پیشگیری از بارداری پرخطر – چه افرادی در معرض بارداری پرخطر هستند !؟
خانه » پیشگیری از بارداری پرخطر – چه افرادی در معرض بارداری پرخطر هستند !؟

پیشگیری از بارداری پرخطر – چه افرادی در معرض بارداری پرخطر هستند !؟

26K بازدید
پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
142

پیشگیری از بارداری پرخطر – چه افرادی در معرض بارداری پرخطر هستند !؟

اهمیت پیشگیری از بارداری پرخطر

بارداری پرخطر باعث سقط جنین در زنان باردار در معرض خطر می شود

پیشگیری از بارداری پرخطر - چه افرادی در معرض بارداری پرخطر هستند !؟ , آناتومی , بارداری , باروری , پر خطر , جفت , جنین‌ , حاملگی , خارج رحمی , خون , خونریزی , سونوگرافی , سکس با زن حامله , شکم , کردن زن حامله , سکس دهانی ,شیردهی , فیبروم , کروموزوم , کردن کوس زن حامله ,مادر , حامله کردن , نازایی , نوزاد

به طور کلی بارداریهایی که در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۳۵ سال میباشد در رده بندی بارداریهای پر خطر جای میگیرد.پس بسیار مهم است که به زوج های جوان آموزشهای لازم داده شود زیرا خانمهای زیر ۱۸ سال آمادگی فیزیکی لازم برای بارداری را ندارند و اگر باردار شوند معمولا نوزادانی کم وزن و عموما زودتر از وقت مقرر دنیا میآورند.و سلامت مادر نیز در معرض خطر میباشد. در ادامه با ما همراه شوید …

اگر زنی ۳۵ سال بیشتر داشته باشد و همچنین بیش از ۳ بار زایمان کرده باشد ، حاملگی بعدی او جزو زایمانهای پر خطر محسوب میشود. اگر فاصله دو زایمان نیز کمتر از دو سال باشد نیز برای نوزاد خطر محسوب میشود ، چرا که بدن مادر باید زمان داشته باشد تا بهبود یابد و ذخایر از دست رفته ی خود را جبران کند.

پیشگیری از بارداری پرخطر

از خطراتی که در این زمینه نوزاد را تهدید ممیکند تغذیه ی شیرخوار با شیر مادر میباشد که با تولد نوزاد جدید تغذیه با شیر مادر تا دو سال متوقف شده و از نظر جسمی و روحی دچار مشکل میشود و رشد مناسبی نخواهد داشت .

از دیگر موارد بارداری پرخطر تعداد بارداری بیش از ۳ دفعه میباشد که بدن مادر بر اثر بارداری مکرر و شیردهی تحلیل میرود و کم خونی مادر از عوارض شایع آن میباشد .تنظیم خانواده راهی جهت پیشگیری از این موارد بارداری پر خطر میباشد.

یکی از مسایل مهمی که خانم باردار احتمالا  با آن مواجه شود، خونریزی در طول بارداری است. این خونریزی شاید است در سه ماهه اول، دوم یا سوم اتفاق بیفتد.بعضی از زنان قاعدگی شان به تاخیر می‌افتد و به طور ناگهانی دچار خونریزی  می‌شوند. این می‌تواند نشانه سقط باشد.

پیشگیری از بارداری پرخطر

بیشتر جنین‌هایی که نقص  در  کروموزوم دارند در سه ماهه اول خود به خود دفع می‌شوند.

ماندن  آ ـ یو ـ دی در رحم، سابقه سقط قبلی، سن بالای 35 سال، ابتلا به عفونت‌ها، دیابت کنترل نشده، فیبروم رحمی و مصرف الکل و سیگار هم از مواردی است که موجب سقط می‌شود.

پیشگیری از بارداری پرخطر

در حالیکه خونریزی در سه ماهه دوم بارداری رخ دهد، علت ممکن است به اشکالی در آناتومی رحم یا دهانه رحم مربوط باشد. علل انعقادی خون همچنین ایمنی هم در سه ماهه دوم مطرح است.

سونوگرافی از رحم در این موارد بسیار یلری دهنده است. حاملگی خارج رحمی  هم باعث خونریزی می‌شود.

این نوع حاملگی پر خطر است و می‌تواند باعث پاره شدن لوله، خونریزی شدید و حتی مرگ شود.

سابقه عفونت‌ها، بیماری‌های لوله‌ای، نازایی و استفاده از شیوه های باروری آزمایشگاهی، احتمال حاملگی خارج رحمی را بالا می‌برد. بنابراین تاخیر در قاعدگی باید جدی گرفته شود.

جدایی جفت نیز سبب خونریزی در سه ماهه دوم می‌شود. ضربه به شکم، فشار خون بالا، کوتاهی بندناف جنین، مصرف کوکائین به کنده شدن جفت کمک می‌کند. جفت سر راهی نیز باز عوامل خونریزی در سه ماهه سوم بارداری محسوب می‌شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه