تغییر اساسی در زندگی با وجود این 5 علامت !
خانه » تغییر اساسی در زندگی با وجود این 5 علامت !

تغییر اساسی در زندگی با وجود این 5 علامت !

22K بازدید
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴
Admin
0 دیدگاه
46

تغییر اساسی در زندگی با وجود این 5 علامت !

چه زمان هایی به تغییر اساسی در زندگی نیاز دارید ؟!

تغییر اساسی در زندگی با وجود این 5 علامت ! , , احساس گیجی , احساس ناامنی , افکار و هیجانات مثبت‌ , تغییر در زندگی , درجا زدن در زندگی , دلخوری از دیگران , زندگی شاد , علل بروز ناراحتی‌ها , کسل بودن , مضطرب بودن , مهارت هایی برای زندگی شاد , تغییر اساسی در زندگی , تغییر دادن در زندگی , ایجاد تغییر در زندگی , تغییرات اساسی زندگی , تغییرات اساسی در زندگی

مدت ها بود که در تمام جنبه‌ های زندگی ام کم آورده بودم. شغلم ایده‌ آل نبود، دوستی‌ هایم سمی بودند، و روابطم اجحاف آمیز. زمانی که این را فهمیدم، مسیری را برای دوست داشتن خودم آغاز کردم. به‌ وسیله حس ارزشمندی که یافته بودم، چیزهایی را که در زندگیم در مسیر جدیدم قرار نمی‌ گرفتند، شناختم و رهایشان کردم. “نه” گفتن ساده‌ تر شد و مطمئن شدم که چیزهای بهتری روی خواهد داد. از زمانی‌ که فهمیدم چه می‌ خواهم و به چه نیاز دارم، ترسم از بین رفت. شناسایی مشکل، اولین قدم در برطرف کردن آن است.
 
بنابراین در اینجا ۵ علامتی را که نیازمند توجه شما هستند می آوریم.

1. موارد لزوم تغییر اساسی در زندگی: کسل هستید و چیزی برای مبارزه و به چالش کشیدن ندارید.

وقتی کارهایی را انجام می‌ دهیم که در راستای خواسته‌ ها یا شخصیتمان نیستند، کسالت و خستگی اجتناب ناپذیر است. من شغل بسیار عالی در بازاریابی داشتم، اما در نهایت احساس کردم دیگر چیزی مرا به چالش نمی‌ کشد و کم کم از کارم بدم آمد. همان زمان بود که تصمیم گرفتم دنبال رویایم بروم و مشاور و مربی زندگی بشوم. و حالا حرفه‌ ای دارم که واقعا به من انگیزه می‌ دهد.

اگر احساس خستگی و بطالت کردید، بخش‌ هایی از زندگی‌ تان را که درمسیر خواسته‌ هایتان نیستند بررسی کنید. سپس خطر کرده و به زندگی که واقعا می‌خواهید نزدیک‌ تر شوید. این‌ کار هراس انگیزترین کاریست که تا به حال انجام داده‌ اید، اما پیامدش ارزشش را دارد و ضمنا اگر در موقعیت فعلی‌ تان ناراضی هستید، پس چه چیزی برای از دست دادن دارید؟


2. موارد لزوم تغییر اساسی در زندگی: احساس گیجی و درجا زدن می‌ کنید.

همه ما جاهایی در زندگی این احساس را داشته‌ ایم. احساس می‌ کنیم توان ایجاد هیچ تغییری را نداریم و این باعث می‌ شود کارهای دیگران برایمان بسیار جذاب جلوه کند. من حس می‌ کردم در زندگی گروهی و مخرب گیر کرده‌ ام. توسط آدم‌ های سمی و خطرناک احاطه شده و روابطم اجحاف آمیز بودند. احساس می‌ کردم انتخابی به جز همان زندگی ام ندارم. اما راز پنهانش اینجاست که : ما بینوا و عاجز نیستیم، قدرت حرکت داریم و می‌ توانیم زندگی‌ مان را تغییر دهیم.
 
در نهایت به این درک رسیدم و شروع کردم به برداشتن قدم‌ های کوچک در مسیر زندگی دلخواهم. به جای این‌ که از خودم توقع داشته باشم همه چیز را به سرعت تغییر دهم، با خودم توافق کردم که تغییرات کوچک و منظم در زندگیم ایجاد کنم. عادات سالم‌ تری را انتخاب کردم، با افراد مضر زندگی ام قطع رابطه کردم و در پایان تغییرات کوچک و جزئی منجربه یک زندگی کاملا جدید شدند. کلید موفقیت، وفادار ماندن به ادامه مسیر است.


3. موارد لزوم تغییر اساسی در زندگی: مضطرب هستید.

اضطراب نتیجه رفتار و شراکت در چیزهایی است که در راستای خواسته‌ های واقعی‌ مان نیستند. من پیش از این‌ که شغلم را تغییر دهم، بی‌ نهایت اضطراب داشتم. روزهایی بودند که حتی تایپ کردن برایم دشوار بود چون خیلی مضطرب بودم. بدنم کنترلش را از دست داده بود و داشتم تباه می‌ شدم. استرس را مسبب اضطرابم می‌ دانستم و فکر می‌ کردم از عواقب حجم زیاد کارم است.
 
در حقیقت، فقط شغلم نامتناسب با روحیه من بود و بدنم هم داشت به آن واکنش نشان می‌ داد. وقتی اضطرا‎‌تان زیاد است، بهترین کاری که می‌ توانید انجام دهید گوش دادن و توجه به بدنتان است. ببینید بدنتان در آن لحظه به چه چیزی نیاز دارد، شاید استراحت می‌ خواهد، به حرکت نیاز دارد یا شاید هم مدیتیشن. هر کاری که برای آرامش اعصابتان لازم است انجام دهید. وقتی اضطرابتان برطرف شد، شروع کنید به ریختن برنامه‌ ای برای رها شدن از این موقعیت مضر و زهرآگین.


4. موارد لزوم تغییر اساسی در زندگی: احساس نا امنی می‌ کنید.

ما همیشه قادر نیستیم بپذیریم که نیازهایی داریم، یا آگاه نیستیم که نیازهایمان برطرف نمی‌ شود. اگر در رابطه‌ ای هستید که طرف مقابلتان به اندازه‌ ای که نیاز دارید از شما حمایت نمی‌ کند، مطمئنا علامت این است که درحال از پا در آمدن هستید. این کاملا درست و به‌ جاست که در رابطه‌ تان نیازهایی داشته باشید. با نادیده گرفتن نیازها و خواسته‌ های خودتان، به خودتان اعلام می‌ کنید که مهم نیستند و این راهی حتمی و قطعی برای ضربه زدن به عزت نفستان است و هرچه زودتر نیاز به تغییر مسیر دارید. بفهمید که نیازهای شما وجود دارند، سپس فرصت را دریابید و با نیازهایتان ارتباط برقرار کنید. باید بدانید که با تصدیق نیازهایتان راحت‌ تر خواهید بود و تنها راهش هم تمرین است.


5. موارد لزوم تغییر اساسی در زندگی: می‌ دانید که چیزی غلط است.

اگر حس می‌ کنید موقعیتی که در آن هستید درست نیست، احساستان را پس نزنید. به درون‌ یافته‌ هایتان گوش دهید. اگر چیزی حس خوبی به شما نمی‌ دهد، معمولا خوب هم نیست. اگر نسبت به خیلی چیزها همین حس ناخوشایند را دارید، وقت بگذارید و جاهایی از زندگی را که در حال تحلیل بردن شماست کشف کنید و انعکاسش را روی اهداف و آرمان‌ هایتان ببینید؛ آیا مسیری که در حال حاضر می‌ روید شما را به این اهداف نزدیک می‌ کند؟
 
چیزهایی را که شما را در جریان خواسته‌ هایتان قرار نمی‌ دهد لیست کنید و برنامه عملی برای شروع یک زندگی واقعی که دوستش دارید بریزید. خودتان را با تغییرات بزرگ از پا درنیاورید، در عوض گام‌ های کوچک و شدنی بردارید که شما را به جایی که می‌ خواهید برساند.
 
با ارزش واقعی خودتان رابطه برقرار کنید و با وقت گذاشتن برای توجه به افکارتان به صدای درونتان گوش دهید؛ بدون هیچ نفوذ بیرونی. شما لایق این هستید که عاشق زندگی‌ تان باشید.

منبع : مجله سلامت

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه