چای سبز و میزان مصرف آن در طول روز !
خانه » چای سبز و میزان مصرف آن در طول روز !

چای سبز و میزان مصرف آن در طول روز !

29K بازدید
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

چای سبز و میزان مصرف آن در طول روز !

چه مقدار چای سبز بنوشیم

چای سبز و میزان مصرف آن در طول روز ! , چای , چای سبز , میزان مصرف چای , میزان مصرف چای سبز , بهترین نوع چای کدام است , بهترین دمنوش , چای سبز ضد سرطان , چه مقدار چای سبز بنوشیم , خواص چای سبز , خاصیت چای سبز برای بدن , سلامتی با جای سبز , لاغری با چای سبز , مبارزه با سلول های سرطانی با چای سبز , دم کردن چای سبز , برتری های چای سبز , آیا چای سبز بهتر از چای سیاه است؟ , چای سبز بخورید , فواید Eraser , فواید چای سبز , ]hd , ]hd sfc

همیشه شنیده ایم که چای سبز خواص بسیار زیادی دارد و تقریبا تمامی متخصصین طب سنتی خوردن آن را توصیه میکنند اما این سوال ممکن است پیش بیاید که در طول روز چه مقدار از این نوشیدنی گیاهی باید مصرف شود. برای آگاهی بیشتر در این زمینه در ادامه با ما همراه باشید.

در میان خوراکی های ضد سرطانی، چای سبز جای قابل توجهی را اشغال کرده است زیرا این مادۀ غذایی حاوی بیشترین میزان مولکول های ضد سرطان است. این مولکول های ضد سرطانی با نام کاتچین (از خانوادۀ فلاونوئیدها) شناخته می‌شوند و یک سوم وزن برگ چای را تشکیل می‌دهند! کاتچین ها یک ویژگی خاص دارند و آن قابلیت حمله به تعداد زیادی از فرآیندهایی است که در پیشرفت سلول های سرطانی به کار گرفته می‌شوند. کاتچین بیشتر از هر چیز حاوی EGCG (اپگالوکاتچین گالت) است. این ماده ویژگی «خفه کردن تومورها»، از هر نوعی که باشند را دارد.

در واقع، زمانی که سلول های سرطانی برای تشکیل یک تومور کوچک رشد می‌کنند، به موازات رشد آنها، باید یک شبکۀ عروق خونی تغذیه شان کند تا بتوانند تکثیر شوند. این همان مرحله ای است که آنژیوژن نامیده می‌شود. EGCG جلوی آنژیوژن را می‌گیرد، یعنی تشکیل یک شبکۀ خونی ضروری برای تشکیل و رشد هر نوع توموری را متوقف می‌کند.

کدام نوع چای را برای مبارزه با سرطان انتخاب کنیم؟

چای سبز حاوی میزان کاتچین بسیار بیشتری نسبت به چای سیاه است. چای سیاه یک مرحلۀ تخمیر را می‌گذراند، در این مرحله بخش بزرگی از کاتچین ها تبدیل به دیگر فلاونوئیدها می‌شوند. غنی ترین چای سبز از لحاظ دارا بودن EGCG که چای سبز است، را انتخاب کنید. برگ چای را در مقایسه با چای کیسه ای در الویت قرار دهید زیرا چای های کیسه ای پر از تفاله های زمان برداشت است.

چای سبز را چه طور آماده کنیم؟

از چای های کیسه ای استفاده نکنید، بگذارید برگ های چای درست دم بکشند. بگذارید برگ ها به مدت طولانی دم بکشند، ۸ تا ۱۰ دقیقه، تا بیشترین میزان کاتچین از آن به دست آید. هر چه چای بیشتر دم بکشد، میزان کاتچین آزاد شدۀ آن بیشتر خواهد بود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با گیاهان و ادویه های رقیق کننده خون آشنا شوید
زردی نوزادان و توصیه هایی برای والدین که باید به آن توجه کنند
تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
با مزایا و فواید نعنا برای دستگاه گوارش آشنا شوید
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
فراری دهنده و کاهش دهنده سرطان با مصرف این ویتامین ها
با درمان جدید برای مقابله با کبد چرب آشنا شوید
با خیار بهترین چربی سوز دور شکم و کمر آشنا شوید
از گرم کردن مجدد این مواد غذایی خودداری کنید
درمان کبد چرب با اسموتی جادویی و بی نظیر
بهترین و مناسب ترین زمان مسواک زدن چه زمانی است
با ویژگی ها و خواص خاکشیر بیشتر آشنا شوید
با دمنوش به آرامش دهنده اعصاب آشنا شوید

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

ویژه نامه ماه مبارک رمضان و لیالی قدر
یا علی