, دانلود کلیپ فیلم مکاشفه ها کیفیت موبایل, دانلود کلیپ فیلم مکاشفه ها3GP, دانلود کلیپ فیلم مکاشفه هاMP4, دانلود کلیپ مکاشفه ها با زیر نویس, سینه گلشیفته, عریان شدن گلشیفته فراهانی, عمل بیشرمانه گلشیفته فراهانی, عمل غیراخلاقی گلشیفته فراهانی, عکس برهنه شدن گلشیفته فراهانی در فیلم جدیدش, عکس برهنه شدن گلشیفته فراهانی در فیلم مکاشفه ها, عکس نیمه برهنه, عکس نیمه برهنه شدن گلشیفته, عکس نیمه برهنه شدن گلشیفته فراهانی, غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی جدید, فیس‌بوک, فیلم برهنه شدن گلشیفته فراهانی, فیلم جدید گلشیفته فراهانی, فیلم غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, فیلم مکاشفه ها, فیلم مکاشفه‌ها, فیلم نیمه عریان شدن گلشیفته, فیلم نیمه عریان شدن گلشیفته فراهانی, فیلم کوتاه مکاشفه ها, مشاهده آنلاین برهنه شدن, مشاهده آنلاین برهنه شدن گلشیفته فراهانی, مشاهده آنلاین فیلم غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, مشاهده آنلاین کلیپ مکاشفه ها, مکاشفه ها3GP, مکاشفه‌ها, نیمه برهنه, نیمه برهنه شدن گلشیفته, نیمه برهنه شدن گلشیفته فراهانی, نیمه عریان شدن, نیمه عریان شدن گلشیفته, نیمه عریان شدن گلشیفته فراهانی, هرزگی, هرزگی گلشیفته فراهانی, کس گلشیفته فراهانی, کلیپ غیر اخلاقی گلشیفته فراهانی, کلیپ غیراخلاقی گلشیفته, کلیپ فیلم مکاشفه ها با لینک مستقیم کیفیت عالی, گلشیفته, گلشیفته فراهانی در آنونس سزار, گلشیفته فراهانی در آنونس سزار ۲۰۱۲

گلشیفته فراهانی در تازه ترین اظهارات خود درباره حرکت غیر اخلاقی اش توضیحاتی عجیب و البته متناقض و ایضا مضحک ابراز کرده است. او در گفتگویی با روزنامه گاردین به بیان نظرات خاص و شاد خود درباره ایران و فضای اجتماعی آن و هم چنین سینما پرداخته است و از سینمای ایران به عنوان شکنجه گاه یاد کرده است …

روایت روزنامه گاردین از عمل وی اما اینچنین آغاز می شود ؛« گلشیفته فراهانی در ویدئویی سیاه و سفید همراه با «امیدهای جوان» سینمای فرانسه، که تعدادشان به ۳۰ نفر می‌رسید، حاضر شد تا «سزارز» را تبلیغ کند.

سزارز «اسکار فرانسوی‌ها» است و او در این مراسم بازی نقشی که در کمدی موفق «سی‌تو موئق، ژت‌تو» (اگر بمیری می‌کشمت!) داشت، نامزد دریافت جایزه شده بود. در این تبلیغ از هر یک از هنرپیشگان خواسته شد یکی از لباس‌های خود را از تن خارج کنند تا «جسماً و روحاً» هنر خود را به نمایش بگذارند. گلشیفته فراهانی تصمیم گرفت (….) را در معرض نمایش قرار دهد و در این حال گفت: «من به رویاهای شما تجسم می‌بخشم.» اما آنچه پس از این حادثه در ایران اتفاق افتاد مشابه زلزله‌ای فرهنگی بود.»

گاردین در توصیف وضعیت گلشیفته فراهانی پس از نقل این امر نوشته است:« او در حالی که سرش را در دستانش گرفته بود گفت: «فاجعه بود! دقیقاً نمی‌دانم چند میلیون نفر فردای آن روز نام مرا در گوگل تایپ کردند، نمی‌خواهم بدانم…»

گلشیفته فراهانی در این مصاحبه با فرافکنی خاصی گفته است که هرگز قصد شوکه کردن ایرانیان یا تحریک آنها را نداشته است. او گفت: «من از سیاست متنفرم. این کار من نیست. همیشه همین‌طور است کاری می‌کنی و ناگهان سیاسی می‌شود. می‌دانستم مشکل است. اما من اکنون در فرانسه زندگی می‌کنم و باید اینجا فعالیت کنم. بالاخره یا در اینجا هستم یا نیستم. این مساله برای من و خانواده‌ام و کل جامعه ایران شوک‌آور بود. مساله خوب! این است که بحثی به راه افتاد که در غیر این صورت هرگز پیش نمی‌آمد. من دیدم افرادی به من توهین می‌کردند، بعضی پاسخ آنها را می‌دادند و بعضی از من دفاع می‌کردند و بعضی دوباره به من توهین می‌کردند.

درگیری‌های زیادی بین خانواده‌ها ایجاد شد….» و سپس حال و روز خانواده اش را چنین توصیف می کند: « خیلی بد بود. این اولین باری بودکه آنها نتوانستند از من دفاع کنند. آتش چنان گسترده بود که دامن آنها را نیز گرفت. من باید بیشتر محتاط باشم. چون می‌دانم آنها را گروگان! می‌گیرند… اما پس از مدتی به دلیل پیشینه پدرم ـ که خود را از طبقات پایین جامعه بالا کشید ـ احساسات آنها تغییر کرد. پدرم می‌ترسید من حمایت مردم را از دست بدهم. زیرا مردم برای او بسیار مهم بودند. او همه زندگی‌اش را برای مردم جنگید و همه چیز را فدای آنها کرد. اما پس از یکی دو ماه متوجه شد مردم بیشتر به من احترام می‌گذارند و خوشحال شد!!! …من افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم. به ویژه زن ایرانی!!!»

گلشیفته فراهانی در عین حال اعترافاتی خاص از نحوه برخورد با وی در غرب و ابزاری بودنش را بیان داشته است . او می گوید :« تبعید مانند مرگ است. به عمق آن نمی‌توان پی برد تا زمانی که دچارش شوی. تمام دنیا می‌خواهد تو را در نقش قربانی ببیند و تو را به آن سو می‌کشاند زیرا دوست دارد بدبختی تو را نظاره کند. به همین دلیل است که فرانسوی‌ها در مورد حوادثی چون سوریه بسیار حساس هستند. مانند تماشای فیلم مستهجنی است که در تو این احساس را ایجاد می‌کند که از آنها خوشبخت‌تری، اما در واقع به آنها اهمیتی نمی‌دهند. آنها می‌گویند: «بیایید، ما از شما مراقبت می‌کنیم، سپس از شما سوءاستفاده می‌کنند و به شما پاسپورت نمی‌دهند. من تنها یک هنرپیشه هستم و می‌خواهم فعالیت کنم.»

نکته تاسف آور دیگر در این گفتگو نگاه شیفته وار گلشیفته فراهانی به پاریس به عنوان یک شهر بی قید و بند است. او از زندگی بی قید در پاریس خشنود است و آن را اینچنین ابراز می کند:« برای اولین بار در زندگی خوشحالم که زن هستم!پاریس شما را از هر گناهی که فکر می‌کنید به خاطر زن بودن مرتکب شده‌اید رها می‌سازد! شما را پاک می‌کند و احساس آزادی می‌کنید!!»

او به روسری سفیدش اشاره می کند و می‌گوید: «این دوست قدیمی من است، بزرگترین مشکل هنرپیشگان زن ایرانی، دولت نیست بلکه دنیای بیرون است که تصور می‌کند ما با روسری از شکم مادر زاییده می‌شویم!! به لیلا حاتمی نگاه کنید. معمولاً پس از برنده شدن در مراسم اسکار (برای فیلم جدایی فرهادی) پیشنهادهای کار زیادی به یک هنرپیشه ارایه می‌شود، اما پیشنهادی به او نشده است در حالی که او قادر است به چهار زبان صحبت کند.»
اما اوج این گفتگو در جایی است که گلشیفته فراهانی به همه گذشته خود و حتی سینمای ایران پشت پا می زند و با الفاظی خاص از آن یاد می کند .

او کار در سینمای ایران شکنجه شدن به شمار آورده و با بیانی خاص در خصوص عملکرد فرهادی کنایه ها و طعنه هایی صریحی را به زبان می آورد.

گلشیفته فراهانی از فیلمبرداری فیلم درباره الی می‌گوید و این که فرهادی او را «شکنجه» می‌کرد و او را مجبور می‌کرد نیم ساعت در ساحل دریای خزر داد بزند و صبحانه آرد نخود بخورد تا صدایش در فیلمبرداری گرفته شود. به دلیل ضربه‌ای که بازیگر دیگر در خلال فیلم به او وارد کرد، پرده گوشش سوراخ شد اما کارگردان اجازه نداد تا انتهای روز بعد و پایان فیلمبرداری به بیمارستان برود. آنها دیگر از آن زمان با هم صحبت نکردند.

گلشیفته فراهانی می‌گوید: «او دوست من است اما نمی‌تواند با من صحبت کند. او از ایران خارج می‌شود و دوباره برمی‌گردد. اما من الان شیطان هستم. شک یکی از ابزار کنترل آنهاست.» او می‌گوید: «من از هر فیلمی که بازی کردم زخمی در بدن دارم.» و آستین و شلوارش را بالا می‌زند تا آنها را نشان دهد و می گوید آنها بدتر از سگ با تو رفتار می‌کنند. تو باید مانند برده کار کنی تا آنها را خشنود کنی. اوضاع باید این گونه باشد. باید در هر فیلمی احساس کنی که کار آخر توست.»
گفتگوی گلشیفته فراهانی با روزنامه انگلیسی گاردین رونمایی از یک محصول ناب سینمای ایران است. کسی که متناقض سخن می گوید ،اصول مشخص و جهان بینی محکمی ندارد،معلوم نیست چه می کند و چه هدفی دارد و در یک کلام«سرگردان» است و آکنده از عقده های روحی و ستیزه جویی اجتماعی. او معترف است که کارش «فاجعه» بوده و اکنون یک «شیطان» است و برای ماندن در فضای هنری این عمل را انجام داده است و اکنون به دلیل بازخوردها ازآن پشیمان است . اما بلافاصله از هوای آزاد پاریس و نفرت از همزاد بودن با روسری و خاطرات تلخ اش از سینمای ایران میگوید و نشان می دهد در برابر اقامت در پاریس و نقش آفرینی های نصفه و نیمه در سینمای غرب حاضر است این بها را بپردازد .بهایی که حتی شاید به قیمت منفک شدن دائم او از ایران بینجامد .

به هر روی گلشیفته فراهانی یک محصول ناب سینمای ایران است . محصولی که حتی به سازنده اش هم رحم نکرده است . با این وصف عیان است که چگونه باید در مورد سینمای ایران قضاوت کرد…

منبع : فردا

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
عکس ها و سلفی های جالب گربه ای آموزش دیده را ببینید
عجیب ترین و چندش آورترین رستوران جهان + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
زنی که مرد بود دوقلو باردار شد + عکس دوقلوها و همسر
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز

دیدگاه کاربران
2دیدگاه ثبت و تایید شده

  • hadi چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ پاسخ دهید

    سلام. به نظر من امثال گلشیفته فراهانی در کشور ما خیلی هستند. ضرب المثل معروف آب و شناگر ماهر در مورد خیلی ها صدق می کند. گلشیفته ذاتاً دوست دارد اینطور باشد. وگرنه هیچ کسی حتی خود او نمی تواند شهرت و محبوبیتش در ایران را انکار کند. او اشباع و ارضا شده بود. دوست داشت تجربه ج.ن.س.ی بازی کردنش را هم با مردم تقسیم کند. نمی دانم. به هر حال گلشیفته حتما تا حالا متوجه شده است که اشتباهاتش را با اشتباهات بزرگتر پوشانده است. من کاملاً اطمینان دارم که تنها آرزوی گلشیفته اکنون، بازگشتن زمان به گذشته است. روزی که میم مثل مادر اکران شد. روزی که برای درباره الی جایزه گرفت و یا روزی که مردم ایران به خاطر بازی اش برای او کف می زدند نه به خاطر هوسی که برای در آغوش گرفتن او داشتند…

    • Admin چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ پاسخ دهید

      بنده هم امیدوارم همینطور باشه و پی به عمل اشتباه خودش برده باشه و از مردم و ملت و دولت ایران عذرخواهی کنه! در توبه و اظهار پشیمانی همیشه باز است البته اون هم لیاقت میخواد و قسمت هرکسی نمیشه! وگرنه ممکنه روز بروز به تباهی بیشتری کشیده بشه و …!!

ارسال دیدگاه

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد