روانشناسی افراد مبتلا به شخصیت درون گرا (منزوی)
خانه » روانشناسی افراد مبتلا به شخصیت درون گرا (منزوی)

روانشناسی افراد مبتلا به شخصیت درون گرا (منزوی)

42K بازدید
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳
Sahar
0 دیدگاه
248

روانشناسی افراد مبتلا به شخصیت درون گرا (منزوی)

روانشناسی افراد مبتلا به شخصیت درون گرا (منزوی) ,, متولدین تیر, متولدین فروردین, متولدین مرداد, متولدین اردیبهشت, متولدین خرداد, متولدین فروردین شهریور, متولدین مهر, متولدین ابان, متولدین اذر, متولدین دی, متولدین بهمن, متولدین اسفند, متولد, متولدین, FAL, انواع تست عشق, تست احساسات, تست افسردگی, تست خودشناسی, تست روابط مرد و زن, تست رواشناسی در مورد طلاق, تست روانشناسی, تست روانشناسی ازدواج, تست روانشناسی افسردگی, تست روانشناسی جدید, تست روانشناسی ماه تولد, تست شخصیت شناسی, تست های جالب روانشناسی, تست های جدید روانشناسی, تست های جدید هوش, تست های جدیدشخصیت شناسی, تست های رواشناسی و شخصیت شناسی, تست های روانشناسی, تست های روانشناسی آنلاین, تست های روانشناسی باحال, تست های روانشناسی برای ازدواج, تست های روانشناسی جالب, تست های روانشناسی جدید, تست های روانشناسی عشق, تست های روانشناسی قبل از ازدواج, تست های روانشناسی معتبر, تست های سرگرم کننده, تست هوش تصویری, روانشناسی ازدواج, روانشناسی رابطه, روانشناسی شخصیت, روانشناسی مردان, روانشناسی چهره, سایت فال و طالع بینی, طالع بینی, فال, فال ازدواج, سلیقه متولدین هر ماه, سلیقه متولدین, سلیقه لباس متولدین, شخصیت شناسی, فال روزانه, روانشناسی, درون گرایی, حل مشکل درون گرایی, حل مشکل منزوی بودن افراد

یک روانپزشک با اشاره به اختلال شخصیت درون گرا ، مبتلایان به این اختلال را افرادی عنوان کرد که به دلیل ترس از طرد شدن، روابط اجتماعی کمی داشته و منزوی می‌شوند.

این افراد مشاغلی را انتخاب می‌کنند که فردی است و نیاز به همکاری جمعی و تعاملات اجتماعی کمی داشته باشد.مبتلایان به اختلال شخصیت درون گرا اهل معاشرت نیستند و کمتر در جمع‌ها حاضر می‌شوند. آنها دوستان زیادی ندارند و در جلسات اولی که وارد محلی شوند به سختی ارتباط برقرار می‌کنند. هر چند آنها می‌توانند در کارهایشان تمرکز کنند و آن‌ها را پیش ببرند ولی در تعاملاتشان دچار مشکل می‌شوند.

این افراد در ادامه این اختلال علائمی از افسردگی را بروز می‌دهند اما زمانی این مشکل اختلال محسوب می‌شود که منجر به افت عملکرد در فرد شود. همان‌طور که اشاره شد مبتلایان به اختلال شخصیت درون گرا مشاغلی را انتخاب می‌کنند که نیاز به تعامل زیاد با افراد دیگر نداشته باشد. مانند مکانیکی که خیلی با مشتری سر و کار ندارد و فقط وسیله را می‌گیرد و به او برمی‌گرداند.در سبب شناسی این اختلال باید گفت برخی ضربه‌های روانی در پیدایش این اختلال موثر است. البته دیدگاه یادگیری می‌گوید فرزندان والدینی که دوری گزین هستند می‌توانند نسبت به تعاملات اجتماعی بی‌اعتماد باشند.

احساس بی‌ کفایتی و حساسیت نسبت به ارزیابی منفی دیگران ویژگی مبتلایان به این اختلال است.مبتلایان پرتوقع و تحریک‌ پذیر هستند. روان درمانی به صورت احساس اعتماد و اطمینان بیمار نسبت به طرد نشدن می‌تواند به فرد کمک کند. همچنین برای کاهش اضطراب و افسردگی ناشی از این اختلال گاهی لازم است از داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی بابت تسریع درمان استفاده کرد.البته باید این اختلال از اختلال شخصیت اسکیزوئید متفاوت کرد. در اختلال شخصیت درون گرا اسکیزوئید فرد مبتلا روابط اجتماعی را بی‌ معنی تلقی کرده در حالی که مبتلایان به اختلال شخصیت درون گرا به دلیل ترس از طرد شدن از برقراری ارتباط اجتماعی می‌ترسند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه