پفک و ضررهایی که به بدن انسان می رساند
خانه » پفک و ضررهایی که به بدن انسان می رساند

پفک و ضررهایی که به بدن انسان می رساند

28K بازدید
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
47

پفک و ضررهایی که به بدن انسان می رساند

 از مضرات پفک بیشتر بدانیم

پفک و ضررهایی که به بدن انسان می رساند , پفک , ضرر های پفک , ضررهای پفک خوردن , پفک و مضرات آن , پفک و ضضر آن , ضرر پفک , پفک بخوریم یا نه؟ , ضرر پفک برای بدن انسان , انواع پفک ها , خواص پفک , پفک خوردن کودکان , فرهنگ پفک خوردن , تغذیه , تغذیه پوست , تغذیه سالم , نمک زیاد در پفک , پفک در بدن انسان , چرا پفک نخوریم؟ , پفک ها و اسنک ها , مواد تشکیل دهنده پفک , خوراکی های غیز مجاز , ضرر های خوراکی های غیر مجاز , آرشیو مقالات , مقالان پزشکی , مقالات پزشکی و سلامتی , پزشکی و سلامتی

براستی پفک بخوریم یا نه؟ امروزه پفک یکی از خوراکی هایی مورد علاقه و محبوب بچه ها و بزرگترها شده ..این نگرانی وجود دارد که این خوراکی تا چه حد برای بدن می تواند آسیب رسان باشد؟ با هم می نشینم پای صحبت های یکی از مسوولین:

پفک با بدن انسان چه می کند؟

بهروز جنت درباره مصرف فراورده‌ های آسیب رسان گفت: فرآورده پف کرده بلغور ذرت، نوعی اسنک است که در واحد های صنعتی به وسیله دستگاهی بنام اکسترودر بر پایه بلغور ذرت تهیه می شود، همچنین این محصولات که در کشور ما با نام عمومی پفک شناخته می شود؛ عمدتاً حاوی بلغور ذرت، روغن، پودر پنیر یا آب پنیر، نمک، رنگ های طبیعی یا رنگ های مصنوعی است. وی افزود: البته با توجه به درخواست تولید کنندگان با مجوز از وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو) سایر مواد اولیه‌ ای که در ضوابط و مقررات مربوطه مجاز باشد، امکان استفاده دارد.

این مقام مسوول در ادامه گفت: این فراورده‌ ها با دارا بودن ۱۵ الی ۲۰ درصد چربی، ۵-۶ درصد پروتئین و ۵/۱ درصد نمک و مقدار قابل توجهی کربوهیدرات و نشاسته جزو کالاهای آسیب رسان به سلامت به حساب می‌آید. جنت تصریح کرد: تعریف ما هم از کالاهای آسیب رسان تعریفی مشخص و تغذیه‌ ای بوده و مربوط به سلامت و ایمنی خود محصول یا فرآورده غذایی نیست، یعنی اگر پفک و اسنک ها را جز فراورده‌ های آسیب رسان به‌حساب می‌ آوریم به این معنا نیست که فرد با مصرف یک یا چند باره آنها، حتما دچار آسیب خواهد شد بلکه مقصود از مطرح کردن آنها تحت این نام به منظور کاهش مصرف آنها در کشور صورت می‌گیرد.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی و آرایشی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: اگر چه جامعه ما نیازمند حرکت به سوی مصرف هرچه کمتر این فراورده هاست اما آنطور هم که در برخی آمار به اشتباه و اغراق گونه بیان می شود ۲۵ برابر کشورهای اروپایی نیست. وی عنوان کرد: مصرف غذاهای تنقلی همانند پفک دارای اثرات جبران‌ ناپذیری است که بسیاری از کارشناسان علوم غذایی در این مورد اتفاق نظر دارند.

وی افزود: همچنین نمک زیاد موجود در پفک که به منظور خوش طعمی پفک به مقادیر زیاد به آن افزوده می شود، علاوه بر تغییر ذائقه افراد به شور‌خواری، باعث آسیب دیدن کلیه‌ ها، تجمع آب در بدن، در نتیجه تورم بافت‌ ها، افزایش فشار خون، سکته‌ های قلبی و مغزی می‌شود. جنت در پایان تأکید کرد: توصیه جدی ما این است که از مصرف زیاد این فراورده آسیب‌ رسان به‌ سلامت در یک‌زمان و یا به‌صورت مداوم و طولانی‌ مدت جدا خودداری شود، در ضمن این محصول برای کودکان زیر ۲ سال اصلاً توصیه نمی‌شود و نمی‌ تواند جایگزین وعده غذایی اصلی آنان شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه