مصاحبه استخدامی – از مصاحبه استخدامی نترسید
خانه » مصاحبه استخدامی – از مصاحبه استخدامی نترسید

مصاحبه استخدامی – از مصاحبه استخدامی نترسید

23K بازدید
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
151

مصاحبه استخدامی – از مصاحبه استخدامی نترسید

مصاحبه استخدامی

 من چگونه بود و چه سوالاتی پرسیدند و فضا و مراحل کار به چه صورت بود

مصاحبه استخدامی - از مصاحبه استخدامی نترسید ,آزمون,آزمون استخدامی,استخدام,استرس,اطلاعات عمومی,اعتماد به نفس,بومی,پذیرش,تجربیات استخدامی,تحصیل,تحصیلی,تحقیقات,تخصصی,تستی,ثبت‌نام,حراست,دانشگاه,درامد,دستورالعملها,رشته,زندگی,سوال,سوالات تخصصی,سیاسی,شغل,فارغ التحصیلان,فراخوان,کار,کار عملی,کارگاه,کامپیوتر,کتبی,کسب,گزینش,مدارک,مرخصی,مرکز,مسایل دینی,مصاحبه,موفقیت,مصاحبه کردن

 با توجه به ارزش مندی شغل در جامعه ی کنونی کسب  درامد که از مسایل اساسی زندگی ما انسان ها می باشد  تحصیل و در ادامه ی آن علاقه مندی به استخدام شدن و کار در حیطه ی رشته ی تحصیلی یکی از وجوب زندگی شده است . در ادامه با تجربیات استخدامی من همراه باشید .

در مراحل مصاحبه استخدامی نکات مهمی ضروریست که شنیدن و دانستن آنها کمک شایانی به موفقیت در استخدام میکند.

1. معمولا همه چیز با یک فراخوان شروع می شود .بنابر این کسانیکه در آرزوی استخدامی هستند باید همواره گوش به زنگ این فراخوانها باشند.

2. در مرحله بعد از ثبتنام آزمون کتبی انجام میپذیرد که زمان و مکان آن بعد از ثبتنام از طریق همان فراخوان اعلام می گردد.

3. بعد از آزمون تستی که معمولا یا شامل تنها سوالات تخصصی رشته می باشد و یا شامل اطلاعات عمومی و تخصصی بوده که توسط مرکز مربوطه اعلام می شود نوبت به این می رسد که افراد قبول شده در آزمون جهت مصاحبه استخدامی فرا خوانده شوند.

4. چند روز فرصت است که تمامی مدارک را برای مصاحبه استخدامی آماده کرد و بسیار مهم است که مدارک تکمیل و بدون کم و کاست باشد چرا که کوچکترین نقص منجر به عدم پذیرش می شود.

5. در مصاحبه معمولا سوالات تخصصی رشته سوال می شود اما در بعضی موارد نیز در رشته هایی که کار عملی کمتری دارند علاوه بر تخصصی از اطلاعات عمومی و سیاسی روز و مسایل دینی نیز سوال می شود.

6. در روز مصاحبه استخدامی مهمترین نکته اعتماد به نفس و عدم داشتن استرس می باشد چرا که با وجود ترس و دلهره جواب تمامی سوالات از ذهن فرار می کنند و منجر به شکست می شود.

7. طبق ساعت و روز تعیین شده به مرکز مصاحبه استخدامی مراجعه باید کرد و ابتدا در اتاق تحویل مدارک کلیه مدارک استخدامی را بررسی میکنند و مهر تایید میزنند و در همانجا بر اساس مدارک یک فرم امتیاز بندی پر می شود که نکاتی مانند دانشگاه محل تحصیل و  بومی بودن  و مدارک کامپیوتر و مهارتها و کارگاه ها و و و دارای اهمیت است.

8. بعد از تایید مدارک نوبت به مصاحبه میرسد که مهمترین قسمت می باشد.در مصاحبه با اعتماد به نفس وارد اتاقی شده که معمولا سه نفر مصاحبه کننده پشت یک میز مستطیل شکل نشسته اند و یک صندلی برای مصاحبه شونده در مقابل آنها قرار دارد.

9. در ابتدا از سوالات معمول شروع می شود مانند اینکه بچه دارید یا نه ؟ اگر بچه کوچک باشد آنرا در هنگام کار جهت نگهداری چه می کنید؟ طی فارغ التحصیلی تا امروز به چه کارهایی مشغول بوده اید ؟ ساعات کاری از کی تا کی می باشد؟چند روز مرخصی در ماه دارید ؟ چرا در آزمون شرکت کرده و می خواهید کار کنید ؟محدوده منزل کجاست و مسافت تا محل کار موردی ندارد؟

10. سپس از سوالات تخصصی سوال می پرسند و هر کدام به ترتیب سوالاتی را ذکر کرده و امتیاز می دهند.خیلی ها با توجه به اینکه جواب سوالات ار می دانسته اند اما به دلیل ترس زبانشان بند می اید و نمی توانند پاسخ دهند و جواب همه سوالات وقتی از اتاق خارج می شوند به یادشان می اید که بی فایده است.

11. سوالات معمولا از جدید ترین رویدادها و دستورالعملها می باشد که در جریان کار لازم می باشد.بعد از پایان مصاحبه که حدود ده دقیقه طول می کشد پرونده خود را به حراست تحویل داده و آنجا هم سوالاتی راجع به بسیجی بودن و خانواده شهدا میپرسند.

12. در مرحله آخر نیز پرونده ای در اتاق گزینش تشکیل داده و مدارک را تحویل داده و کار تمام است.تا بررسی های لازم انجام گیرد و بر اساس امتیازات کسب شده مراحل گزینش انچام گیرد و بعد از تحقیقات محلی و پذیرفته شدن تماس می گیرند تا برای شروع کلاسهای آموزشی آماده شویم.

با آرزوی موفقیت در آزمون مصاحبه استخدامی برای همه ی فارغ التحصیلان عزیز که بخش مهمی از زندگی اجتماعیست.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه