روش هایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌
خانه » روش هایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌

روش هایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌

23K بازدید
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
50

روش هایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌

سه روش برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌ خوردن برای بیشتر از یک هفته

روشهایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌ , روشهایی برای تازه نگه‌ داشتن سبزی‌ بیشتر از یک هفته , تازه نگهداشتن سبزی , راه های تازه نگهداشتن سبزی , بیشتر نگهداشتن سبزی , نگهداری سبزی برای مدت بیشتر , تازه نگهداشتن سبزیجات , vegetables , sfcd , آرشیو مقالات , مقالات آموزشی , مقالات زندگی , ترفندهایی برای تازه نگهداشتن سیزی , سبزی خوردن تازه , یک کیسه پلاستیکی و هوا برای تازه نگه داشتن سبزیجات , جعبه و دستمال کاغذی برای تازه نگه داشتن سبزیجات , جذب رطوبت اضافی سبزی , خشک کردن برگ های سبزی , نگهداری کاهو , نگهداری سبزی بیشتر از 7 روز , پوشاندن سبزی با کاغذ

معمولا چند روز بعد از خرید سبزی ، سبزی ها پلاسیده شده و شکل ظاهری خود را از دست میدهند . در این مطلب سه روش برای تازه نگهداشتن سبزی برای مدت بیشتر را میخوانیم . با فارسی مد همراه باشید…

استفاده از دستمال‌های  آشپزخانه و  کیسه پلاستیک برای تازه نگه داشتن سبزیجات

این روش  شاید یکی از رایج‌ترین روش  های  نگهداری کاهو  است که شامل شستن و خشک‌ کردن برگ‌ها، سپس قرار دادن آن‌ ها روی کاغذ و بعد پیچیدن آن‌ها در کاغذ با کمترین هوا و سپس قرار دادن آن در کشوی یخچال است . در این روش، کاغذ رطوبت اضافی  سبزی ها را جذب می‌کند و مانع لزج شدن آن‌ها می‌شود. کیسه فریزر نیز مانع گردش پیدا کردن هوای اضافه می‌شود در نتیجه روند پلاسیدگی را کند می‌کند و تا 5 روز سبزی سالم می‌ماند پس از 7 روز، برخی از برگ‌ها پلاسیده می‌شود اما قابل‌خوردن است.

 

جعبه و دستمال کاغذی برای تازه نگه داشتن سبزیجات

در این روش، یک ظرف پلاستیکی  با کاغذ پوشیده می‌شود. سبزیها را در آن‌ قرار می دهند  و سپس با لایه ای از کاغذ پوشیده می‌شود. ظرف را نیز می‌بندیم جعبه  از آسیب رسیدن به سبزی‌ها پیش‌گیری می‌کند. در این روش تا 5 روز سبزی‌ها سالم و تازه می‌ماند، پس از 7 روز برخی برگ‌ها پلاسیده می شود اما قابل‌خوردن خواهد بود و پس از 10 روز غیر قابل‌ خوردن.

 

یک کیسه پلاستیکی  و هوا برای تازه نگه داشتن سبزیجات

در این روش سبزی‌ها، در یک کیسه قرار می گیرد کمی در آن هوا دمیده می‌شود، سپس کیسه از بالا پیچیده و با یک باند لاستیکی بسته می‌شود.  هوای  کافی باعث تازه ماندن سبزی می شود. در این روش نیز سبزی‌ها تا 7 روز خوب و سالم می‌ماند. پس‌ از این سه روش کدام را باید انتخاب کرد؟ برای  ترد ماندن و ماند گاری طولانی‌ مدت روش 2 مناسب تر است  و در صورتی‌ که قصد ندارید سبزی‌ها را برای بیش از یک هفته نگه‌ دارید  می‌توانید از دو روش دیگر استفاده کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه