معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار
خانه » معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار

معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار

22K بازدید
پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
43

معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار

معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار , زنان باردار , ورزش های زنان باردار , ورزش های بد و خوب زنان باردار , ورزش های مفید زنان باردار , ورزش های مضر زنان باردار , معرفی ورزش های مفید و مضر , معرفی ورزش های مفید و مضر در زنان باردار , ورزش های خوب و بد در دوران بارداری , حاملگی را چونه بگذرانیم , ورزش دوران بارداری , ورزش دوران بارداری برای زایمان طبیعی , ورزش زنان , ورزش زنان حامله , ورزش برای زن حامله , ورزش زن باردار , عکس ورزش زن باردار , سلامتی در دوران بارداری , باداری , آرشیو مقالات , مقالات پزشکی , نکات سلامتی و پزشکی , پزشکی و سلامتی , اهمیت ورزش در دوران بارداری , اهمیت ورزش در زنان باردار , بهترین ورزش برای زنان باردار

همگی ما از  اهمیت ورزش در دوران بارداری و زنان باردار می دانیم. اما چقدر از ورزش های بد و خوب این دوران باخبریم؟ ورزش هایی که ممکن است نا آگاهانه در نظرمان مفید باشد و در واقع مضر است! برای اطلاعات بیشتر با سخنان جراح زنان همراه باشید:

جراح زنان با بیان اینکه ورزش روزانه در زنان باردار سبب سهولت زایمان آنها می‌شود، بهترین و بدترین نوع ورزش را برای دوران بارداری معرفی کرد. نازیلا کرمی در رابطه با اهمیت ورزش در دوران بارداری و تأثیر آن بر عمل زایمان اظهار داشت: بهترین ورزش برای زنان باردار ورزش‌ های هوازی بوده به شرط اینکه این مسئله با سرعت و شدت همراه نباشد. پیاده‌ روی به طوری که فرد باردار را خسته نکند یا شنای ساده به شرط عدم پرش در آب از جمله ورزش‌ هایی به شمار می‌رود که برای دوران بارداری بسیار مناسب است.

وی با تأکید بر اینکه میزان ورزش در زنان باردار باید در حدی باشد که سبب خستگی آنان نشود، افزود: تنگی نفس، سبکی سر و احساس زمین خوردگی از جمله مواردی است که زنان باردار در صورت مواجه شدن با آن حین ورزش باید آن را قطع کرده و استراحت کنند. جراح زنان با بیان اینکه زنانی که همیشه به صورت مداوم فعالیت‌‌ های ورزشی انجام می‌دهند، در دوران بارداری، هنگام ورزش کردن با مشکلات بسیار اندکی مواجه می‌شوند، عنوان داشت: کوهنوردی برای زنان باردار چندان توصیه نمی‌شود چرا که علاوه بر احتمال کمبود اکسیژن در ارتفاعات بالاتر سبب خستگی فراوان در آنها شده و ممکن است خطرات زیادی را برای آنها و جنینشان به همراه داشته باشد.

کرمی بیان داشت: هر ورزش هوازی که عضلات ناحیه لگن و زیر شکم را تقویت کند برای زنان باردار مناسب است ولی ورزش‌های ایزومتریک و قدرتی به هیچ عنوان برای این افراد توصیه نمی‌شود. وی بهترین مدت زمان ورزش کردن در زنان باردار را 15 تا 20 دقیقه اعلام کرد و گفت: البته بسته به توانایی بدنی زن باردار این میزان ورزش در افراد مختلف می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. همچنین به طور کلی ورزش به دلیل تقویت عضلات لگن سبب سهولت در زایمان می‌شود.

جراح زنان تأکید کرد: زنان بارداری که در سوابق زایمان خود فشار خون بارداری، خونریزی در زمان بارداری و یا زایمان زود رس را داشته باشند، ورزش برای آنها چندان توصیه نشده و البته این مسئله بهتر است با مراجعه به پزشک زنان مورد بررسی و مشورت قرار گیرد. کرمی خاطر نشان کرد: زنانی که سابقه سقط جنین داشته‌ اند، ورزش کردن برای آنها مانعی ندارد ولی افرادی که دچار سقط مکرر بوده این مسئله برای آنها توصیه نمی‌شود.

منبع: سلامت نیوز

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه