خطرناک‌ ترین مدها که جانتان را می‌ گیرند
خانه » خطرناک‌ ترین مدها که جانتان را می‌ گیرند

خطرناک‌ ترین مدها که جانتان را می‌ گیرند

21K بازدید
جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴
Admin
0 دیدگاه
246

خطرناک‌ ترین مدها که جانتان را می‌ گیرند !

با خطرناک‌ ترین مدها آشنا شوید

خطرناک‌ ترین مدها که جانتان را می‌ گیرند خطرناک‌ترین مدها که جانتان را می‌گیرند, مد خطرناک, شلوار تنگ, مدهای غربی, شلوارهای جین تنگ, ایست قلبی, کیف دستی‌های بزرگ, درد کمر, ستون فقرات, سردرد, ورم مفاصل, دیسک کمر

مدهای غربی سرشار از عوارض جسمی و روحی که در سال های اخیر در بسیاری از کشورهای جهان متداول شده می‌ تواند سبب از دست دادن سلامت و حتی مرگ در بانوان تبعیت کننده از آنها شود… 

به گزارش فارسی مد و به نقل از باشگاه خبرنگاران کارشناسان هشدار می‌ دهند پیروی از برخی مدها می‌ تواند سبب آسیب به بدن شود.

گفتنی است بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ناتینگهام ترنت پیروی از 5 نوع مد می‌ تواند برای سلامتی افراد مضر باشد.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهند، چندی قبل جنجال رسانه‌ای در دنیا به وجود آمد حاکی از بستری شدن یک زن در بیمارستان به خاطر پوشیدن شلوار جین تنگ جهت لاغری که به گفته پزشکان یکی از عوامل بروز مشکلات سلامتی است.

کارشناسان هشدار می‌ دهند پوشیدن شلوارهای جین تنگ می‌ تواند سبب ایجاد سندرم کمپارتمان شود و با افزایش ناگهانی درجه حرارت بدن سبب گرما زدگی و ایست قلبی در افراد شود.

کارشناسان اعتقاد دارند پوشیدن این شلوارها مانع از گردش هوا در بدن و مبادله دما بین بدن و لباس شده حتی می‌ تواند منجر به بروز عفونت‌ های قارچی در بدن شود.

پوشیدن گن‌ های لاغری یا همان شکم بند زنانه نیز یکی دیگر از مدهای غلط و بسیار مضر جهت سلامت بدن است.

این نوع البسه از دوران رنسانس میان زنان اروپایی رایج شده و بتدریج طی قرن‌ ها در سایر کشورها نیز رواج پیداکرده است.

کارشناسان اعتقاد دارند پوشیدن این البسه سبب تنگی تنفس به خاطر کاهش ظرفیت ریه، بروز صدمه به اندام‌ های داخلی و حتی تغییر شکل در اسکلت بدن می‌ شود.

حمل کیف دستی‌ های بزرگ نیز که از سال 2012 در دنیا متداول شده می‌ تواند سبب درد کمر، تغییر شکل استخوان‌ های ستون فقرات و کتف و همینطور بروز سردرد شود.

براساس تحقیقات چنانچه وزن متوسط کیف‌ ها از 6 و 2 دهم کیلو گرم بیشتر شود امکان دارد اثرات ماندگار مانند ورم مفاصل و ایجاد دیسک کمر رخ دهد.

کارشناسان توصیه می‌ کنند افراد برای کم کردن عوارض حمل کیف دستی بزرگ آن را بر روی دستی که آرنج آن را خم کرده‌ اند حمل کنند.

کفش‌ های پاشنه بلند با پاشنه بلندتر از 3 سانت با طراحی پاشنه نازک فلزی یکی دیگر از مدهای بسیار خطرناک است که عوارض جبران ناپذیری چون تغییر ساخت در عضلات و تاندون ها را به وجود می‌ آورد و همینطور می‌ تواند سبب از دست دادن تعادل و بروز شکستگی استخوان مچ پا و حتی سایر استخوان های بدن شود.

و در نهایت انجام انواع جراحی‌ های زیبایی شامل انواع پروتزها، تزریق بوتاکس، جراحی بینی، تغییر شکل ابروها، بلند کردن قد‌،‌ کاشت نگین و مهره‌ در بینی،‌گوش و سایر اعضای بدن، تغییر شکل پلک و خط چشم‌ ها از جمله جراحی‌ های پر عوارض هستند که در سال های اخیر سبب هجوم بی‌سابقه زنان به کلینیک‌ های زیبایی برای تغییر چهره خود شده است.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با گیاهان و ادویه های رقیق کننده خون آشنا شوید
زردی نوزادان و توصیه هایی برای والدین که باید به آن توجه کنند
با مزایا و فواید نعنا برای دستگاه گوارش آشنا شوید
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
با شرح وضعیت بدنی خانم ها در سیکل قاعدگی آشنا شوید
فراری دهنده و کاهش دهنده سرطان با مصرف این ویتامین ها
با درمان جدید برای مقابله با کبد چرب آشنا شوید
با خیار بهترین چربی سوز دور شکم و کمر آشنا شوید
خطرات رابطه جنسی دهانی چه کسانی را تهدید می کند!؟
از گرم کردن مجدد این مواد غذایی خودداری کنید
آنچه باید در مورد بیماری پیچ خوردگی تخمدان بدانید
درمان کبد چرب با اسموتی جادویی و بی نظیر
بهترین و مناسب ترین زمان مسواک زدن چه زمانی است
با ویژگی ها و خواص خاکشیر بیشتر آشنا شوید

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه