روش هایی کاربردی برای افزایش سرعت اینترنت
خانه » روش هایی کاربردی برای افزایش سرعت اینترنت

روش هایی کاربردی برای افزایش سرعت اینترنت

39K بازدید
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
51

روش هایی کاربردی برای افزایش سرعت اینترنت

آموزش کامل افزایش سرعت اینترنت

روش هایی کاربردی برای افزایش سرعت اینترنت , افزایش سرعت اینترنت , افزایش سرعت , آموزش ترفند افزایش سرعت اینترنت , افزایش سرعت دانلود از اینترنت , افزایش سرعت دانلود , ترفند های افزایش سرعت اینترنت , چک کردن سرعت اینترنت , چگونه سرعت اینترنت را افزایش دهیم , مرورگر اینترنت , آپدیت ویندوز , آپدیت خودکار ویندوز , اینترنت , اینترنت و وب , آرشیو مقالات , مقالات آموزشی , آموزش و ترفند , آموزش کامپیوتر و اینترنت , سرعت سرویس اینترنت , گام به گام برای افزایش سرعت اینترنت , روش های افزایش سرعت اینترنت , روش بالا بردن سرعت اینترنت , خدمات اینترنت

اگر شما هم بمانند خیلی دیگر از کاربران اینترنت از سرعت اینترنت خود راضی نیستید و به دنبال افزایش سرعت اینترنت می باشید ،ممکن است مقداری از مشکل را خودتان بتوانید حل کنید. گاهی ویروس ها، بدافزار ها و برنامه های موجود در کامپیوتر مقداری از پهنای باند اینترنت شما را می دزدند. گاهی ممکن است کاربری دیگر بدون اطلاع شما به مودم یا روتر وایرلس شماوصل شده باشد و در حال استفاده از اینترنت شما باشد. گاهی ممکن است این مشکل به تجهیزات شبکه، روتر، مودم یا کامپیوتر شما برگردد و خب گاهی هم این مشکل به ارائه کننده خدمات اینترنت یا ISP شما مربوط می شود. مشکل هرچه که هست برای اگاهی . افرایش سرعت اینترنت خود ادامه مطلب را بخوانید:

گام به گام برای افزایش سرعت اینترنت

1- وایرلس (Wireless) مودم خود را غیر فعال کنید.

برای اطمینان از اینکه کاربر دیگری به جز شما به به مودم متصل نباشد و از اینترنت استفاده نکند، در صورتی که از مودم وایرلس استفاده می کنید، Wireless مودم را غیز فعال کنید و با استفاده از کابل به مودم وصل شوید.

افزایش سرعت اینترنت

. معمولا دکمه ای بر روی مودم برای روشن و خاموش کردن وایرلس مودم در نظر گرفته شده است.

اگر چنین دکمه ای روی دستگاه وجود نداشت:

. مرورگر اینترنت خود را باز کنید. در قسمت آدرس 192.168.1.1 را تایپ کنید.

. نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

. درحالت پیشفرض نام کاربری: admin و رمز عبور: admin می باشد که در اولین فرصت باید آنها را تغییر دهید.

. وارد قسمت Wireless شوید و برای غیرفعال کردن وایرلس به دنبال گزینه ای مشابه با Disable Wireless یا Turn off بگردید. ممکن است لازم باشد تیک Enable Wireless را برای غیر فعال کردن بردارید.


2- مطمئن شوید که اینترنت شما توسط ویروس ها، بدافزارها یا Spyware ها در حال مصرف نباشد.

گاهی برنامه های نصب شده بر روی ویندوز نیز برای آپدیت شدن به صورت خودکار از پهنای باند شما استفاده می کنند.

افزایش سرعت اینترنت

. برنامه DU Meter را از اینجا دانلود و نصب کنید.

. برنامه را اجرا کنید.

. پنجره باز شده را ببندید.

. روی نوار ابزار ویندوز کلیک سمت راست کنید و از منوی Toolbars گزینه DU Meter را انتخاب کنید.

. این برنامه تمامی اطلاعات دریافتی و ارسالی در این کامپیوتر را نمایش می دهد. رنگ قرمز اطلاعات دریافتی (Download یا Recieve) و رنگ سبز اطلاعات ارسالی (Upload یا Send) را نشان می دهد.

. روی این کادر اطلاعات کلیک سمت راست کنید و گزینه Options را انتخاب کنید.

. در قسمت General در Data transfer rate units گزینه KB/Sec را انتخاب کنید.

. در قسمت Traffic monitor window، مطمئن شوید آخرین گزینه Start DU Meter monitor automatically … برای اجرا شدن برنامه در ابتدای ورود به ویندوز فعال باشد.

نکته:

اگر بدون باز کردن هیچ صفحه ای و بدون انجام هیچ دانلودی پنجره کوچک DU Meter ارسال و دریافت اطلاعات را نشان می داد، به این معنی است که ویروس ها و بد افزار ها به طور پنهانی در حال استفاده از پهنای باند اینترنت شما هستند.


3- به وبسایت SPEEDTEST.NET بروید و سرعت اینترنت خود را چک کنید.

بعد از لود کامل صفحه با کلیک بر روی دکمه Begin Now عملیات تست سرعت آغاز می شود و سرعت دانلود و آپلود (سرعت دریافت و ارسال) اینترنت شما در وضعیت فعلی نمایش داده می شود.

افزایش سرعت اینترنت

. اعداد نمایش داده شده به مگابیت در ثانیه Mb/Sec یا Mbps می باشند.

. برای تبدیل به کیلوبیت بر ثانیه Kb/sec باید اعداد نمایش داده شده را در 1024 ضرب کنید.

. برای تبدیل به کیلوبایت بر ثانیه KB/sec باید اعداد نمایش داده شده را در 128 ضرب کنید.


4- سرعت نمایش داده شده را با سرعت سرویس انتخابی اینترنت خود مقایسه کنید.

اگر برای مثال سرویس شما 512 (این عدد به کیلو بیت بر ثانیه (Kb/sec)است) باشد، سرعت دانلود شما در تست مرحله بالا باید در حدود 0.5 Mbps باشد.

افزایش سرعت اینترنت

. برای تبدیل به کیلوبیت بر ثانیه (Kb/sec) باید اعداد نمایش داده شده را در 1024 ضرب کنید.

. برای تبدیل به کیلوبایت بر ثانیه (KB/sec) باید اعداد نمایش داده شده را در 128 ضرب کنید.

. هنگامی که شما فایلی را دانلود می کنیدسرعت دانلود با کیلو بایت بر ثانیه (KB/sec) نمایش داده می شود. برای تبدیل کیلوبیت Kb به کیلوبایت KB باید این عدد را بر 8 (یا به صورت تقریبی بر 10) تقسیم کنید.

. سرعت سرویس اینترنت شما به عنوان مثال 512 Kb/sec حداقل سرعت است و ممکن است از این مقدار نیز فراتر رود اما از این مقدار نباید کمتر باشد.

. سرعت دانلود شما به سرعت وبسایتی که از آن دانلود می کنید نیز بستگی دارد. بنابر این برای تست سرعت دانلود خود بهتر است از وبسایت های معتبری مانند مایکروسافت دانلودی را آغاز کنید تا بنوانید سرعت واقعی را بسنجید.

. اگر سرعت ازسال و دریافت اطلاعات با توجه به سرویس اینترنت شما کمتر از انتظار بود و اگر بدون باز کردن هیچ صفحه ای و بدون انجام هیچ دانلودی پینجره کوچک DU Meter ارسال و دریافت اطلاعات را نشان می داد گامهای بعدی را دنبال کنید.


5-آنتی ویروس (Antivirus)، فایروال (Firewall) و ضد بدافزار (Anti Spyware) نصب کنید.

اگر هرکدام از این 3 نرم افزار بر روی کامپیوتر شما نصب نباشد خطر دزدیده شدن پنهانی پهنای باند اینترنت شما وجود دارد. علاوه بر این ویروس ها، بدافزار ها و ارتباطات پنهانی ناخواسته سرعت کلی کامپیوتر شما را نیز کند می کنند.

افزایش سرعت اینترنت

. پیشنهاد ما برای آنتی ویروس و فایروال: ESET NOD32 ،Bitdefender

. پیشنهاد ما برای ضد بدافزار: Malwarebytes ،Spyware Doctor


6- آپدیت نرم افزاری تمام برنامه های نصب شده را از حالت اوتوماتیک خارج کنید.

بهتر است برای اطمینان از عدم انتقال اطلاعات و استفاده ناخواسته از پهنای باند اینترنت اپدیت های نرم افزاری را به صورت دستی انجام دهید.

افزایش سرعت اینترنت

. با دنبال کردن گام ششم و شناسایی کانکشن های پنهانی، در صورت یافتن برنامه های معتبر و شناخته شده مانند آنتی ویروس ها و دیگر برنامه های نصب شده که به منظور آپدیت کردن در حال استفاده از پهنای باند اینترنت هستند، آپدیت خودکار یا Automaticlly Update را غیر فعال کنید و در صورت لزوم اینکار را به صورت دستی انجام دهید.

. آپدیت های خودکار ویندوز را غیر فعال کنید:

Control Panel > Windows Update > Change Settings > Never Check for Updates


7- مودم خود را روشن و خاموش کنید.

راه حلی که در اکثر مواقع برای بسیاری از مشکلات موجود در ارتباط اینترنت جواب می دهد. به دلایل نا معلومی گاهی مودم شما هنگ می کند و گاها باعث افت سرعت، و حتی قطع کل ارتباط شما به شبکه اینترنت می شود. در صورت اطمینان از عدم وجود مشکلات ذکر شده در بالا اولین گام برای رفع مشکل افت سرعت، ریست کردن یا روشن و خاموش کردن مودم خواهد بود.


8- کش (Cache) مرورگر اینترنت خود را خالی نکنید.

تمامی مرورگر های اینترنت تمامی وبسایت های بازدید شده را در کش (Cache) خود برای مدتی نگهداری میکنند تا در صورت بازدید مجدد بتوانند ان صفحات را با سرعت بیشتری بارگزاری یا Load کنند. بنابر این بهتر است به طور کلی Cache مرورگر را پاک یا خالی نکنید چون با بازدید دوباره، این وبسایتها در Cache ذخیره می شوند. حتی می توانید سایز Cache مرورگر اینترنت را افزایش بدهید.


9- چک کنید که ارتباط بیسم مودم یا روتر وایرلس شما با دیگر دستگاها تداخل نداشته باشد.

روتر های وایرلس در حال حاضر با 3 استاندارد ارتباطی 802.11 (b، g و n) با 2.4Ghz و استاندارد 802.11 a با 5.8Ghz در بازار عرضه می شود. اگر تلفن بیسیم و دیگر دستگاهی بیسیم موجود در محل هم از 2.4Ghz یا 5.8Ghz برای ارتباط استفاده کنند، باعث اختلال و افت سرعت می شوند.


10- سیستم کامپیوتر خود را ارتقاء دهید.

هرچه قدر هم که سرعت اینترنت شما بالا باشد، در صورت قدیمی بودن سیستم کامپیوتر، در ارتباط اینترنت شما اختلال ایجاد می شود. یک کامپیوتر قدیمی توانایی بارگذاری یا لود کردن چندین صفحه را به طور همزمان ندارد. به علاوه اگر قصد باز کردن یک صفحه اینترنتی با محتوای سنگین مانند اجرای فایل های فلش، تصاویر حجیم و ویدیو را داشته باشید کندی سیستم، بر روی ارتباط مناسب اینترنت تاثیر منفی می گذارد.


11- تجهیزات شبکه یا تجهیزات اتصال به اینترنت را ارتقاء دهید.

تجهیزات قدیمی بر اثر حرارت به مرور زمان از کارایی آنها کاسته می شود. گاهی استاندارد های جدیدتر سرعت های بالاتری را اائه می کنند که مودم های قدیمی قادر به پاسخ گویی نیستند.


12-فیرموِر (Firmware) یا نرم افزار داخلی مودم یا روتر خود را آپدیت کنید.

وبسایت سازنده مودم یا روتر را برای فیرموِر ها جدید ارائه شده چک کنید. ممکن است مودم شما از لحاظ نرم افزار داخلی دارای مشکلاتی باشد که باعث افت سرعت و همینطور کاهش امنیت ارتباط اینترنتی می شود. بنابراین آپدیت کردن نرم افزار داخلی گاهی الزامی است.


13- با وحد پشتیبانبی ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) خود تماس بگیرید.

گاهی (و یا شاید بیشتر اوقات!!) مشکل به ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) مربوط می شود. با کارشناس مربوطه صحبت کنید و مشکل خود را درمیان بگذارید. در صورتی که مشکل شما رفع نشد، با دیگر دوستان خود که از همین سرویس استفاده می کنند نیز در مورد سرعت اینترنت آنها سوال کنید. اگر از همین ISP برای خدمات اینترنتی استفاده می کنند و افت سرعت نیز ندارند ممکن است مشکل از مخابرات منطقه شما باشد. به هر حال می توانید نسبت به تغییر ISP اقدام کنید.


14- یکبار دیگر به وبسایت SPEEDTEST.NET بروید و سرعت اینترنت خود را چک کنید.

حالا وقت آن رسیده که چک کنید آیا بعد از اعمال موارد ذکر شده سرعت اینترنت شما تا چه میزان بهبود پیدا کرده است. اگر همچنان از سرعت اینترنت خود راضی نیستید بهتر است سرویس خود را به گزینه های بالاتر ارتقا دهید یا با یک ارائه دهنده سرویس اینترنتی جدید قرارداد ببندید.


نکته ها:

. به محض اینکه تصویر و مطلب مورد نظر شما در صفحه لود شد، روی دکمه X در کنار “کادر آدرس وبسایت” کلیک کنید یا دکمه Esc کیبورد را فشار دهید تا ادامه لود یا بارگذاری صفحه متوقف شود.

. برای اینکه بدون بارگذاری تصاویر بتوانید با سرعت بیشتری محتوای یک وبسایت را مشاهده کنید، به وبسایت Loband.org بروید.

. در مرورگر اپرا برای غیر فعال کردن بارگذاری تصاویر متحرک در صفحات وب: کلید F12 را فشار دهید و گزینه Enable GIF/SVG animation را غیر فعال کنید.

. در ساعات خلوت از اینترنت استفاده کنید. سرعت اینترنت صبح ها و نیمه شب به دلیل ترافیک کمتر بالاتر است.

. برای جلوگیری از لود شدن تبلیغات در صفحه: افزونه Adblock را برای مرورگر فایرفاکس و کروم دانلود کنید و به مرورگر خود اضافه کنید.

. برای سرعت بیشتر مرورگر فایرفاکس افزونه Fasterfox Lite را به مرورگر اضافه کنید.

برگرفته از: اینگونه

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه