پیکر اکبر خواجویی در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد + تصاویر
خانه » پیکر اکبر خواجویی در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد + تصاویر

پیکر اکبر خواجویی در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد + تصاویر

60K بازدید
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳
Admin
0 دیدگاه
145

پیکر اکبر خواجویی در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد + تصاویر

به همراه مصاحبه با استاد محمد علی کشاورز

استاد محمد علی کشاورز: کار با خواجویی و حاتمی برای من افتخار بود …

پیکر اکبر خواجویی در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد + تصاویر, اکبر خواجویی

پیکر اکبر خواجویی خالق سریال پدرسالار، صبح امروز از مقابل سازمان صداو سیمای اصفهان در جمع مردم هنردوست و هنرمندان سینماو تلویزیون اصفهان تشییع شد. …

جهت مشاهده تصاویر و مطالعه جزئیات به ادامه مطلب بروید …

به گزارش فارسی مد و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، در این مراسم کلباسی مدیرکل سازمان صدا و سیمای اصفهان، زاون قوکاسیان، اکبر خامین، حسن اکلیلی، محمدعلی میاندار، محمدرضا ممتاز و دیگر هنرمندان اصفهانی حضور داشتند.

کلباسی در این مراسم با اشاره به تلاش های فراون این هنرمند در اصفهان گفت: اکبر خواجویی یک هنرمند متعهد بود که برای وطن و فرهنگ کشورش زحمات بسیاری کشید.

وی افزود: خواجویی از آن دسته هنرمندانی بود که به سفارش شبکه های خارجی فیلم نساخت و فقط برای کشور خود فیلم ساخت و در ضمن برای جشنوراه ها نیز فیلم نساخت.

حسن اکلیلی نیز در این مراسم به خاطراتی که با این هنرمند داشت پرداخت و گفت: سینمای تجربی اصفهان توسط خواجویی پایه گذاری شد و اگر در حال حاضر شاهد کارگردان ها و هنرمندان اصفهانی هستیم به خاطر تلاش های وی است.

به گزارش تسنیم، خواجویی شامگاه جمعه گذشته به دلیل سکته قلبی در 67 سالگی درگذشت، وی کارگردان سریال‌هایی چون رسم شیدایی، دبیرستان خضرا، کهنه‌سوار و پدرسالار و کارگردان فیلم سینمایی محیا بود که بنا به وصیت خود پیکر او در اصفهان، زادگاهش در باغ رضوان قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

  استاد محمد علی کشاورز: کار با خواجویی و حاتمی برای من افتخار بود / کاش به بازیگری برگردم

محمد علی کشاورز

محمدعلی کشاورز پیرامون زنده یاد اکبر خواجویی گفت: آقای خواجویی یک هنرمند به تمام معنا و یک هنرمند ایرانی بود. ..

به گزارش فارسی مد و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، این روزها نام پدر سالار زیاد به گوشمان رسیده چون این سریال پر طرفدار که هنوز هیچ سریالی نتوانسته با آن از نظر جذب مخاطب هم پای او باشد، خالق خود را از دست داد.

محمدعلی کشاورز که همواره یکی از بزرگترین اساتید بازیگری ایران به شمار می‌رود، سال‌هاست که از بازیگری فاصله گرفته و بیماری، او را از دوران اوج خود دور کرده است؛ استاد اما با همه این شرایط و با وجود وضعیت دردناکی که داشت، درباره خالق بزرگ سریال پدرسالار با تسنیم به گفت‌وگو نشست تا تأثر خود را از درگذشت این کارگردان بزرگ سینمای ایران اعلام کند.

درگذشت اکبرخواجویی بهانه شد تا با پدرسالار( محمد علی کشاورز) دقایقی کوتاه گفت و گوی تلفنی داشته باشیم.

کشاورز با صدای مهربان خودش تلفن را جواب داد و گفت: سلام دخترم، پس از جویا شدن حالش: نه خوب نیستم… من 3 سال است که خوابیده ام ….

“خواجویی یک هنرمند به تمام معنا”

کشاورز درباره زنده یاد خواجویی به خبرنگار تسنیم در اصفهان می‌گوید: آقای خواجویی خدا رحتمش کند، خدا رحتمش کند یک هنرمند به تمام معنا و یک هنرمند ایرانی بود. وی افزود: او به کاری که می خواهد انجام دهد داشت و دوست داشت کاری را شروع کند که مورد توجه مردم ایران قرار گیرد و انصافا کارهایی هم در این زمینه کرد. کشاورز بیان کرد: من افتخار همکاری در 2 سریال او را داشتم به نام های پدر سالار و همینطور کهنه سوار، دو سریالی بود که من در خدمت زنده یاد آقای خواجویی بودم.

“خواجوئی از کارگردان های نجیب، نجیب و نجیب این مملکت بود”

وی با اشاره به زنده یاد خواجویی خاطرنشان کرد: من از زنده یاد خواجویی خیلی چیزها یاد گرفتم و آن نکته ای که برای من خیلی مهم است نجابت در کار است که آقای خواجویی یکی از آن مردهایی و کارگردان های نجیب، نجیب و نجیب این مملکت بود. بازیگر تلویزیون گفت: ببینید دو تا از سریال هایی که زنده یاد خواجویی کار کرد پدر سالار در تمام ایران طرفدار داشت همیشه مردم نگاه می کردند.

” افسر تاجیک گفت اسدالله خان به تاجیکستان خوش آمدی!”

کشاورز به یک خاطره خود از سفرهای خارجی‌اش اشاره کرد و با بیان اینکه تمام کشورهای فارسی زبان پدرسالار را دوست داشتند، افزود: از کشور تاجیکستان من را دعوت کردند و وقتی که وارد این کشور شدم و پاسپورتم را نشان دادم، افسری که آنجا بود به من نگاه کرد و گفت: “اسدالله خان به تاجیکستان خوش آمدی.” وی بیان کرد: در تمام کشورهای خارجی فارسی زبان این سریال را می دیدند و مورد توجه قرار گرفته بود. کشاورز اظهار کرد: زنده یاد خواجویی یک انسان با خدا یک مسلمان واقعی و یک مسلمان مسلمان و مسلمان بود و هیچوقت با چشم بد به هیچ کس نگاه نکرد و هیچوقت نشد پول هنرمندان را بخورد به همه سر موعد پولشان را می داد.

“کار کردن با خواجویی و حاتمی برای من افتخار بود”

وی با اشاره به زنده یاد علی حاتمی گفت: من باخیلی  از کارگردان ها کار کردم ولی همیشه افتخارم این است که با 2 نفر یکی علی حاتمی و یکی اکبر خواجویی همکاری داشته ام واین دو نفر برای من افتخار بزرگی بود چون از آنها در درجه اول نجابت و دوم فهمیدگی و شعور بالایی داشتند.

“وقتی استاد محمد علی کشاورز بغض کرد”

کشاورز تصریح کرد: این 2 مجسمه عفاف و نجابت بودند و الان کارگردان های دیگر باید از خواجویی و از علی حاتمی سرمشق و الگو بگیرند اما متاسفانه از دار دنیا رفتند و من واقعا نمی‌توانم در مورد این 2 نفر حرف بزنم ( استاد کشاورز در این لحظه بغض کرد و دیگر نتوانست جملات خود را از سر بگیرد).

وی بعد از گذشت چند دقیقه گفت: آقای خواجویی از شهر هنر پرور و هنر دوست ایران یعنی ازاصفهان بلند شد اصفهانی بود و اصفهان شهر هنر و هنرمندان است که در سالیان متمادی همیشه در زمینه های دیگر موفق بوده است.

“3 سال است که خوابیده‌ام؛ کاش زود به بازیگری بازگردم”

کشاورز گفت: متاسفانه نتونستم در تشییع زنده یاد خواجویی شرکت کنم چون نمی‌توانم راه بروم من فعلا 3 سال است که خوابیده ‌ام با امید به خدا اگر خداوند متعالی یاری کند حال من خوب شود بتوانم به عرصه بازیگری وارد شوم.

گفتگو از: نگین فروغی

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 565
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 564
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 563
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 562
تصاویر جالب و زیبا که با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد
تصاویری جالب از ویلای چند میلیون دلاری ریحانا!
تصاویری جالب از زن و شوهری که حرکات تارزان انجام دادند!
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 561
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 560
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 559
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 558
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 557
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 556
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 555
عکس های جدید چهره ها در شبکه های اجتماعی 554

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه