شرایط همسر ایده‌آل ، از خیال تا واقعیت
خانه » شرایط همسر ایده‌آل ، از خیال تا واقعیت

شرایط همسر ایده‌آل ، از خیال تا واقعیت

40K بازدید
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
Admin
0 دیدگاه
49

شرایط همسر ایده‌آل ، از خیال تا واقعیت

شرایط همسر ایده‌آل ، از خیال تا واقعیت

منتظر یک مرد کامل بودید که بیاید و زندگی شما را متحول کند؟ دنبال یک زن ایده آل بودید که بی عیب باشد؟ خوب اشتباه از خودتان بود. اگر فردی مرز بین رویا و تخیلات را با واقعیت فراموش کند و آن را نادیده بگیرد، تا آخر عمر در دنیای اوهام و خیالاتش باقی خواهد ماند و همیشه به دنبال آن مدینه ی فاضله و دنیای ایده آلیستی که برای خودش ترسیم کرده و نمی تواند از آن بیرون بیاید …

فرض کنید خانمی در رویاهایش مردی را تصور می کرده که هر روز با یک دسته گل او را غافل گیر کند و مدام برای او شعر بخواند و حرف های رمانتیک بزند و… حالا او با مردی ازدواج کرده که یک کارگر ساده است که نه قدرت خرید هر شب یک دسته گل را دارد و نه بعد از یک روز سخت کاری  حال و حوصله ای برای رفتارهای رمانتیک دارد! چنین مردی وقتی خسته از سر کار برمی گردد، به احتمال زیاد با رفتار عجیب و غریب همسرش روبه رو می شود و با خودش فکر می کند که چرا همسرش اخم کرده و ناراحت است.

شاید اگر همسر این آقا با واقعیت زندگی اش کنار می آمد و همسر زحمت کش خود را همان طور که هست می پذیرفت، هیچ گاه مشکلی پیش نمی آمد. یا مثلاً  آقایی که قبل از ازدواج در ذهن خود تصویری از یک همسر ایده آل ترسیم کرده که همیشه شبیه ملکه ها لباس می پوشد، هیچ عیب و ایراد ظاهری و باطنی ندارد! حتماً توی ذوقش خواهد خورد وقتی با ایرادهایی در همسرش موجه شود.

آنچه دانستن و عمل کردن به آن برای همه ی همسران به خصوص زوج های جوان الزامی است، روبه رو شدن با واقعیت های زندگی و از جمله خصوصیات ظاهری و باطنی همسر است. همه ی ما می دانیم که عیب و نقص هایی در وجودمان هست. پس همسرمان را هم با همه ی کم و کاستی هایش بپذیریم.

همسر ما شاهزاده ی رویاهای ما نیست! او هم مانند خودمان یک انسان معمولی است که چه بسا نقاط ضعف و قوتی که در وجود اوست، در زندگی ما تنوع ایجاد می کند و از یکنواخت شدن آن جلوگیری می کند! زوج ایده آل، زن و شوهر بی عیب و نقص و رویایی نیستند، بلکه زن و شوهری هستند که سعی می کنند به یکدیگر کمک کنند تا تبدیل به انسان هایی ایده آل و رویایی شوند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
9 علامت که زمان ترک یک رابطه را نشان می‌دهد
12 نشانه اصلی که زمان پایان یک رابطه را نشان می دهد
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!
آموزش روشی ساده و آسان برای پاک کردن رنگ مو
با امیدبخش ترین آیه قرآن برای گناهکاران آشنا شوید
این ذکر برای آمرزش گناهان و درمان بیماری ها مفید است

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه