ترک عادت های بد در محل کار – حرفه ای رفتار کنیم

ترک عادت های بد در محل کار – حرفه ای رفتار کنیم

25K بازدید
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
41

ترک عادت های بد در محل کار – حرفه ای رفتار کنیم

ترک عادت های بد در محل کار - حرفه ای رفتار کنیم , عادت های بد در محل کار , ترک عادت های بد در محل کار , عادت عای نادرست محل کار , عادت های بد , ترک عادت , تکرار رشید حرفه ای , حرفه ای باشیم , در محل کار حرفه ای رفتار کنیم , حرفه ای رفتار کنیم , رفتار حرفه ای , عواملی که مانع رشد است , رفتار های غیر حرفه ای در محل کار , عادات غیر حرفه ای , ترک عادت های غیر حرفه ای , رفتار در محل کار , رشد حرفه ای , موانع رشد حرفه ای , داشتن عادت های بد در محل کار , پنج عادت غلط در محل کار , اداب معاشرت در محل کار , آرشیو مقالات , مقالات آموزشی , مقالات اجتماعی , مقالات اقتصادی

داشتن عادت های بد در محل کار از عواملی ست که مانع رشد و پیشرفت در محل کار می شود. دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که ارتقاء شغلی تان را به تاخیر بیاندازد اما احتمالا رفتارهای خاصی از خود نشان می دهید که مانع رشد حرفه ای شما می شود. ترک عادت های بد در محل کار می تواند قدمی باشد برای حرفه ای شدن و حرفه ای رفتار کردن ، ولی قبل از هر چیزی باید این عادت ها را خوب شناخت

پنج مورد، عادات غیرحرفه ای که می توانند جلوی موفقیت شما را بگیرند:

عادت های بد در محل کار

چشمان سرگردان

شما این عادت را خوب می شناسید؛ و برای تان همیشگی شده تا جایی که به ندرت خودتان نسبت به آن آگاهید. وقتی با کسی که دارد حرف می زند مخالفید، این غریزه شما به کار می افتد و فکر می کنید به سادگی با واکنش نشان دادن توسط چشم های تان زیرکانه تر جلوه خواهید کرد، ولی نسبت به این رفتارتان خیال تان راحت نباشد چون این احتمال وجود دارد که رئیس شما متوجه رفتارتان شود. شاید مستقیما به شما نگوید، اما این علائم قطع تماس و ارتباط، از چشم او دور نخواهد ماند و باعث می شود تا اندازه چشمگیری از پیشرفت حرفه ای و طی مراتب عقب بمانید. اگر از تصمیم یا روند خاصی خسته و کلافه شده اید، همیشه ساده ترین راه این است که این موضوع را با مافوق تان درمیان بگذارید یا با هرکسی که مستقیما به این موضوع مربوط شده و درست و قاطعانه رسیدگی می کند.

همینه که هست

این جمله شاید مثلا در اوقات استراحت و تفریح با همکاران و دوستان در محل کار عادی باشد اما آخرین چیزی که یک کارفرما می خواهد از یک کارمند متعهد و مسئول بشنود این است: ” شما می دانید که چرا چنین شده ”، یا  ” این دقیقا نحوه درست و اصولی امور است ”. چنین جملاتی نشان می دهند که شما ایده های منفی و نقض نشدنی درباره سازمان پیدا کرده اید. اگر با تصمیمی مواجه می شوید که برای تان دردسرساز است، کمی تحقیق و بررسی کنید و در زمان مناسبی درباره اش با مافوق تان گفتگویی داشته باشید و مطمئن شوید راه حل هایی برای رفع این مشکل پیدا می کنید.

به نظر من

البته، ایده و نظر داشتن عالی است،  حتی برانگیزاننده هم هست و اینکه آن را در زمان مناسبی که خوشایند باشد با رئیس تان مطرح نمایید. با این وجود، استفاده مدام ازاین جمله هرزمان که دارید نقطه نظرتان را با گروهی به اشتراک می گذارید، هم نشاندهنده این است که شما موضع دفاعی گرفته اید و هم این که قادر نیستید عضوی از این تیم باشید، یا علامت این است که شما نامطمئن هستید و هنوز برای رشد و پیشرفت آماده نیستید. به هرصورت، بهتر است عقیده تان را ساده بیان کنید.

سندرم” شما بچه ها ”

برای اینکه به خودتان برچسب یک غریبه و کسی که به گروه تعلقی ندارد را بزنید راهی سریع تر از اشاره به گروه با لفظ “ شما بچه ها ” وجود ندارد، و این گونه شما را به عنوان عضوی از گروه نخواهند پذیرفت. حتی اگر عرف هایی وجود دارد که با آن ها مخالفید یا احساس می کنید به اصلاح نیاز دارد، بهترین شیوه برای ایجاد تغییر، این است که اول مالک جایگاه تان در تیم شوید تا بتوانید باهم برای تغییر امور کار کنید.

عادت های بد در محل کار

و اما…

عقل سلیم تعجب می کند اگر ببیند کسانی هستند که خودشان را حرفه ای می دانند و همچنین عقیده دارند استفاده از فحش و توهین و ناسزا درحیطه شغلی، قابل قبول است. مهم نیست که محل کار تا چه اندازه غیرمعمول یا معمول باشد، شنیدن ردیفی از کلمات زشت و توهین آمیز در یک اداره، نهایی ترین علامت رفتار غیرحرفه ای می باشد. با وجود این که کمسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده اکنون کلمات فحش آمیز خاصی را در تلویزیون مجاز می داند، اما همچنان در یک محیط حرفه ای پذیرفته نیست. یادتان باشد که این کلمات منفی نیستند که ذهن و افکار شما را بیان می کنند بلکه تقصیر و نحوه بیان شماست که این کار را انجام می دهد.

با بالا رفتن سطح تحصیلات و کسب درجات بیشتر، بازار کار به رقابتی بودنش ادامه خواهد داد، بنابراین حواستان باشد که از این رفتارهای غیرحرفه ای اجتناب نمایید تا فرصت پیشرفت تان را بیشتر کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه