سیر ظهور – قسمت اول
خانه » سیر ظهور – قسمت اول

سیر ظهور – قسمت اول

49K بازدید
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۲
Admin
0 دیدگاه
242

, Farsimode, آخرالزمان, آخرین منجی, اخرالزمان, امام زمان, امام زمان(عج), امام مهدی, حوادث آخرالزمان, حوادث قبل از ظهور, دانلود مقالات ظهور امام زمان, روز ظهور, سازمان های مخفی, سیر ظهور, شرایط ظهور امام زمان, ظهور, ظهور بسیار نزدیک است, ظهور حضرت مهدی, عاشورا, عصر ظهور, عصر مهدویت و ظهور, علائم اخرالزمان, علائم حتیمیه ظهور, علائم ظهور, علائم ظهور امام زمان, علائم ظهور امام زمان(عج), علایم و نشانه‌ها, فارسی مد, فراماسونری, مذهب و عرفان, مذهبی, مستند ظهور, مقالات آخرالزمان, مقالات سیر ظهور, مقالات ظهور, مقالات ظهور امام زمان, مقالات مذهبی, مقالات مهدویت, مهدویت, مهدی موعود, نشانه های ظهور

همانطور که پیش از این وعده داده بودیم تصمیم گرفته ایم بر اساس روایات معتبر،بشارات معصومین،علائم ظهور، مستندات و تحلیل و بررسی اتفاقات خاورمیانه و جهان، رویدادهای گذشته و حال را بررسی و دنبال کنیم و تحت عنوان سلسله مقالاتی با عنوان “سیر ظهور” در چندین قسمت در اختیار شما علاقمندان و منتظران واقعی آن حضرت، قرار دهیم. امید است که مورد قبول درگاه حضرت حق و ولیعصر ارواحنا فدا و در نهایت شما خوانندگان و علاقمندان و منتظران ظهور ، قرار گیرد.

قسمت اول این مقاله را با سوال زیر شروع می کنیم :

آیا حضرت مهدی (عج) روز عاشورا ظهور میکنند؟!

همانطور که احتمالا بعضی از شماها میدانید بر اساس روایات معصومین ما،در باب روز قیام و ظهور امام زمان (عج) روایات مختلفی وارد شده است که در آن ها نوروز،عاشورا، شنبه و یا جمعه ؛ روز ظهور معرفی شده است .

در مورد احتمال یکی شدن عاشورا ، نوروز و یکی از روزهای شنبه یا جمعه باید گفت این احتمال وجود دارد چون عاشورا بر اساس سال قمری و نوروز بر اساس سال شمسی حساب می شود و شنبه یا جمعه هم روز های هفته هستند که ممکن است با هر مناسبتی تداخل کنند!!!!
نکته مهم : توجه داشته باشید که این زمان اعلام شده توقیت نیست!! چون زمان دقیق مشخص نیست!!!!

اما در مورد اختلاف شنبه و جمعه باید گفت این هم قابل توجیه است روایات روز جمعه به روز ظهور و روایات روز شنبه به روز استقرار حکومت حضرت تفسیر می شوند .

اما آنچه مورد بحث ماست مصادف شدن روز ظهور (حال چه نوروز باشد چه نباشد و چه جمعه باشد چه شنبه) با روز عاشورا است که در این زمینه می توان به 2 حدیث معتبر اشاره کرد :

1 . امام محمد باقر (ع) می فرمایند :

“گویا حضرت قائم (عج) را می بینم که روز عاشورا ، روز شنبه ، بین رکن و مقام ایستاده و جبرئیل پیش روی او ندا می کند : بیعت برای خداست . پس زمین را پر از عدل می کند ، همان گونه که پر از ظلم و جور شده بود .”

منابع : غیبه طوسی ، صفحه 274 – کشف الغمه ، جلد 3 ، صفحه 252 – بحارالانوار ، جلد 52 صفحه 290

2 . امام جعفر صادق (ع) می فرماید :

“قائم ( درود خدا بر او باد ) در شب بیست و سوم ماه رمضان ، به نام {شریفش} ندا می شود و در روز عاشورا ، روزی که حسین بی علی (ع) در آن کشته شد ، قیام خواهد کرد .”

منابع : غیبه طوسی ، صفحه 274 – بحارالانوار ، جلد 52 صفحه 290

با توجه به دو حدیث بالا روز ظهور موعود روز عاشورا خواهد بود!
و با توجه به تحولات اخیر منطقه علی الخصوص در سوریه (شام) و احتمال بسیار نزدیک خروج سفیانی (یکی از پنج علائم حتمیه ظهور) و با توجه به مخفی نگه داشتن مرگ (بر اساس گفته خود آل سعود کما؛ که به نوعی همان مرگ احتمالی وی هست) ملک عبدالله پادشاه حجاز که امام صادق (ع) فرمودند هرکس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند [خبر مرگش را بیاورد] تضمین می کنم قیام قائم را … سپس فرمودند:
هنگامیکه عبدالله بمیرد مردم بعد از او بر احدی جمع نمی شوند و این امر ختم نمی شود مگر به صاحبتان انشاءالله، و فرمانروایی ماه ها و ایام جایگزین سال ها می شود.

در دیگر روایت از رسول خدا (ص) نقل شده است:

بر حجاز [عربستان] مردی که اسمش ، اسم حیوان است حکومت می کند . اگر از دور به او نگاه کنی فکر می کنی که چشمش انحراف دارد ولی اگر به او نزدیک شدی در چشمش مشکلی نمی بینی ، جانشین یا خلیفه اش برادرش که اسمش عبدالله است خواهد بود وای بر شیعه ما از دست او ، پس این جمله را سه بار تکرار نمود ، بشارت مرگش را به من بدهید ، شما را به ظهور حجت بشارت میدهم.

نکته اول:

حاکم حجاز که اسمش اسم حیوان است همان فهد ( ببرسیاه ) پادشاه فوت شده عربستان است . هر کس از شما می تواند با نگاه کردن به عکس او , علامت انحراف چشمش را ببیند و جانشین او برادرش عبد الله است که هیچ کس از شما مشکلات و دردهایی که شیعه از سیاستهای او می کشد پنهان نیست.

نکته دوم:

روایات منابع شیعه و سنی در مورد طلیعه ظهور حضرت مهدی(عج) در حجاز، بر پیدایش خلأ سیاسی و کشمکش بین قبائل بر سر فرمانروایی همداستانند. این حادثه در پی مرگ پادشاه یا خلیفه‌ای رخ می‌دهد که با مردن او گشایش و توسعه در امور به وجود می‌آید. نام وی در برخی روایات، عبدالله ذکر شده است

تاثیر خبر مرگ ملک عبدالله بر انقلاب اسلامی در کشورهای عربی

وقایع عجیب عربستان در طول ماه های گذشته برای آگاهان کمترین شکی باقی نمی گذارد که وقایع چندماه گذشته این کشور طبیعی نیست و این کشور همچون سایر کشورهای عربی دیگر آبستن حوادثی بزرگ می باشد.

انطباق قابل تامل حوادث چندماه گذشته عربستان بر روایات و بیان مخفی ماندن مرگ عبدالله در روایات و رفتار حکومت عربستان و گردانندگان پشت صحنه در دور نگاه داشتن عبدالله جعلی از عربستان این بشارت را می دهد که بزودی زود با برملا شدن خبر این مزدور بزرگ استکبار تحولات بزرگی در داخل عربستان ، خاورمیانه و جهان ایجاد خواهد شد .

آغاز قطعی جنگ قدرت در میان شاهزادگان تشنه قدرت ، آغاز طوفان اعتراضات مردمی که هم اینک نیز(با وجود مخفی نگاه داشتن خبر مرگ عبدالله) در عربستان دیده می شود ، تزلزل شدید در مزدوران منطقه ای استکبار که وجود عبدالله برای آنها پشتوانه ای بود ، و موج شادی و بشارت در منطقه از شیعیان یمن گرفته تا شیعیان ایران و لبنان و در آخر تقویت مضاعف موج انقلاب اسلامی در منطقه ، همه و همه مژده می دهد که بزودی با خبری بزرگ و شگفت انگیز موج دوم انقلاب اسلامی در کشورهای خاورمیانه برخواهد خواست و اقیانوس پرخروش مستضعفین به حرکت درخواهد آمد که برای دشمنان هیچ راه فرار و چاره ای جز بکارگیری حربه آخر باقی نخواهد ماند.

ظهور

آنگاه که مرگ عبدالله فرا رسد، مردم در جانشینی او نسبت به هیچکس به توافق نمی رسند و این جریان تا ظهور حضرت صاحب الأمر همچنان ادامه می یابد، عمر سلطنت های چندین ساله بسر آمده، نوبت پادشاهی چند ماهه و چندین روزه فرا می رسد.

و این درگیری بعد از کشته شدن این پادشاه (عبدالله) منجر به کشمکش بین قبیله های حجاز می شود.

در این هنگام نشانه های ظهور حضرت مهدی(عج) آشکار شده و شاید بزرگترین نشانه آن، ندای آسمانی است، که به نام او در ۲۳ ماه رمضان شنیده می شود.

طبق روایات پس از این ندای آسمانی، حضرت مهدی(عج) به طور سرّی با برخی از یاران و هواداران خود ارتباط برقرار می نماید. دربارهء آن بزرگوار در سراسر گیتی سخن بسیار به میان آمده، و نام وی زبانزد همگان گشته، و محبتش در دلها جای می گیرد.

دشمنان وی از ظهور آن حضرت سخت بیمناک شده، و از اینرو برای دست یافتن به او به تلاش و کوشش می پردازند… در میان مردم شایع می شود که آن حضرت در مدینهء منوّره اقامت گزیده، و حکومت حجاز یا نیروهای خارجی جهت کنترل اوضاع داخلی حجاز، و پایان دادن به کشمکش قبائل با حکومت وقت، لشکریان سفیانی را از سوریه به یاری می طلبند.

و با توجه به اخبار پیرامون شروع اختلافات و درگیری های پنهانی مابین مقامات و شاهزادگان آل سعود و مرگ برادر ملک عبدالله (تنها وارث و ولیعهد) حکومت خاندان آل سعود از طرفی اوضاع وخیم سوریه (شام) و بر اساس روایات معتبر و احتمال خروج سفیانی که در ماه رجب (حوالی ماه اردیبهشت و خرداد) در شش ماه قبل از ظهور (محرم) رخ خواهد داد و با توجه به تقارن عاشورای سال ؟؟؟ در جمعه یا شنبه می شود امیدوار بود (ولی نمی شود با اطمینان و قطعیت گفت چون توقیت جائز نیست) و امیدواریم که عاشورای سال …. پس … بیش از این ادامه نمی دهیم … !!!

خودمون را برای حوادث قبل از ظهور و هنگام و بعد از ظهور حضرت ولیعصر ارواحنا فداء آماده کنیم … که وعده الهی تخلف نمی پذیرد و بزودی با ظهور مهدی موعود , جهانی پر از عدل و داد خواهیم داشت …

در قسمت های بعد به بررسی و موشکافی موارد دیگر و سایر نشانه های ظهور خواهیم پرداخت …

ادامه دارد …

مشاهده قسمت دوم این مقاله

منبع : سایت فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه