درمان کبد چرب با این ماده گیاهی
خانه » درمان کبد چرب با این ماده گیاهی

درمان کبد چرب با این ماده گیاهی

35K بازدید
پنج شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴
Admin
0 دیدگاه
750

درمان کبد چرب با این ماده گیاهی

درمان کبد چرب با این ماده, خواص درمانی, کنگر فرنگی, آرتیشو, فواید, فواید مواد غذایی, پیشگیری از انسدا, درمان کبد چرب, گیاه دارویی, گیاه دارویی کنگر فرنگی, بیماری های کبدی

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با اشاره به خواص درمانی آرتیشو (کنگر فرنگی) گفت:درمان کبد چرب و پیشگیری از انسداد کیسه صفرا با این گیاه دارویی امکان پذیر است.

به گزارش پارس به نقل از ایرنا دکتر رمضان کلوندی به خاصیت آنتی اکسیدان آرتیشو اشاره کرد و گفت:ماده موثره موجود در آرتیشو مانع انباشته شدن چربی در سلول های کبدی می شود.

وی به وجود دو نوع ترکیب شامل اسید کافئیک و فلاونوئیدها در این گیاه دارویی اشاره کرد و گفت:اسیدکافئیک سبب برطرف شدن چربی کبد شده و فلاونوئیدها به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان بسیار قوی، رادیکال های آزاد کبد را جذب و از تکثیر آنها جلوگیری می کند.

کلوندی اظهار کرد:عصاره این گیاه، ذخایر چربی در کبد و سایر بافت ها را کاهش می دهد و با مهار آنزیم هیدروکسی متیل گلوتاریل، کوآنزیم A و ردوکتاز سبب کاهش کلسترول در بدن می شود.

این عضو هیات علمی بر مصرف این گیاه با تجویز پزشک تاکید کرد و گفت: این گیاه به شکل دمنوش و در مدت 45 روز باید استفاده شود تا از این طریق بتواند آنزیم های کبدی را تنظیم کند.

 تاثیر آرتیشو بر کم کاری کبد و جلوگیری از انسداد کسیه صفرا

وی به تاثیر آرتیشو بر کم کاری کبد و جلوگیری از انسداد کسیه صفرا اشاره کرد و گفت: براساس آزمایش کلینیکی تاثیر این گیاه بر کسیه صفرا و کاهش درد شکمی و تهوع نیز به اثبات رسیده است.

کلوندی، افزایش ترشح صفرا و افزایش دفع صفرا را از دیگر ویژگیهای این گیاه برشمرد و افزود: دفع سنگ های کیسه صفرا از دیگر مزایای آرتیشو است.

وی اظهار کرد:در صورتی که سنگ کسیه صفرا حدود 2 تا 3 میلی گرم باشد می توان با استفاده مستمر و منظم این گیاه، آنها را دفع کرد.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان اظهار کرد: کاهش تا 59 درصدی کلسترول و حدود 82 درصدی تری گلیسیرید از جمله اثرات دیگر آرتیشو است.

کلوندی اضافه کرد که طرح استفاده از گیاه دارویی آرتیشو در سال گذشته در استان همدان با همکاری پزشک متخصص داخلی توسط 30 بیمار که دارای کبد چرب بودند و آنزیم های کبدی آنها نامنظم داشتند، انجام شد.

وی اظهار کرد: با انجام آزمایشات، سونوگرافی و اندازه گیری آنزیم های کبدی بیماران پس از مصرف گیاه دارویی آرتیشو و مقایسه آن با آزمایشات قبل از مصرف این گیاه، اثرات بسیار مثبت این گیاه دارویی برکاهش کبد چرب و تنظیم آنریم های کبدی به اثبات رسید.

آرتیشو یا کنگر فرنگی، گیاهی خاردار و چند ساله است که به صورت بومی در نواحی جنوب اروپا و مدیترانه یافت می شود. این گیاه از خانواده کاسنی (Asteraceae) است. منشا اصلی این گیاه ناشناخته است ولی احتمال داده می شود، شمال افریقا (مراکش) خاستگاه اصلی این گیاه باشد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه