سیب زمینی خرد شده را در آب نگه ندارید
خانه » سیب زمینی خرد شده را در آب نگه ندارید

سیب زمینی خرد شده را در آب نگه ندارید

29K بازدید
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

سیب زمینی خرد شده را در آب نگه ندارید

آب ویتامین های مفید سیب زمینی را از بین می برد

سیب زمینی خرد شده را در آب نگه ندارید سیب زمینی , نگه داشتن سیب زمینی , سیب زمینی خورد شده , روش نگه داری سیب زمینی خورد شده , جلوگیری از سیاه شدن سیب زمینی , سیب زمینی را در آب نریزید , آب ویتامین های موجود در سیب زمینی را از بین میبرد , تغییر رنگ سیب زمینی , سیب زمینی سرشار از ویتامین , سرخ کردن سیب زمینی , آب پز کردن سیب زمینی , پخت سیب زمینی , پخت تنوری سیب زمینی , ویتامین های سیب زمینی , سیب زمینی را چطور مصرف کنیم , تهیه سیب زمینی سرخ شده برای کودکان , فیبر موجود در سیب زمینی , مواد موجود در سیب زمینی , سیب زمینی جوانه زده , سیب زمینی خورد شده را در آب نگذارید

خیلی از خانم ها عادت دارند بعد از پوست کندن و خرد کردن سیب زمینی، برای آنکه رنگ آن تغییر نکند، آن را برای مدتی در کاسه ای پر از آب قرار دهند تا بعد برای سرخ کردن و گذاشتن در ته قابلمه از آن استفاده کنند، اما درباره این عادت باید گفت که این کار باعث می شود پتاسیم موجود در آن خارج شود. در ادامه با ما همراه باشید.

البته این کار برای افرادی که مبتلا به نارسایی کلیه هستند خوب است و حتی به آنها توصیه می شود که سیب زمینی را یک شب قبل پوست کنده و آن را خرد کنند و شب تا صبح در آب بگذارند تا پتاسیم آن کاملا خارج شود اما به افراد سالم توصیه نمی شود؛ چون در عین حال که در آب ریختن آن سبب خارج شدن پتاسیم آن می شود، بر ویتامین های گروه B هم تاثیر گذاشته و سبب کاهش میزان آنها می شود.

سیب زمینی منبع بسیار خوب ویتامین C نیز هست و گرچه در حین پخت مقدار قابل توجهی از این ویتامین از بین می رود، با این حال مقداری از آن باقی می ماند. بنابراین ریختنشان در آب حتی سبب از دست رفتن مقدار قابل توجهی از این ماده مغذی می شود.

به عبارت ساده تر ریختن سیب زمینی در آب به افراد سالم توصیه نمی شود زیرا ارزش تغذیه ای این ماده غذایی را پایین می آورد ولی همان طور که گفته شد برای کسانی که به نارسایی کلیه دچارند، یکی از عادات غذایی مناسب است.

در رابطه با نحوه پخت آن نیز باید گفت این موضوع بستگی به هدف ما از مصرف سیب زمینی دارد. برای یک فرد میانسال یا سالمند توصیه می شود آن را به شکل آب پز مصرف کند. برای کودکان کم سن و سال مصرف آن به شکل پوره همراه با شیر و کره توصیه می شود. به طور معمول شیوه سرخ کردن آن به دلیل جذب روغن بالایی که دارد خیلی توصیه نمی شود، جز برای بچه های لاغر.

البته در این میان هم باید توجه کرد سیب زمینی خرد، سرخ و برشته نشود چون در این حالت این ماده غذایی کمی سمی خواهد شد. نحوه پخت دیگر ، تنوری کردن است که برای انجام آن سیب زمینی را لای فویل در فر می گذارند.

فراموش نکنید که پوست سیب زمینی نیز منبع فیبر و ویتامین است. به همین دلیل مصرف آن توصیه می شود اما باید توجه داشت در این حالت حتما پوست آن باید کاملا شسته شود زیرا خطر آلودگی با کودهای شیمیایی وجود دارد.

در ضمن، اگر سیب زمینی جوانه زده باشد، حتما باید جوانه همراه با پوست سبز سیب زمینی تا جایی که خود سیب زمینی سبز رنگ شده است را جدا کرد و باقی را به مصرف رساند. یادتان باشد که این جوانه ها و قسمت های سبز رنگ آن ها حاوی مواد سمی هستند که مصرف شان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه