نماینده حماس در تهران: نتانیاهو شکست سیاسی خود را امضا کرد
خانه » نماینده حماس در تهران: نتانیاهو شکست سیاسی خود را امضا کرد

نماینده حماس در تهران: نتانیاهو شکست سیاسی خود را امضا کرد

30K بازدید
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳
Admin
0 دیدگاه
48

نماینده حماس در تهران: نتانیاهو شکست سیاسی خود را امضا کرد

ناظران اروپایی بر توافقنامه آتش‌ بس نظارت می‌کنند

نتانیاهو شکست سیاسی خود را امضا کرد

به گزارش فارسی مد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، نماینده حماس در تهران در گفت‌وگو با تسنیم ضمن اشاره به این موضوع که نتانیاهو با قبول آتش‌بس شکست سیاسی خود را امضا کرد، گفت که ناظران اروپایی بر توافقنامه آتش بس نظارت خواهند کرد.

جهت مطالعه جزئیات بیشتر به ادامه مطلب بروید …

“خالد قدومی” نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در تهران در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم به بررسی ابعاد پیروزی مقاومت فلسطین بر اسرائیل پرداخت.

وی گفت: در آغاز می‌خواهم که به ملتمان در فلسطین و امت عربی و اسلامی تبریک بگویم. ملت فلسطین در طول 51 روز در مقابل این درگیری خشن، استوار و ثابت قدم بود.

امروز شهرک‌های اطراف نوار غزه از سکنه خالی شده است

وی گفت: ثبات و پایداری فلسطینی‌ها، اسرائیلی‌ها را به درد آورد. امروز غلاف نوار غزه که شامل شهرک‌های اطراف نوار غزه است، از شهرک‌نشینان تخلیه شده است و ساکنان این شهرک‌ها نمی‌توانند احساس امنیت کنند.

نتانیاهو سند شکست سیاسی خود را امضا کرد

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در تهران گفت که “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل در واقع سند شکست سیاسی خود را امضا کرد.

وی تاکید کرد که امروز روز پیروزی و شادی برای ملت فلسطین، شهدا، کودکان و مادرانمان که این مقاومت را در آغوش کشیدند و در کنار آن ایستادند، است.

مقاومت به وعده خود وفا کرد و محاصره غزه برطرف شد

خالد قدومی گفت که مردم در خیابان‌های غزه و در برابر بیمارستان شفا در حال شادی و خوشحالی هستند و آنها شایسته این شادی هستند چون مقاومت به آن چیزی که وعده داده بود، وفا کرد. به فضل خداوند محاصره برداشته شد و گذرگاه‌ها باز خواهد شد و مواد مورد نیاز برای بازسازی نوار غزه به این منطقه وارد خواهد شد.

آتش بس حاصل شده بر اساس شرط‌های مقاومت است

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که اسرائیل بار دیگر حملات خود علیه نوار غزه را تکرار نکند، گفت: موضوعی که مایل دارم به آن اشاره کنم این است که آن چیزی که امروز بدان رسیدیم، آتش‌بس بر اساس شرط‌های مقاومت است. این بدان معناست که توافق حاصل شده، توافق آتش‌بس موقت نبوده که پس از آن مذاکرات برای بررسی شرایط آغاز شود بلکه آتش بس بر اساس شرایط مقاومت حاصل شد یعنی برداشته شدن محاصره، بازگشایی گذرگاه‌ها و آغاز بازسازی نوار غزه است و مذاکرات با اسرائیل به طور غیر مستقیم و از طریق مصر برای ابزارها و چارچوب‌هایی که این موارد اجرایی شود، ادامه خواهد یافت.

توافق آتش‌بس به صورت مکتوب است و ناظران اروپایی بر آن نظارت می‌کنند

نماینده حماس در تهران در ادامه گفت: البته چیزی که همواره برای ما و ملت فلسطین مهم بوده، داشتن ضمانت است. هیچ کس نمی تواند به طرف اسرائیلی و صهیونیستی اعتماد کند چون آنها همیشه به دنبال مکر و حیله هستند اما ما تلاش کردیم تا برخی معیارها برای ایجاد ضمانت درباره این آتش بس را فراهم کنیم. این آتش بس همانند آتش‌بس های قبلی نیست چون این توافقنامه به صورت مکتوب خواهد بود و ناظران اروپایی برای اجرایی شدن این توافقنامه تعیین خواهند شد و در این توافقنامه فقط طرف فلسطینی و گروه‌های مقاومت وجود ندارند بلکه ضمانت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای اجرایی شدن این توافقنامه وجود دارد.

اگر اسرائیل بار دیگر تجاوز کند در برابر جامعه بین‌الملل رسوا می شود

وی افزود: اگر اسرائیل اقدام به تجاوز مجدد کند در برابر جامعه بین‌الملل رسوا خواهد شد و اسرائیل به خوبی می داند که در شرایط کنونی جامعه بین‌الملل هیچ فرصتی برای نقض شروط توافقنامه ندارد.

اسرائیل اینقدر احمق نیست که بار دیگر مقاومت را تحریک کند

خالد قدومی ادامه داد: از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی هم اکنون در بحرانی سیاسی و نظامی بزرگی قرار دارد و اینقدر احمق نیست که بار دیگر مقاومت را تحریک کند چون در این صورت مقاومت درسی به آن خواهد داد که بار دیگر هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
عکس های زنان و دختران در مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های چهره‌ ها در مراسم تشییع پورحیدری
لحظه به لحظه با تشییع و تدفین پیکر منصور پورحیدری + تصاویر
وداع هواداران با منصور پورحیدری + تصاویر
منصور پورحیدری درگذشت + زندگی‌ نامه
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

دانلود بیانیه گام دوم انقلاب