روش هایی برای ایجاد محیط کاری شاد و هیجان انگیز!
خانه » روش هایی برای ایجاد محیط کاری شاد و هیجان انگیز!

روش هایی برای ایجاد محیط کاری شاد و هیجان انگیز!

20K بازدید
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
43

روش هایی برای ایجاد محیط کاری شاد و هیجان انگیز!

۱۲ راه مختلف برای داشتن یک محیط کاری شاد

روش هایی برای ایجاد محیط کاری شاد و هیجان انگیز! , محیط کاری شاد , 12 روش برای ساختن محیط کاری شاد , داشتن محیط کاری شاد , شادی و نشاط در محل کار , موفقیت های شغلی , مقالات موفقیت , مقاله موفقیت , محیط کاری شاد و هیجان انگیز , آداب معاشرت در محل کار , محیط کاری شاد داشته باشیم , 12 راه موفقیت های کاری , روحیات ما در محل کار , چند راه برای شاد بودن در محل کار , شادی و نشاط را به محل کارتان بیاورید , چطور محیط کاری شادی داشته باشیم , آرشیو مقالات , مقالات اجتماعی , مقالات روانشناسی , مقالات اقتصادی , عکس محیط کاری شاد , عکس کارمند موفق

قطعا اگر بتوانیم محیط کاری شاد داشته باشیم روند کاریمان  بهتر خواهد بود. یک فرد شاد رابطه ی خوبی هم با همکارانش دارد و بدون دردسر فعالیت های روزانه ی خودش را به پایان می رساند. پس پیشنهاد می کنیم که همیشه شاد باشید! البته برای شاد بودن و داشتن یک محیط کاری شاد و هیجان انگیز، باید کارهای مختلفی انجام دهید. در اینجا ۱۲ راه مختلف برای داشتن محیط کاری شاد را به شما معرفی می کنیم:

 ۱۲ روش برای ساختن محیط کاری شاد

۱. روز را بدون استفاده از تکنولوژی های مختلف شروع کنید

بیدار شدن بدون زنگ هشدار تلفن های همراه هوشمند به یک کار غیرممکن تبدیل شده است. سعی کنید بعد از خاموش کردن زنگ گوشی، آن را از خودتان دور کنید. در زمان صبحانه خوردن، ایمیل های خودتان را چک نکنید و قهوه یا چایی خود را بدون گوش کردن به پیام های صوتی بنوشید. اگر بتوانید صبح را با ۳۰ دقیقه دوری از تکنولوژی آغاز کنید، قطعا یک شروع خوب خواهید داشت.

۲. هر چند وقت یک بار از محیط کار خود خارج شوید

نور خورشید می تواند در روحیه ی شما تاثیر گذار باشد. سعی کنید هر چند ساعت یک بار از محیط کار خود خارج شوید و چند دقیقه ای را در فضای آزاد سپری کنید. نور خورشید باعث می شود که بدن ویتامین D جذب کند و این کار روحیه ی شما را بالاتر می برد و باعث می شود که بهتر کار کنید. اگر کارتان به شکلی است که نمی توانید آن را ترک کنید، سعی کنید آخر هفته به محیط های باز مانند پارک و جنگل بروید.

۳. در لحظه روی یک کار تمرکز کنید

وجود شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلفن های همراه هوشمند باعث شده که تمرکز روی کارهای مختلف بسیار سخت باشد. باید سعی کنید در هر لحظه روی یک موضوع کار کنید. تمرکز داشتن روی یک فعالیت باعث می شود که دست به کارهای خلاقانه بزنید.

۴. فعال باشید

فعالیت فیزیکی هر کسی متفاوت است. سعی کنید به اندازه ی مناسب فعالیت فیزیکی داشته باشید. فعالیت های فیزکی مانند ورزش کردن باعث می شود روحیه ی شادی داشته باشیم.

۵. مدیتیشن کنید

در هر روز مدت زمان مشخصی را برای مدیتیشن کردن بگذارید. در این زمان هیچ کاری نکنید و ذهن خود را آزاد بگذارید. در ابتدا انجام دادن چنین کاری بسیار سخت خواهد بود، اما پس از مدتی باعث می شود که بتوانید به راحتی بسیاری از مشکلات را حل کنید.

۶. با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشید

سعی کنید با فامیل خودتان به وسیله ی موبایل، شبکه های اجتماعی یا به صورت حضوری در تماس باشید. حتی می توانید با دوستان تان به مسافرت بروید و زمانی را با آن ها بگذرانید.

7. در یک ساعت مناسب بخوابید

هر فرد با یک مقدار خوابیدن می تواند یک روز خوب داشته باشد. برای این کار باید سعی کنید در ساعت مناسبی بخوابید. روزانه بین ۷ تا ۸ ساعت بخوابید تا بتوانید با انرژی بیشتری کارهای خود را انجام دهید.

۸. بخوانید و بنویسید

زمانی را برای کتاب خواندن صرف کنید و سعی کنید مطالبی هم بنویسید. نوشتن می تواند درباره ی موضوعات مختلف باشد. هر روز کمی از افکارتان را بنویسید تا بتوانید احساس خود را بروز دهید. داشتن یک دفترچه ی خاطرات یا یک دفترچه ی یادداشت برای این کار بسیار مناسب است.

۹. تفریح کنید

بعد از یک روز سخت کاری، بد نیست کمی تفریح کنید. تفریح کردن از میزان اضطراب شما کم می کند.

10. یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید، به وجود بیاورید

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را درست کنید و سعی کنید در پایان روز آن ها را انجام دهید. البته نباید تمام زمان خود را برای به پایان رساندن این کارها صرف کنید چرا که باید انرژی خودتان را برای روز بعد هم نگه دارید.

۱۱. منظم باشید

در طول روز ۱۵ دقیقه زمان برای مرتب کردن محیط کار خود بگذارید. البته شاید این کار کمی بیشتر از ۱۵ دقیقه یا حتی کمتر از آن زمان ببرد.

۱۲. زمانی را برای پایان دادن به کارهای خودتان در نظر بگیرید

اگر قرار نیست که در آخر هفته کار کنید، هیچ کاری را انجام ندهید. نا تمام گذاشتن کارها ممکن است راحت نباشد ولی باید بین کار و زندگی شخصی خودتان حد و مرزی به وجود بیاورید. داشتن زندگی شخصی شاد باعث می شود که در محیط کار هم شاد باشید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه