دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی
خانه » دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی

دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی

26K بازدید
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی

 مراقب باشید که قربانی باورهای غلط درباره چربی سوزی و تناسب اندام نشوید

دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی , دروغ ها و باورهای غلط در مورد چربی سوزی , چربی سوزی , رایج ترین دروغ ها در مورد چربی سوزی , باورهای غلط در مورد چربی سوزی , چگونه چربی سوزی کنیم , ورزش های مناسب برای چربی سوزی , غذاهای چربی سوز , غذاهایی برای چربی سوزی , تناسب اندام , لاغری , چاقی , کالری کمتر، چربی سوزی بیشتر , برای متناسب شدن به باشگاه و به مربی نیاز دارید , برای چربی سوزی باشگاه لازم است؟ , برای لاغری باید ورزش کنیم؟ , بیشتر بدوید تا بیشتر چربی سوزی کنید , تاثیر دویدن در لاغری , تاثیر دویدن در چربی سوزی , fat , fitness , ورزش های مناسب لاغری , تمرین‌های اینتروال , طناب زدن , شنا , ورزش های هوازی , اسکات , لانژ , اضافه وزن , کاهش وزن

هرچه به سمت تابستان میروید ،  تلاشتان برای شرکت در کلاس های شنا و رفتن به استخر بیشتر میشود. یک رژیم غذایی متعادل و هر روز سر زدن به باشگاه،  یک بخش روتین از زندگیتان شده است.حاضرید تقریبا هر چیزی را برای دستیابی به عضلات شکم شش تکه و کاملا تراشیده و یک ظاهر عضلانی و محکم امتحان کنید.

همانطور که شما رژیم غذایی و تمریناتتان را در تلاش برای از دست دادن ۵ کیلوی آخر اضافه وزنتان اصلاح می‌کنید، مراقب باشید که قربانی باورهای غلط درباره چربی سوزی نشوید.

باورهایی هستند که شما را وادار کرده‌اند باور کنید انجام دراز نشست و ساعت‌ها تمرین هوازی، تنها راه برای از دست دادن وزن ناخواسته است.

شکم صاف می‌خواهید؟ دراز نشست بروید

راز دستیابی به یک شکم صاف که دور از دسترس بنظر می‌رسد، ارتباط بسیار کمی با تعداد کرانچ‌هایی دارد که شما انجام می‌دهید. تقریبا هر حرکتی که شما انجام می‌دهید، از مرکز بدنتان آغاز می‌شود. این بدان معناست که این عضلات در حال حاضر قوی هستند و ۱۰۰ کرانچ بیشتر در روز، باعث نخواهد شد شکم شش تکه‌ی شما آشکار شود.

بجای آنکه تلاش کنید عضلات شکمتان را با کمک گرفتن از نیروی کمر یا با بعضی دستگاههای گرانقیمت که در تلویزیون تبلیغ می‌کنند تمرین دهید، به تمرین‌های کاربردی که عضلات مرکزی بدن و پایین کمر را درگیر می‌کنند، توجه کنید.

برای اینکه بیشتر از تمریناتتان بهره ببرید، تمریناتی مانند اسکات، لانژ، یا پلانک را انجام دهید. این تمرینات عضلات بزرگتر پایین تنه را به کار می‌گیرند، از جمله چهار سر، سرین، همسترینگ و عضلات مرکزی بدن. استفاده از عضلات بزرگ پایین تنه و مرکزی بدن، عضلات شکم را قوی و تفکیک می‌کند و در عین حال متابولیسم را افزایش داده و به بدن امکان می‌دهد چربی شکم شما را بسوزاند.

بیشتر بدوید تا بیشتر چربی سوزی کنید

فرقی نمی‌کند شما چه کسی باشید یا چه تعداد دراز نشست انجام دهید، شما برای از دست دادن وزنی که مانع دستیابی‌تان به یک شکم تخت می‌شود، باید کالری بیشتری بسوزانید. با اینحال برخی از مردم ممکن است شما را وادار کنند که باور کنید دویدن در مسافت‌های بسیار طولانی، بهترین راه برای از دست دادن آن وزن است. نه، درست نیست!

دوی سرعت، نه دوهای طولانی، یک روش بهتر برای ساخت عضله و از دست دادن چربی است! استفاده از تمرین‌های اینتروال با شدت بالا (HIIT) برای انجام دوی سرعت، در یک زمان کمتر، کالری بیشتری نسبت به آهسته دویدن به تنهایی می‌سوزاند.

کالری کمتر، چربی سوزی بیشتر

رژیم‌های غذایی با کالری، چربی یا کربوهیدرات پایین، بیشتر احتمال دارد که منجر به پرخوری شوند تا کاهش وزن. انتخاب کردن مواد غذایی که انرژی و مواد مغذی برای سوخت تمرینات شما فراهم خواهند کرد، درست به اندازه‌ی تمریناتی که انجام می‌دهید، مهم می‌باشد.

به عبارت ساده، رژیم غذایی شما باید روی پروتئین حیوانی بدون چربی، سبزیجات تازه (سبز، برگ دار و رنگارنگ)، مقداری میوه، منابع سالم چربی، مقداری نشاسته و حذف هرگونه قندهای افزوده تمرکز کند. سعی کنید از سه وعده غذایی در طول روز و بسته به گرسنگی و سطح فعالیتتان از یک یا دو میان وعده استفاده کنید.

برای متناسب شدن به باشگاه و به مربی نیاز دارید

برای انجام یک تمرین عالی، شما نه تنها به مربی نیاز ندارید، بلکه حتی لزومی ندارد که حتما در باشگاه عضو شوید. یک اتاق خواب، زیر زمین یا گاراژ را با یک جفت دمبل، یک طناب و یک کتل بل به یک مرکز تناسب اندام خانگی تبدیل کنید!

این ابزارهای همه کاره، به همراه وزن بدن خود شما می‌توانند برای ایجاد قدرت و تناسب قلبی عروقی مورد استفاده قرار گیرند. آنها به فضای زیادی نیاز ندارند، و براحتی جمع و جور می‌شوند. با ترکیب کردن ۵ تا ۱۰ تمرین در یک سری تمرینات انفجاری که کالری می‌سوزانند و عضله می‌سازند، میلیون‌ها تومان و چندین ساعت از وقتتان صرفه جویی کنید.

این تمرین را امتحان کنید:

۶۰ ثانیه طناب زدن
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه جلو بازو دمبل – به – پرس سرشانه
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه بارپی
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه شنای سوئدی حداکثر تکرار
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه اسکات پرشی
۳۰ ثاینه استراحت
۶۰ ثانیه شنای سوئدی – به – زیربغل دمبل
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه لانژ پرشی
۳۰ ثانیه استراحت
۶۰ ثانیه نوسان کتل بل
۳۰ ثانیه استراحت

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه