تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟
خانه » تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

52K بازدید
یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
46

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

در این مقاله از سایت فارسی مد قصد داریم به تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان بپردازیم.در ادامه با ما همراه شوید …

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟ , استخوان , افزایش وزن , اندام های جنسی , انعطاف پذیری , باسن , بدن زنان , بدنسازی , پزشکی و سلامتی , تستوسترون , تغذیه سالم , تفاوت تناسب اندام زنان و مردان , تفاوت مردان و زنان , تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان , تناسب اندام , توده ی بدنی , توده ی عضلانی , چاقی , چربی‌ , ران , زنان , زیبایی اندام , سلامتی , سینه , شاخص توده ی بدنی , عضله , عضله سازی , کالری , کاهش وزن , لاغری , لگن , مؤثرترین راه برای سوزاندن چربی , مؤثرترین راه برای سوزاندن چربی و کاهش وزن , مؤثرترین راه برای کاهش وزن , متابولیسم , مردان , مقالات پزشکی , مقالات ورزشی , مقاله تناسب اندام , همسر , ورزش

زنان می توانند درست به اندازه مردان متناسب باشند اما آن سطح تناسب اندام، هرگز کاملا شبیه هم نخواهد بود. بدن زنان با بدن مردان متفاوت است. مردان و زنان نه تنها سطوح هورمون های مختلفی دارند، بلکه مقدار چربی و عضله نیز در بدن های آن ها بسیار متفاوت است. هدف شما باید این باشد که با توجه به جنسیت، توده ی بدن و اهداف تان تمرین کنید. مردان و زنان در کدام موارد با هم متفاوت هستند؟ می خواهید این تفاوت ها را بدانید؟پس در ادامه مطلب با فارسی مد همراه باشید…

تفاوت مردان و زنان فقط در اندام های جنسی آن ها نیست، بلکه تفاوت های قابل توجه دیگری نیز وجود دارد:

تستوسترون

مردان سطوح تستوسترون بالاتری نسبت به زنان دارند و زنان دارای سطوح استروژن بالاتری نسبت به مردان هستند. تستوسترون، هورمونی است که به بدن انسان کمک می کند عضله بسازد، در حالیکه استروژن باعث رشد سلول های چربی و تمام نشانه های دیگر جنسیتی زنان می شود. زنان به علت سطوح بالاتر استروژن و سطوح پایین تر تستوسترون، سخت تر عضله سازی می کنند.

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

کاهش وزن

مؤثرترین راه برای سوزاندن چربی و کاهش وزن چیست؟ عضله بسازید! هر چه عضلات بیشتری در بدن تان داشته باشید، هر روز کالری بیشتری خواهید سوزاند و متابولیسم شما سریع تر خواهد شد. از آنجا که مردان آسان تر از زنان می توانند عضلات بزرگ تر و فعال تر بسازند، پس بدیهی است که کاهش وزن نیز برای آن ها آسان تر باشد. تمریناتی با یک مقدار و کیفیت در هر دو جنس، اغلب در مردان نتایج بهتری نسبت به زنان ارائه می دهد.

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

انعطاف پذیری

این، بخشی است که همیشه زنان در آن پیشی می گیرند. زنان به طور طبیعی انعطاف پذیرتر از مردان هستند زیرا استخوان های آنها کوتاهتر است و زوایای ظریف تری دارند. بدن زنان معمولا گردتر است و استخوان های اطراف لگن آن ها، انعطاف پذیرتر از استخوان های لگن مردان می باشد.

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

توده ی عضلانی

مردان به طور طبیعی به علت سطوح بالاتر تستوسترون، توده ی عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند. اگر شما شاخص توده ی بدنی یک مرد معمولی و یک زن معمولی با همان وزن را اندازه بگیرید، مرد معمولا شاخص توده ی بدنی پایین تری دارد که نشانه ی توده عضلانی بیشتر است.

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

شاخص توده ی بدنی

شاخص توده ی بدن، نسبت چربی به کل وزن بدن را تعیین می کند. زنان معمولا شاخص توده ی بدن بالاتری (به معنی چربی بیشتر) دارند اما یک BMI سالم برای خانم ها، حدود ۵ درصد بالاتر از مردان است. دلیلش این است که چربی بدن یک زن برای تولید مثل مهم است.

تفاوت های تناسب اندام زنان با مردان در چه چیزهاییست؟

این به چه معناست؟

در واقع، این بدان معناست که مردان کمی آسان تر از زنان به اندام متناسب دست می یابند. مردان می توانند راحت تر عضله بسازند که به نوبه خود به آن ها کمک می کند که وزن کم کنند و خوش اندام شوند. همچنین مردان، قدرت بیشتری نسبت به خانم ها دارند و می توانند بارهای سنگین تر را سریع تر بلند کنند.

اما این بدان معنا نیست که خانم ها نمی توانند خوش اندام شوند. فقط بدین معناست که آنها باید یک برنامه تمرینی پیدا کنند که متناسب با توانایی هایشان باشد و نباید سعی کنند که با رفیقان مردشان رقابت کنند. اگر شما به اندازه همسر یا همکارتان از تمرینات سود نمی برید، نگران آن نباشید. بدن های شما به طور متفاوتی طراحی شده اند و آنچه که برای شما متناسب (FIT) است، با تعریف تناسب اندام آن ها تفاوت دارد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه