تفاوت عشق و هوس – با 10 تفاوت عشق و هوس آشنا شوید
خانه » تفاوت عشق و هوس – با 10 تفاوت عشق و هوس آشنا شوید

تفاوت عشق و هوس – با 10 تفاوت عشق و هوس آشنا شوید

81K بازدید
پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
Admin
0 دیدگاه
45

تفاوت عشق و هوس – با 10 تفاوت عشق و هوس آشنا شوید

تفاوت عشق و هوس - با 10 تفاوت عشق و هوس آشنا شوید , آرشیو مقالات , تشخیص عشق از هوس , تشخیص عشق واقعی از هوس , تفاوت عشق و هوس , تفاوت عشق واقعی با هوس , چگونگی تشخیص عشق از هوس , زناشویی و ازدواج , شهوت , عاشقانه , عشق , عشق در هوس , عشق و هوس , عشق واقعی , عشق واقعی و هوس , فارسی مد , لذت , مقالات ازدواج , مقالات روانشناسی , مقالات زناشویی , مقالات زندگی , نشانه های عشق واقعی , نشانه های هوس , هوس , هوس در عشق , هوسبازی , هوسبازی زنان , هوسبازی مردان

جاذبه‌ ی جسمانی، گاهی اوقات، می‌تواند پرده از چهره‌ ی احساس مشترک بر دارد تا بفهمیم آن‌ چه تاکنون عشق می‌ انگاشته‌ ایم در واقع چیزی جز هوس نبوده است. کاملا چشم پوشیدن از تمام نشانه‌ های هشدار دهنده و نادیده گرفتن آنها – مبنی بر این‌که دو نفر برای هم ساخته نشده‌اند – امری چندان غیرعادی نیست؛ چون بدنِ آنها را سراسر هورمون‌های داغ و سوزان گرفته است. پس این 10 نشانه را بخوانید تا پی‌ ببرید تفاوت میان عشق حقیقی و ماندگار با هوس زودگذر در چیست …. در ادامه با ما همراه شوید …

1. شما هیچ‌ وقت با هم درباره‌ ی زندگی واقعی صحبت نمی‌ کنید

صحبت کردن درباره‌ی آینده و مشکلات زندگی واقعی بخشی از یک رابطه‌ی معنا‌دار است. اگر فقط پای افکار هوس‌آلود در میان باشد، آن‌وقت بسیار محتمل است که نخواهید دنیای واقعی را در هوای نفس‌تان دخالت دهید؛ در نتیجه هر دوی شما از موضوعات معنا‌دار برای گفت‌وگو پرهیز خواهید کرد.

2. پاک دیوانه‌ ی زیبایی حیرت‌ انگیزش شده‌ اید

اگر تمام آن‌چه فکرتان را مشغول کرده است اندام متناسب و ظاهر دلفریب و حیرت‌انگیز او باشد، ممکن است بعضی از مهم‌ترین جنبه‌های شخصیتی‌اش را نادیده بگیرید. قطعا در یک رابطه‌ی ماندگار چیزهای بیش‌تر و مهم‌تری از ظواهر وجود دارد، پس کمی عمیق‌تر پیش بروید و ببینید چه در می‌یابید.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

3. هیچ وقتِ مفیدی را با هم نمی‌ گذرانید

تفاوت میان عشق و هوس در چیست؟‌ خیلی راحت می‌شود تحریک شدن را با عشق اشتباه گرفت. شاید در این برهه حرف‌زدن نوعی کسالت و وقت تلف کردن به‌نظر برسد، ولی اگر با هم حرف نزنید پس از چه راه دیگری می‌توانید نسبت به یک‌دیگر شناخت پیدا کنید؟

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

4. تمام دلواپسی‌ ها، ترس‌ ها و نگرانی‌ های‌ تان را سرکوب می‌ کنید

احتمالا به چند نکته درباره‌ی او پی برده‌اید که باعث شده باشد فکر کنید این آن شخصی نیست که می‌خواهید، ولی سریعا آن افکار را پس می‌زنید تا لحظه‌ی شما را خراب نکند. این هوس است که بر ذهن‌تان فائق آمده است، ولی، نهایتا، مجبور خواهید شد به تمام آن نگرانی‌ها و ترس‌هایی که نسبت به او دارید توجه کنید.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

5. دیگر هیچ مشکل یا راز خصوصی را با هم در میان نمی‌ گذارید

در یک رابطه‌ی معنادار دوستی هم‌سطح شور و هیجان قرار می‌گیرد، پس اگر برای در میان گذاشتن مشکل یا راز خود آمادگی ندارید، این یعنی او برای‌تان صرفا حکم یک عاشق را دارد و نه شریک واقعی زندگی.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

6. برای هیچ‌ کس دیگری وقت ندارید

اگر هوس‌تان نسبت به کسی تا مرز علاقمندی افراطی و جنون پیش رفت، پس بدانید رابطه‌ی‌تان سالم نیست. آیا او را به دوستان و خانواده‌ی‌تان معرفی کرده‌اید؟ اگر نکرده‌اید، پس دلیل‌اش این است: تنها مکانی که می‌خواهید با او باشد داخل اتاق‌خواب است.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

7. بعد از نزدیکی دور و بر هم نمی‌ پلکید

یکی از شاخصه‌هایی که نشان می‌دهد در یک رابطه هوس از عشق مهم‌تر شده است، اتفاقی است که صبح روز بعد می‌افتد. آیا طرف می‌گوید: «بسیار ممنون‌ام، بار بعد می‌بینم‌ات» یا دست‌کم صبحانه را با شما می‌خورد؟

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

8. به نظر می‌ رسد تمام گفت‌ و گو هایتان اشاره‌ ها و کنایاتی عشوه‌ گرانه و هوس‌ انگیز است

آیا تجربه‌ی اتاق‌خواب تنها چیزی است که از آن حرف می‌زنید؟ اگر تک تک گفت‌وگوهایی که دارید به عشوه‌گری و مباحث جسمانی ختم می‌شود، پس این هوس است و نه عشق. عشق‌ورزی بی‌نظیر و نزدیکی مهم است، ولی نباید محور تمام گفت‌وگوها باشند و قطعا تنها اساس یک رابطه‌ی معنادار واقعی نیستند.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

9. از شیوه‌ ی رفتارتان احساس گناه می‌ کنید

خیلی محتمل است، وقتی او کنارتان نیست، احساس خوش‌آیندی نسبت به خودتان نداشته باشید چون در اعماق قلب‌تان می‌دانید که احساس‌تان حقیقی نیست. به ندای قلب‌تان گوش کنید و نگذارید هوس بر زندگی‌تان حکمرانی کند.

تفاوت عشق و هوس – 10 تفاوت عشق و هوس

10. هیچ‌ وقت باهم جایی نمی‌ روید

تفاوت میان عشق و هوس در چیست؟ عشق یعنی شریک شدن هرچیزی با هم؛ که شامل رفتن به جاهای مختلف و دیدار آدم‌ها هم می‌شود. اگر به‌نظر می‌رسد کانون رابطه‌ی‌تان اتاق‌خواب است و نقطه‌ی برجسته‌ی تمام قرارهای‌تان همان جا است، پس یقینن پای چیز دیگری در میان است که شما به آن توجه ندارید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه