برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس
خانه » برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

29K بازدید
پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
Admin
1 دیدگاه
49

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

توصیه های مفید و عملی برای کاهش استرس

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس , آرامش , آرشو مقالات , از غیر ضروریات زندگی , برای کاهش استرس چه کنیم , برنامه ریزی , تکنیک های تمدد اعصاب , تمدد اعصاب , تمرینات تنفسی , تمرینات ورزشی , توصیه های عملی کاهش استرس , توصیه های مفید , خنده , خواب , دیدگاه شما , راه های بدست آوردن آرامش , راهکارهای کاهش استرس , رهایی , رهایی از غیر ضروریات زندگی , روش های کاهش استرس , ریلکسیشنچ , عوامل استرس , عوامل استرس زا , فارسی مد , کاهش استرس , کاهش استرس توصیه , مدیتیشن , معاشرت با مردم , مقالات اجتماعی , مقالات پزشکی , مقالات روانشناسی , مقالات زندگی , مقالات علمی

گاهی اوقات ممکن است زندگی بسیار چالش برانگیز شود و نگرانی ها و مسوولیت های خانوادگی شما را تحت فشار قرار دهد. با آنکه استرس خفیف طبیعی ترین بخش زندگی است، اما استرس شدید می تواند بازدهی شما را تحت تاثیر قرار دهد و سلامت جسم و روحتان را به خطر اندازد. برهمین اساس هر چه سریعتر برای کنترل استرس خود اقدام کنید.

این 10 توصیه را بکار ببندید تا شاید آنها بتوانند به شما در حفظ کنترل و آرامش جسم و روحتان کمک کنند. در ادامه مطلب با ما همراه شوید …

1. تمرینات تنفسی

تنفس عمیق راحترین راه برای رفع استرس و تنش های روحی است.نفس عمیق برای بدن بسیار مفید است. تمرینات تنفس عمیق، موجب شل شدن عضلات و تسکین روح می شود و همچنین راحت ترین شکل تمرینات ورزشی است. شما می توانید هر جایی این نوع تمرینات را انجام دهید و آنها می توانند بسرعت موثر واقع شوند و بی درنگ استرس را از شما دور کنند.

توصیه های مفید و عملی برای کم کردن استرس

2. دیدگاه شما

نوع تعریف تان از استرس تا حد زیادی به دیدتان نسبت به یک موقعیت بستگی دارد. آیا شما نیمه خالی لیوان را می بینید یا نیمه پر آن را؟ سعی کنید مثبت اندیش تر باشید. مثبت اندیشی می تواند روشی موثر برای رفع استرس باشد و انعطاف پذیری تان را در مقابله با استرس افزایش دهد.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

3. خنده

طبق گفته قدیمی ها «خنده بر هر دردی دواست.» خنده، هورمون های استرس را در بدن کاهش می دهد. خنده اضطراب را از بین می برد و باعث می شود شما از زاویه دیگری به موقعیت بنگرید. فواید دیگر خنده شامل: تسکین دهنده درد، بسیار نشاط آور و حتی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

4. خواب

بدن شما حدودا به 8-7 ساعت خواب روزانه نیاز دارد. محرومیت از خواب می تواند موجب بروز مشکلات جسمی مانند بیماری های قلبی، سکته، پرفشاری خون و دیابت شود. عدم استراحت کافی تمرکزتان را مختل و به توجه، هوشیاری و قوه استدلال تان آسیب وارد می کند. بدون استراحت کافی تمرکز در هنگام کار برایتان دشوار خواهد شد.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

5. گفت و گو و معاشرت با مردم

سعی کنید دوستان جدید پیدا و با دوستان قدیمی دوباره معاشرت کنید. گفت و گو و معاشرت با افراد، روش فوق العاده ای برای خلاصی از تنش و استرس روزمره است. هنگامی که مشکلات تان را با دیگران در میان می گذارید، احساس می کنید که دیگر تنها نیستید. همیشه افرادی وجود دارند که می تواند به شما کمک و به درد دلتان گوش کنند.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

6. تکنیک های تمدد اعصاب (ریلکسیشن)

سعی کنید به تمام تکنیک های تمدد اعصاب وارد شوید. آنها می توانند بلافاصله استرس شما را از بین ببرند؛ مانند: گره کردن مشت و شل کردن آن یا تمرینات تنفس عمیق . تکنیک های تمدد اعصاب برای مقابله با اثرات احساسی و فیزیکی منفی استرس مفید هستند.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

7. رهایی از غیر ضروریات زندگی

ساده زیستن را بیاموزید. از حداقل چیزها بیشترین بهره را ببرید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که واقعا برایتان ارزشمند هستند و به زندگی تان ارزش بیشتری می بخشند. خود را از غیرضروریات زندگی رها کنید تا خوشحال تر و مفیدتر باشید.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

8. زمانتان را برنامه ریزی کنید

اگر برنامه ریزی زمانی خوبی نداشته باشید، در انجام امورات زندگی تان شکست خواهید خورد. شما تنها می توانید چند کار را در هر روز انجام دهید. بنابراین بر کارهایی متمرکز شوید که بر ارزش زندگی تان می افزایند و کیفیت زندگی تان را بهتر می کند. کارهای بی ارزش را رها کنید. برای خودتان وقت بگذارید. مهم نیست چقدر پرمشغله هستید. شما باید دوباره نیرو بگیرید.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

9. تمرینات ورزشی

تحقیقات نشان داده است که تمرینات ورزشی برای رفع استرس و تنش بسیار موثر است. بدن شما ورزش می کند و مغزتان یک انتقال دهنده عصبی احساس خوب به نام اندورفین تولید می کند.

برای کاهش استرس چه کنیم!؟ توصیه هایی برای کاهش استرس

10. مدیتیشن

مدیتیشن می تواند استرس روزانه را از میان ببرد و یک حس آرامش درونی را در شما ایجاد کند. مدیتیشن به همهمه های ذهنتان پایان می دهد . اگر با انجام مدیتیشن مشکل دارید می توانید با یک دقیقه نشستن در روز شروع کنید و همانطور که آرامتر می شوید این مدت را افزایش دهید. برای بهره مندی از فواید مدیتیشن باید بین 20-10 دقیقه در روز مدیتیشن انجام دهید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
1دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه