زندگینامه کامل دکتر سعید جلیلی + سوابق ، خدمات و تخصص
خانه » زندگینامه کامل دکتر سعید جلیلی + سوابق ، خدمات و تخصص

زندگینامه کامل دکتر سعید جلیلی + سوابق ، خدمات و تخصص

106K بازدید
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲
Admin
0 دیدگاه
146

زندگینامه کامل دکتر سعید جلیلی + سوابق ، خدمات و تخصص

 , زندگینامه کامل دکتر سعید جلیلی, زندگینامه دکتر سعید جلیلی, بیوگرافی دکتر سعید جلیلی, سوابق دکتر سعید جلیلی, خدمات دکتر سعید جلیلی, تخصص دکتر سعید جلیلی, دکتر سعید جلیلی, سعید جلیلی, جلیلی, دکتر جلیلی, برنامه های دکتر جلیلی, برنامه های ریاست جمهوری دکتر جلیلی, رزومه دکتر جلیلی, تخصص های دکتر جلیلی, اخبار انتخابات, وزارت کشور, اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده, کاندیدای تایید صلاحیت شده, انتخابات, انتخابات ریاست جمهوری, جمهوری اسلامی, ریاست جمهوری, شورای نگهبان, انتخابات ریاست جمهوری ایران, جزئیات کاندیداهای ریاست جمهوری, اطلاعات کاندیداهای ریاست جمهوری, سوابق کاندیداهای ریاست جمهوری, برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری, زندگینامه کاندیداهای ریاست جمهوری, بیوگرافی کاندیداهای ریاست جمهوری, تخصص کاندیداهای ریاست جمهوری, برنامه های جلیلی, برنامه های انتخاباتی دکتر جلیلی, برنامه های انتخاباتی جلیلی

لطفا به ادامه مطلب بروید …

سعید جلیلی متولد 1344 منطقه معروف به «طلاب» مشهد مقدس است؛ وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) تهران به پایان رسانده و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط دارد. وی در دوران دفاع مقدس به عنوان نیروی بسیجی بار‌ها برای دفاع از آرمان‌های انقلاب در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و سال 65 در عملیات کربلای 5 به درجه جانبازی نایل آمد.

جلیلی پس از جنگ، رساله دکترای خود را با عنوان «اندیشه سیاسی در قرآن» در خصوص سیاست خارجی اسلام به رشته تحریر درآورد که پروفسور حمید مولانا بر آن مقدمه نوشته است؛ این رساله در لبنان به زبان عربی ترجمه و منتشر شده است. وی در سال 68 به وزارت امور خارجه رفت و پس از یک دوره 2 ساله، ریاست اداره بازرسی وزارت خارجه را بر عهده گرفت؛ دیگر مناصب او در این وزارتخانه دبیری و رایزنی جمهوری اسلامی ایران بود.

او در دوران ریاستش بر اداره بازرسی وزارت خارجه، 17 سفیر را اخراج کرده که برخی از آن به عنوان «انقلاب در دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی» یاد کردند. وی پس از دوم خرداد 76 و تغییراتی که در وزارت خارجه اتفاق افتاد، به اداره آمریکای وزارتخانه منتقل شد و معاونت این اداره را بر عهده گرفت.

جلیلی در سال 80 به دفتر مقام معظم رهبری رفت و در سمت مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبر انقلاب به ادامه خدمت پرداخت. وی پس از انتخابات سوم تیر 84 به عنوان گزینه مطرح و موردنظر محمود احمدی‌ نژاد رئیس‌ دولت نهم برای تصدی وزارت امور خارجه مطرح شد اما بر اساس مصلحت، اداره معاونت اروپا و آمریکای این وزارتخانه را بر عهده گرفت.

جلیلی در زمان حضورش در وزارت خارجه ارتباطش با دانشگاه را قطع نکرد و در دانشگاه به تدریس «سیره سیاسی پیامبر اکرم (ص)» پرداخت؛ وی همچنین مدتی به عنوان استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف فعالیت داشته و در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق (ع ) نیز صاحب کرسی استادی است.

وی در حال حاضر دبیری شورایعالی امنیت ملی و مسئولیت پیگیری موضوع هسته‌ای کشورمان را بر عهده دارد.

گردآوری: سایت فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
عکس های زنان و دختران در مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های چهره‌ ها در مراسم تشییع پورحیدری
لحظه به لحظه با تشییع و تدفین پیکر منصور پورحیدری + تصاویر
وداع هواداران با منصور پورحیدری + تصاویر
منصور پورحیدری درگذشت + زندگی‌ نامه
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه