با عسل آفت دهانتان را درمان کنید
خانه » با عسل آفت دهانتان را درمان کنید

با عسل آفت دهانتان را درمان کنید

32K بازدید
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۳
Sahar
0 دیدگاه
49

با عسل آفت دهانتان را درمان کنید

آفت نوعی از زخم های دهان محسوب می شود برغم سادگی این بیماری اما بسیاری از مردم جامعه، دردناکی و سوزش های شدید ناشی از آفت دهان را تجربه کرده اند و به نوعی می توان این بیماری را از منفورترین بیماری های دهان محسوب کرد.

با عسل آفت دهانتان را درمان کنید Farsimode, آدرس سایت فارسی مد, افت, افت دهان, بهترین روش درمان افت دهان, درمان افت, درمان افت دهان, درمان افت دهان با عسل, درمان خانگی افت دهان, درمان گیاهی افت, روش درمان افت, روش درمان زخم های دهان, زخم دهان, زخم لثه, سایت فارسی مد, عسل درمانی, فارسی مد, مجله پزشکی, مقاله پزشکی

اسپری ها و قطره های متفاوتی برای درمان آفت دهان ، این زخم سمج ، در سطح بازار وجود دارد که متاسفانه برخی از این محصولات تنها خاصیت درمان موقتی آفت دهان را دارند که در این راستا اهمیت انتخاب محصول سالم، کم هزینه، با کیفیت و بدون عارضه ضروری است.

 در لرستان نیز با با توجه به وجود 250 نوع گونه گیاه دارویی مختلف در لرستان، این استان از دیرباز تا کنون خاستگاه طب سنتی و گیاهی بوده به نحوی که طب سنتی لرستان به عنوان اولین اثر معنوی استان در فهرست آمار ناملموس ایران ثبت و برای ثبت در میراث جهانی نیز پیشنهاد شده است.

همچنین با توجه به خاصیت های درمانی عسل و تولید بسیار این محصول کیفی در لرستان، داروسازان بومی استان با بهره گیری از پیشینه طب سنتی استان مطالعات و تحقیقات خود در خصوص خواص درمانی زنبود عسل را آغاز کرده و موفق به تولید داروی درمان آفت دهان شدند.

مدیرعامل شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر از تولید نخستین اسپری درمان آفت دهان با استفاده از زنبور عسل دراین استان خبر داد.

 دکتر حسین جهانگیردر خصوص این موفقیت بزرگ علمی، افرود: با توجه به منابع غنی زنبور عسل در استان و پرورش این حشره در لرستان، ایده تولید اسپری درمان آفت دهان در دستور کار قرار گرفت که پس از انجام آزمایشات و مطالعات متعدد، این محصول هم اکنون در مراحل پایانی ثبت اختراع است.

 وی اظهار داشت: این اسپری با نام تجاری ˈ هربکسˈ ثبت شده و برای درمان آفت دهان و بیماران پیوندی کاربرد بسیاری دارد که در انستیتو پاستور برای درمان عارضه های ویروس HIV نیز روی این محصول مطالعه شده است.

 وی با بیان اینکه این محصول بومی لرستان است و مشابه داخلی یا خارجی ندارد، گفت: با توجه به خاصیت ضد میکروبی این محصول، مطالعه در خصوص استفاده از آن در درمان سوختگی ها نیز در حال انجام است.

 دکتر جهانگیر اظهار داشت: هم اکنون با کارخانجات داروسازی کشور به منظور جذب همکاری آنان برای تولید و عرضه انبوه این محصول جدید علمی در حال مذاکره هستیم و برای ثبت اختراع جهانی آن نیز با مراکز بین المللی نیز رایزنی هایی شده است.

 وی تصریح کرد: انجام فعالیت های دانش بنیان و دانش محور از اهداف اصلی شرکت داروسازی و بهداشتی دکتر جهانگیر است و در این راستا فارغ التحصیلان و اساتید برجسته و کاردان در این مرکز بکار گرفته شده اند.

 به گفته دکتر جهانگیر، تولید این داروی گیاهی علاوه بر کسب افتخاری دیگر برای جامعه علمی و دانشگاهی و داروسازی ایران و لرستان و تامین نیازهای داخلی کشور در زمینه درمان بیماری های مرتبط، می تواند نقش مهمی در خودکفایی و استقلال صنعت داروسازی ایران از واردات دارو همراه با ارزآوری مناسب با صادرات این محصول داشته باشد.

 وی افزود: درحال حاضر بسیاری از کشورهای جهان خواستار خرید این محصول و حتی همکاری در راه اندازی خط تولید آن به صورت انبوه و تولید و عرضه جهانی این محصول جدید علمی و دارویی هستند.

 به هرحال امید می رود مسوولان امر به منظور استفاده از این موفقیت حاصل شده و ایجاد برند جهانی این محصول به نام استان لرستان علاوه برراه اندازی خطوط تولید این محصول و اشتغالزایی جوانان، با ایجاد انگیزه در محققان جوان ، این قشر را در تولید محصولات مشابه یاری کنند و اجازه ندهند محصول تولیدی لرستان با برندهای غیرمتعارف و به دور از نام لرستان در بازارهای کشور و جهان عرضه شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

آموزش روش تهیه سالاد ذرت و کاهو
آموزش طرز تهیه ژله آسمانی (ابری)
مبتلایان به دیابت این دانه آجیل را نخورید!
راهکار های علاقمند کردن فرزندان به نماز
انواع فتق در زنان و راه های درمان آن را بشناسید
بهترین راه برای کم کردن چربی‌ های اضافی دور شکم چیست؟
عادات غذایی که منجر به تناسب اندام مردم هند و ژاپن شده اند
با گیاهان و ادویه های رقیق کننده خون آشنا شوید
زردی نوزادان و توصیه هایی برای والدین که باید به آن توجه کنند
داشتن خواب آرام با ذکر و دعا
با سیکس پک زنان یا شکم شش تیکه بانوان آشنا شوید
خطر پیچ خوردگی تخمدان در چه مواقعی بیشتر وجود دارد؟
علت به وجود آمدن عادت ماهیانه دو مرتبه در ماه چیست؟
پنج گام آسان برای داشتن یک زندگی سالم و پرنشاط
آشنایی با طرز تهیه یک نوشیدنی ساده برای کاهش وزن

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه