رابطه عشق و زمان – تاثیر عشق در گذشت زمان
خانه » رابطه عشق و زمان – تاثیر عشق در گذشت زمان

رابطه عشق و زمان – تاثیر عشق در گذشت زمان

97K بازدید
جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴
Admin
0 دیدگاه
144

رابطه عشق و زمان – تاثیر عشق در گذشت زمان

چرا وقتی آدم‌ ها عاشق می‌ شوند، زمان آهسته‌ تر می‌ گذرد!؟

رابطه عشق و زمان - تاثیر عشق در گذشت زمان , آرشیو مقالات , اثرات عشق , تاثیر عشق در گذشت زمان , چرا هنگام عاشقی زمان برایمان کند می گذرد , دوستیهای عاشقانه , رابطه عاشقانه , رابطه عشق و زمان , روابط احساسی , روابط عاشقانه , زناشویی و ازدواج , عاشقانه , عشق , علت کندی زمان در عشق , فارسی مد , فواید عشق , کندی زمان , کندی زمان در عاشقی , کندی گذشت زمان در عشق , مقالات ازدواج , مقالات روانشناسی , مقالات زناشویی , مقالات زندگی , مقالات علمی

رابطه عشق و زمان

یک کارشناس روانشناسی از دانشگاه کانتربری در نیوزیلند سعی دارد منشا جذابیت فردی را با مطالعه به روی تغییرات ایجاد شده به روی درک ما از زمان بفهمد.

دکتر جوانا آرانتس در حال آزمایش این موضوع است که وقتی یک جفت جذاب و مناسب خود را برای اولین بار می بینیم، آیا تغییری در درک ما از زمان اتفاق می افتد یا نه، که البته می توان آن را با فشارهای تکاملی که اجدادمان با آن روبرو بوده اند توضیح داد. … در ادامه با ما همراه شوید …

رابطه عشق و زمان

آرانتس اظهار داشت “ایدۀ اولیه برای تحقیقات ما از یک باور عامیانه می آید که وقتی در اولین نگاه عاشق کسی می شویم زمان به نظر آهسته می شود یا حتی می ایستد. این موضوع در فیلم ها و آهنگ های مختلفی هم نشان داده شده است.”

رابطه عشق و زمان

آرانتس می گوید “ما از نتایج تحقیقات قبلی می دانستیم که درک زمانی در موقعیت های واقعی که برای ما تهدید کننده هستند، مثل حوادث رانندگی، بانجی جامپینگ، یا حتی مثال هایی با شدت کمتر مثل تماشای عکس هایی از مارها در آزمایشگاه، می تواند آهسته شود.”

رابطه عشق و زمان

این تغییرات در درک زمان، که می توانند بسیار ظریف و نامحسوس باشند، با ایجاد تغییرات در آگاهی ما اتفاق می افتند و به وجود آمده اند چرا که شانس ما را برای زنده ماندن بیشتر می کنند. از یک نگاه تکامل گرایانه، منطقی است که تغییر های مشابه در درک زمان نیز در موقعیت های مربوط به تولید مثل، مانند زمانی که یک جفت جذاب و مناسب را برای اولین بار می بینید، اتفاق بیافتند.

رابطه عشق و زمان

آرانتس اینگونه می گوید “البته که اینطور است، این موضوع با حرف های پیرامون عشق در اولین نگاه همخوانی دارد. اما وقتی که ما به نوشته های علمی نگاهی انداختیم متوجه شدیم که تا قبل از این هیچ آزمایشی در این مورد صورت نگرفته است. در اولین تحقیقمان، که اخیرا در یک مجله روانشناسی منتشر شد، شرکت کنندگان زن عکس هایی از مردان و زنان جذاب و غیر جذاب را مشاهده کردند که برای زمان کمی در کامپیوتر نشان داده می شدند و آنها می بایست با نگاه داشتن کلیک ماوس، مدت زمانی که این عکس ها نمایش داده شده اند را تخمین می زدند.”

رابطه عشق و زمان

او اضافه می کند “ما متوجه شدیم که مدت زمان تخمین زده شده برای مردان جذاب طولانی تر از مردان غیر جذاب بود، در حالی که هیچ تفاوتی در مدت زمان های تخمین زده شده در مورد زنان جذاب و غیر جذاب وجود نداشت. این نتایج، پیش بینی ما از حساس بودن سیستم درک زمانی به تولید مثل را تائید می کنند”

رابطه عشق و زمان

حال محققان قصد دارند نتایج اولیه را دنبال کنند و به صورت منظمی نقش درک زمانی را در جذب شدن به جنس مخالف مطالعه کنند. آنها از روش های آزمایشگاهی و واقعی برای کاوش در آنچه که خودکار و از روی غریزه در سیستم ادراکی ما اتفاق می افتد، استفاده خواهند کرد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!
آموزش روشی ساده و آسان برای پاک کردن رنگ مو
با امیدبخش ترین آیه قرآن برای گناهکاران آشنا شوید
این ذکر برای آمرزش گناهان و درمان بیماری ها مفید است
کمترین و بیشترین میزان قند موجود در میوه ها را بشناسید
با تعاملات مثبت در زندگی زوج های موفق آشنا شوید
روش های صحیح برخورد والدین با کودک پرخاشگر چیست؟
چند واقعیت تلخ درباره مضرات مصرف چای کیسه ای
با 28 خاصیت داروئی شگفت انگیز پیاز آشنا شوید
آموزش روش تهیه سالاد ذرت و کاهو
آموزش طرز تهیه ژله آسمانی (ابری)

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه