بررسی تفاوت های خود ارضایی زنان با مردان!
خانه » بررسی تفاوت های خود ارضایی زنان با مردان!

بررسی تفاوت های خود ارضایی زنان با مردان!

57K بازدید
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
44

بررسی تفاوت های خود ارضایی زنان با مردان!

دلایل خود ارضایی زنان چیست؟

بررسی تفاوت های خود ارضایی زنان با مردان! خود ارضایی زنان , خود ارضایی , پیشگیری از خود ارضایی , چگونه خود ارضایی را ترک کنم , خود ارضایی در مردان متاهل , خود ارضایی مردان , درمان خود ارضایی , راه های ترک خود ارضایی , راه های مفید ترک خود ارضایی , عوارض خود ارضایی , مبارزه با خود ارضایی , مضرات خود ارضایی , علت خود ارضایی مردان , علت خود ارضایی , علت خود ارضایی زنان , دلایل خود ارضایی زنان , میل جنسی , رابطه جنسی , آموزش جنسی , روابط مردان و زنان , روابط جنسی مردان و زنان , ارگاسم در زنان , پزشکی و سلامتی , آرشیو مقالات , مقالات اجتماعی , مقالات ازدواج , مقالات روابط زناشویی , مقالات زندگی , خود ارضایی مردان متاهل , خود ارزایی , تفاوت خودارضایی زنان با مردان

 

در این مطلب از سایت فارسی مد در مورد خود ارضایی زنان و بررسی تفاوت های آن با خود ارضایی در مردان و آنچه تا به حال نمی دانسته اید، آورده ایم …با ما همراه باشید!

دلایل خود ارضایی زنان

خود ارضایی عبارت از تحریک دستگاه تناسلی برای بدست آوردن لذت جنسی است. در اکثر موارد هر موقع حرف از خود ارضائی به میان می آید، همه نگاهها معطوف به مردان می شود، ولی خود ارضایی در میان خانم ها نیز به وفور یافت می شود، منتهی خانم ها حتی با دوستان نزدیک خود نیز کمتر در مورد این عمل صحبت می کنند. اکثر خانم ها مثل مردان، حداقل یک بار خود ارضایی (Masturbation) را در طول زندگی تجربه کرده اند. اینکه از نظر علمی چه میزان از خود ارضائی طبیعی و چه میزان آن غیر طبیعی است، هنوز مشخص نشده است. میزان شیوع خود ارضائی ما بین خانم ها بصورت دقیق مشخص نیست، ولی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. میزان شیوع گزارش شده، از ۹۰-۵۰ درصد متفاوت است. در یک بررسی در ایندیانا در آمریکا، از ۲۰۰۰ خانم ۶۰-۱۸ ساله در مورد خود ارضائی، بیش از ۵۰ درصد آنها پاسخ دادند که خود ارضایی می کنند. برای خود ارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانم ها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ارضائی داشته باشند. خود ارضائی همیشه در خانم های مجرد دیده نمی شود. وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خود ارضائی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است.

عدم مهارت و اطلاع کافی همسر از چگونگی خود ارضایی زنان

یکی از دلایل مهم خود خود ارضایی زنان متاهل این است که، رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می باشد. مرد اصلا یا نمی داند که یک خانم نیز، باید به ارضاء جنسی برسد و یا اینکه چگونه یک خانم باید به ارضاء جنسی برسد را، نمی داند. اکثریت قریب به اتفاق مردها فکر می کنند که رابطه واژینال مهمترین قسمت یک رابطه جنسی است، در صورتیکه فقط رابطه واژینال، برای اکثر خانم ها مهم نیست. اکثر خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به رابطه واژینال ندارند و در حقیقت، برقرار کردن رابطه واژینال با خانم بدون آمادگی وی سبب درد شدید و از بین رفتن میل جنسی می شود. اکثر مردان ظرف دو دقیقه رابطه واژینال دچار انزال می شوند، در صورتیکه خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به ۱۵-۱۰ دقیقه تحریک با کیفیت مناسب دارند، بنابراین اگر یک مرد اطلاع کافی از نحوه ارضاء جنسی در خانم نداشته باشند، خانم ممکن است جهت برطرف کردن نیازهای جنسی خود، اقدام به خود ارضایی نماید. یکی دیگر از دلایل مهم خود ارضایی زنان ، رها شدن خانم در رابطه جنسی قبل از رسیدن به ارگاسم است. یک سیکل جنسی از ۴ مرحله تشکیل می شود و مرد و زن باید از این ۴ مرحله عبور کرده و به ارضاء جنسی برسند. گاها در یک رابطه جنسی هم مرد و هم زن وارد این سیکل جنسی می شوند، ولی مرد بعلت ارضاء شدن، رابطه را قطع می کند، درصورتیکه خانم هنوز سیکل جنسی را کامل نکرده است، در این موارد ممکن است خانم با خود ارضایی سیکل جنسی را کامل کرده و به ارگاسم برسد.

برخلاف مردان، برای خود ارضایی زنان روشهای مختلفی وجود دارد

یکی از این روش ها استفاده از ویبراتور است. استفاده بیش از حد از ویبراتور سبب می شود که، از دستگاه تناسلی رفع حساسیت شده و فرد در یک رابطه جنسی طبیعی نتواند به ارگاسم برسد. علاوه بر آن، استفاده بیش از حد از ویبراتور سبب کرختی و کاهش حس دستگاه تناسلی می گردد. باید توجه داشت که تحریکی را که دستگاه ویبراتور ایجاد می کند، هیچوقت قابل ایجاد توسط انسان نیست و اگر بعلت تداوم استفاده از آن سیستم عصبی به تحریکات ناشی از ویبراتور عادت کند، دیگر این خانم در حین رابطه جنسی طبیعی، ارگاسم را تجربه نخواهد کرد. خانم هائی که بطور مداوم دارای سابقه خودارضایی بوده اند، یاد می گیرند که دقیقا چه چیزی برای آنها خوب و یا بد است و در طول زمان مهارت زیادی در رسیدن به ارگاسم پیدا می کنند، و بدین ترتیب چون شوهر به هیچ وجه از دانش همسر خود آگاه نیست و در یک رابطه جنسی طبیعی خانم نمی تواند به انتظارات خود برسد، کم کم رابطه جنسی برای خانم بصورت یک تکلیف، جهت برآورد کردن نیازهای جنسی شوهر در می آید و در تعدادی از موارد نیز کار به اختلافات شدید می کشد. چون خانم در رابطه طبیعی ارضاء نمی شود، بنابراین برانگیختگی جنسی پیدا نکرده و رابطه جنسی برای وی دردناک می شود و کم کم دچار سرد مزاجی شده و از برقرار کردن رابطه جنسی اجتناب می کند. تعدادی نیز چون با رابطه جنسی طبیعی ارضاء نمی شوند، دوست ندارند، اقدام به کار یکطرفه بکنند. چون خود ارضایی سبب ارگاسم شدید می شود، ارگاسم ناشی از رابطه جنسی نیز ( حتی در صورت ایجاد ارگاسم )، ممکن است نیازهای یک خانم را برآورده نکند، و وی در ضمن اینکه رابطه جنسی طبیعی با شوهر خود دارد، برای تجربه ارگاسم شدید اقدام به خودارضایی بکند. یک خانم حتما باید نیازهای خود در یک رابطه جنسی طبیعی را به شوهر خود گوشزد کند، و حتی وی را آموزش دهد، این همکاری باعث می شود که با گذشت زمان طرفین به نیازهای همدیگر پی برده و مهارت کافی پیدا کنند، بدون اینکه اختلاف جدی پیش بیاید.

یکی دیگر از دلایل تداوم خود ارضایی در زنان این است که در بعضی موارد، خانم ها برطرف شدن و یا تخفیف بعضی از مشکلات خود را به عمل خود ارضایی نسبت می دهند، مثلا می گویند که خود ارضایی سردرد میگرنی آنها را تسکین یا کاهش می دهد. نه تنها در جامعه ما، بلکه در اکثر جوامع دیگر نیز زوایای خود ارضایی در خانم ها بخوبی آشکار نیست. خانم هایی که خود ارضایی می کنند، با استفاده از رسانه های زرد و در راس آن اینترنت اقدام به تهیه وسایل مختلف جهت خود ارضائی می کنند، تا اینکه مناسبترین را برای خود پیدا می کنند، غافل از اینکه اگر وسیله خاصی در ابتدا سبب ارگاسم با کیفیت خوب می شود، ولی به علت مصنوعی بودن این ارگاسم و عادت کردن سیستم عصبی، آنها مجبور هستند که روش خود ارضائی را تغییر دهند. اغلب اوقات خانم هایی که وارد این سیکل می شوند، نمی توانند از آن رهائی پیدا کنند، مثلا اگر قبلاً یک بار خود  ارضایی (Masturbation) در روز با یک روش بخصوص، نیازهای وی را برطرف می کرد، اکنون بعلت عادت کردن سیستم عصبی، به ناچار باید برای بدست آوردن همان میزان رضایت جنسی تعداد موارد خود ارضایی را زیاد کند، و ممکن است این روند افزایش تعداد موارد خود ارضایی رفته رفته به رقم خطرناکی برسد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گفته می شود

خود ارضایی زنان چند تفاوت عمده با خود ارضایی در مردان دارد

– خانم ها در مقایسه با مردان، خود ارضایی را در سنین بالاتری شروع می کنند.

– برخلاف مردان در بسیاری از موارد، اجباری برای انجام آن ندارند، در صورتی که در بیشتر مردانی که خود ارضایی می کنند، یک نیاز درونی آنها را وادار به خود ارضایی می کند.

– وقتی یک خانم یاد گرفت که چگونه خود ارضایی بکند، معمولا این عمل را کمتر از مردان انجام می دهد.

– خانم ها کمتر از مردان بطور منظم اقدام به خود ارضایی می کنند، مثلا ممکن است یک خانم بدون مشکل شش ماه خود ارضایی را ترک کند، در صورتی که این موضوع بندرت در مردان اتفاق می افتد.

– بر خلاف مردان، روش های خود ارضایی در خانم ها بسیار زیاد است، طوری که یک خانم هنگام انجام کار منزل و یا تماشای تلویزیون و یا حتی در حین رانندگی نیز می تواند خودارضایی کند.

– یکی از دلایلی که خانم ها در سنین بالاتر و کمتر از مردان اقدام به خود ارضایی می کنند، این است که عضو جنسی مرد کاملا مشخص و بیرون از بدن وی است و مرد به راحتی در سنین پائین به حساسیت عضو جنسی خود پی می برد، در صورتی که اعضاء جنسی منجر به ارگاسم در خانم ها زیاد و اکثرا پنهان هستند و تشخیص آنها تا مدتها برای یک خانم مشکل است. مثلا پیداکردن محل کلیتوریس و حساسیت آن برای بسیاری از خانم ها ساده نیست.

برخلاف مردان که هدف از خودارضایی در آنها صرفا ارضاء جنسی است، دلایل خانم ها برای خود ارضائی فراوان و تعدادی از آنها به شرح زیر می باشند، یعنی اگر از یک خانم سوال شود که چرا اقدام به خود ارضایی می کند، ممکن است یکی از پاسخ های زیرا را بدهد.

دلایل خود ارضایی زنان

– سهل الوصول بودن و عدم نیاز به هر آنچه برای یک رابطه جنسی مورد نیاز می باشد.

– احساس استقلال جنسی و عدم نیاز به همسر و شریک جنسی برای رسیدن به ارگاسم.

– نرسیدن به ارگاسم از طریق رابطه جنسی.

– تسکین احساس ناخوشایند در واژن، چون حین ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات خود را بیرون می ریزد.

– حفظ قدرت باروری.

– تجربه احساس خوشایند، یکی از دلایل اعتیاد به مواد مخدر آزاد شدن هورمون دوپامین با مصرف مواد مخدر است، حین ارگاسم نیز مقداری ماده دوپامین ترشح می شود.

– استفاده از موارد پورنوگرافی که منجر به خود ارضایی می شود.

– بدنبال رویا و یا فانتزی جنسی گشتن.

– بهبود خلق و ایجاد آرامش، تعداد قابل ملاحظه از خانم هایی که خود ارضایی می کنند، معتقد هستند که خود ارضایی سبب بهبود استرس و خلق آنها می شود.

– تعدادی از خانم ها معتقد هستند که، ارضاء جنسی در یک رابطه جنسی طبیعی دارای ملزومات زیاد و طولانی است و آنها حوصله آنرا ندارند و ترجیح می دهند خودارضایی کنند.

– تعدای از خانمها مدعی هستند که، خودارضایی سبب تسکین دردهای دوران پریود در آنها می شود.

– خود ارضایی خطر حاملگی و یا ابتلا به بیماریهای مقاربتی ندارد.

– کنجکاوی جهت کشف نقاط پنهان بدن

به عنوان نکته پایانی بسیاری از خانم هایی که اقدام به خود ارضایی می کنند، از عمل خود شرمسار هستند و دوست دارند که آنرا ترک کنند. اگر دلیل خود ارضایی میل جنسی زیاد باشد، امروزه داروهای موثری وجود دارند که بدون آسیب زدن به قدرت باروری و زنانگی، میل جنسی را به مقدار زیادی تعدیل و آنرا قابل کنترل می کنند، طوری که با مصرف این داروها دیگر میل جنسی برای خانم آزاردهنده نخواهد بود.

منبع: pezeshkin.com

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد