ویژگی های افراد با اعتماد به نفس واقعی را بشناسیم
خانه » ویژگی های افراد با اعتماد به نفس واقعی را بشناسیم

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس واقعی را بشناسیم

22K بازدید
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
51

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس واقعی را بشناسیم

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس واقعی را بشناسیم , افراد با اعتماد به نفس , اعتماد به نفس , اعتماد به نفس پایین , اعتماد , اعتماد به نفس از دست رفته , ویژگی های افراد با اعتماد به نفس , عکس افراد با اعتماد به نفس , اعتماد به نفس واقعی , عادات اصلی افراد با اعتماد به نفس , موضوع اعتماد به نفس , افراد با اعتماد به نفس بالا , افراد با اعتماد به نفس واقعی , فراگیری اعتماد به نفس , آرشیو مقالات , مقالات روانشناسی , جالب و خواندنی

براستی چه ویژه گی هایی وجود دارد که افراد با اعتماد به نفس را متمایز از دیگران میکند؟ در واقع اعتماد به نفس یکی از دغدغه های اصلی هر فردی از جامعه می باشد که به دنبال پیشرفت و موفقیت است.


در این جا به کشف ۱۲ عادت اصلی از افراد با اعتماد به نفس واقعی می پردازیم، به طوری که شما می توانید از این رفتارها الگو بگیرید.

۱.شادمانی آنان از عمق وجودشان سرچشمه می گیرد

شادی یکی از عناصر حیاتی در ایجاد اعتماد به نفس است، زیرا برای کسب اعتماد به نفس در آنچه انجام می دهید باید انجام آن کار برایتان شادی آفرین باشد. افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، از موفقیت های خود احساس خوشنودی و رضایتمندی می کنند و کاری با این ندارند که دیگران دستاوردهای آنان را چگونه ارزیابی می کنند. آنان می دانند که حرف سایرین اهمیت چندانی ندارد، زیرا شما هیچ گاه به همان خوبی یا بدی نیستید که دیگران قضاوت می کنند.

۲. آنان درباره ی دیگران قضاوت قطعی نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس هیچ گاه درباره ی دیگران قاطعانه قضاوت نمی کنند. آنان می دانند که هر فردی نقاط قوتی دارد. این افراد برای کسب احساس خوشایند از خودشان نیازی به سرکوب دیگران ندارند. مقایسه ی خود با دیگران می تواند عاملی محدودکننده باشد. افراد با اعتماد به نفس وقت خود را با کنکاش در زندگی سایرین به هدر نمی دهند و هرگز نگران این موضوع نیستند که با اطرافیان خود مقایسه شوند.

۳. آنان به کاری ” آری” نمی گویند مگر این که واقعا بخواهند آن را انجام دهند

پژوهش های انجام شده در دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیسکو نشان داد که “نه” گفتن بسیار مشکل است و این احتمال وجود دارد که برای شما تجربه ی استرس، فرسودگی و افسردگی را به همراه داشته باشد. افراد با اعتماد به نفس می دانند که ” نه” گفتن نشان دهنده ی سلامت است و آنها برای بیان صریح “نه” عزت نفس دارند. هنگام “نه” گفتن از به کار بردن عبارت هایی مثل ” فکر نمی کنم بتوانم” یا “کاملا مطمئن نیستم” اجتناب می کنند. آنان با اعتماد به نفس “نه” می گویند، می دانند که نپذیرفتن مسئولیت جدید باعث می شود تا زمان کافی برای انجام مسئولیت های فعلی خود داشته باشند.

۴. آنان بیشتر گوش می دهند تا صحبت کنند

افراد با اعتماد به نفس بیشتر از این که صحبت کنند گوش می دهند، چرا که نمی خواهند همه چیز را به همه ثابت کنند. آنان می دانند که گوش سپاری فعالانه و بذل توجه کافی به گفته های دیگران منجر به رشد و یادگیری بیشتری برایشان می شود. در گفت وگو با دیگران به جای تلاش برای به کرسی نشاندن گفته های خود، روی صحبت ها تمرکز می کنند چون می دانند که این کار برای مردم لذت بخش تر و سازنده تر است.

۵. آنان با یقین صحبت می کنند

به ندرت پیش می آید که شما از افراد با اعتماد به نفس عبارت هایی مانند “مطمئن نیستم” و “فکر می کنم” را شنیده باشید. آنان با اطمینان کامل صحبت می کنند، چرا که می دانند در غیر این صورت نمی توانند اعتماد دیگران را جلب کنند و سایرین عقاید آنان را نمی پذیرند.

۶. در جست وجوی موفقیت های کوچک هستند

افراد با اعتماد به نفس دوست دارند همیشه با چالش و رقابت هایی مواجهه شوند، حتی اگر تلاش هایشان منجر به دستیابی به موفقیت های کوچک شود. موفقیت های کوچک باعث ایجاد گیرنده های آندروژن در مناطق مغزی می شود که مسئول انگیزه دهی و پاداش دهی هستند. افزایش گیرنده های آندروژن باعث افزایش تاثیر تستوسترون و در پی آن ایجاد اعتماد به نفس و اشتیاق برای غلبه بر چالش ها می شوند. وقتی شما چند موفقیت کوچک متوالی داشته باشید، اعتماد به نفس ایجاد شده تا یک ماه می تواند بر شما تاثیر داشته باشد.

۷. به فعالیت های ورزشی می پردازند

بررسی های موسسه پژوهش های انتاریو شرقی نشان داد افرادی که دو بار در طول هفته به مدت ۱۰ دقیقه ورزش می کنند از نظر اجتماعی، تحصیلی و جسمی احساس شایستگی بیشتری خواهند داشت. هم چنین آنها در سطح بالاتری به عزت نفس و تصویرشان از بدن خودشان امتیاز می دهند و از همه مهم تر این که، تغییرات جسمی در بدنشان باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، و اندروفین ایجاد شده از فعالیت های ورزشی عامل این تفاوت ها است.

۸. در پی جلب توجه دیگران نیستند

مردم همیشه در پی جلب توجه سایرین هستند. افراد با اعتماد به نفس می دانند که “خود” واقعی بودن بسیار موثرتر از تلاش برای مهم جلوه دادن خویشتن است. آنها در تلاش هستند تا همیشه نگرش واقعی خود را ارائه دهند چرا که می دانند مردم بیشتر جذب نگرش های صادقانه می شوند. افراد با اعتماد به نفس، استاد اشاعه و تغییر جهت مسیر توجه هستند. وقتی آنان برای دستاوردهایشان مورد توجه قرار می گیرند، به سرعت کانون توجه را به سمت افراد پرتلاشی که در این موفقیت به آنها کمک کرده اند سوق می دهند. آنان در پی تایید و ستایش دیگران نیستند چون عزت نفس خود را از درون دریافت می کنند.

۹. آنها از اشتباه کردن نمی هراسند

افراد با اعتماد به نفس از ارتکاب خطا نمی هراسند. آنها دوست دارند تا خودشان را در معرض دریافت دیدگاه های دیگران قرار دهند چرا که از اشتباهات خود درس های بسیاری می آموزند و دیگران هم از موفقیت های آنها درس می گیرند. افراد با اعتماد به نفس می دانند که بسیار توانا هستند و از خطا کردن گریزی ندارند.

۱۰. آنها ریسک می کنند

زمانی که افراد با اعتماد به نفس با فرصتی مواجه می شوند، نهایت استفاده را از آن می برند. به جای نگرانی از مشکلاتی که ممکن است پیش بیایند، از خود می پرسند “چه چیزی من را متوقف می کند؟” یا “چرا نمی توانم آن را انجام دهم؟” بعد هم برای انجام آن اقدام می کنند. ترس هیچ گاه عامل بازدارنده ی آنها نیست، زیرا می دانند بدون تلاش به هیچ موفقیتی دست نخواهند یافت و شکست فقط یک راه موثر برای یادگیری است.

۱۱. آنها دیگران را تحسین می کنند

معمولا افراد ضعیف النفس به توانایی های خود شک دارند و به همین دلیل سعی می کنند تا خودشان را در کانون توجه نگه دارند و با انتقاد از دیگران خود را ثابت کنند. از سویی دیگر، افراد با اعتماد به نفس نگران این مسئله نیستند زیرا عوامل درونی میزان موفقیت آنها را تعیین می کند. افراد با اعتماد به نفس روی موفقیت های سایر افراد تمرکز و آنان را به خاطر دستاوردهای مثبت شان تحسین می کنند.

۱۲. آنها هراسی بابت کمک خواهی از سایرین ندارند

افراد با اعتماد به نفس می دانند که کمک خواهی از دیگران نشان دهنده ی ضعف و بی استعداد بودن آنها نیست. آنان نقاط ضعف و قوت خود را می شناسند و در تلاش هستند تا از دیگران برای رفع نقاط ضعف خود مدد بجویند. هم چنین آنها می دانند که فراگیری از افراد متخصص راهی بسیار موثر برای رشد و تعالی است.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد