نکاتی حیاتی برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی
خانه » نکاتی حیاتی برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی

نکاتی حیاتی برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی

23K بازدید
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

نکاتی حیاتی برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی

راهکارهایی برای ابراز عشق و ایجاد محبت در رابطه زناشویی

نکاتی مهم برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی , رابطه زناشویی , آرشیو مقالات , مقالات آموزشی , مقالات روابط زناشویی , مقالات زندگی , مقالات روانشناسی , زناشویی و ازدواج , زندگی زناشویی , گرم نگه‌داشتن رابطه زناشویی , زنده نگهداشتن عشق , بیان عشق , روش ابراز محبت , راه های ابراز محبت , ژست‌های رمانتیک , توجه به همسر , ابراز دوست‌داشتن‌ , حمایت از همسر

زندگی زناشویی، تشکلی است که بر پایه محبت، بنا نهاده شده و این امر، نقشی حیاتی را در آن بازی می کند؛ عنصری که خداوند متعال از آن به عنوان نشانه ای از خود نام برده است. اگر چه اندکی از این سرمایه را خداوند در ابتدای رابطه زناشویی به زن و مرد عطا فرموده، ولی باید آن را چون نهالی دانست که لازم است تمام تمهیدات را به کار بست تا این نهال سست و شکننده، حفظ و بارور شود و به درختی تناور تبدیل گردد و ریشه آن در اعماق جان زن و مرد نفوذ کند. در ابتدای کلام، باید به این مطلب اشاره کرد که محبت، انسان را به سوی همشکلی و همسانی با معشوق می کشاند و این علاقه که در اعماق جان انسان است، باعث می گردد تا محب به صورت محبوب در آید.

برای گرم نگه‌داشتن رابطه زناشویی، باید عشقتان را زنده نگه‌دارید. لزوما، نباید عشقتان را اقرار کنید یا احساساتتان را به‌صورت کلامی بیان کنید. آدم‌های خجالتی در گفتن احساساتشان مشکل دارند. هم‌چنین، آدم‌هایی که نسبتا صریح هستند از بیان چیزهای مشابه خسته می‌شوند و از این‌رو، دیوانه‌ی راه‌های خلاقانه‌ای برای بیان عشقشان هستند.

نکاتی مهم برای ایجاد محبت در رابطه زناشویی , رابطه زناشویی , آرشیو مقالات , مقالات آموزشی , مقالات روابط زناشویی , مقالات زندگی , مقالات روانشناسی , زناشویی و ازدواج , زندگی زناشویی , گرم نگه‌داشتن رابطه زناشویی , زنده نگهداشتن عشق , بیان عشق , روش ابراز محبت , راه های ابراز محبت , ژست‌های رمانتیک , توجه به همسر , ابراز دوست‌داشتن‌ , حمایت از همسر

اکنون به چند روش برای ابراز محبت و افزایش مهر و عطوفت در رابطه زناشویی، اشاره خواهیم کرد:

۱. ژست‌های رمانتیک

نیازی نیست از حفظ شعر بخوانید یا تک‌گویی‌ها را به‌یاد‌بیاورید تا همسرتان را تحت تأثیر قرار دهید. عشق‌تان را با ژست‌های رمانتیک ابراز کنید و به او نشان دهید تا چه اندازه برایش اهمیت قائل‌هستید. حالا، این ژست‌های رمانتیک ساده و متداول هستند. وقتی از خیابان رد می‌شوید دستش را بگیرید، در خریدهای روزانه‌اش به او کمک کنید و هر صبح گل‌های تازه به او هدیه دهید. انجام‌دادن این چیزهای کوچک همسرتان را خوشحال می‌کند.

۲. به‌ خاطر سپردن تاریخ‌ها

تاریخ تولد همسر‌تان چه روزی است؟ تاریخ نخستین قرارتان را به‌یاد دارید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس باید طرح خاصی بریزید و این تاریخ‌ها را برای همسر‌تان به‌یادماندنی کنید. چنانچه نمی‌توانید تاریخ‌های مهم را به‌یاد بیاورید، آنها را در تقویمتان علامت بزنید. بسیار مهم است تاریخ‌هایی را که برای هر دو یا یکی از شما مهم است، به‌یاد داشته‌باشید.

۳. به همسرتان توجه کنید

خیلی مهم است که بدانید همسر‌تان در یک مقطع زمانی چه احساسی دارد، حتی اگر چیزی به شما نگوید. اگر هر دوی شما یک فعالیت را انجام می‌دهید و همسر‌تان به‌دلیلی احساس ناراحتی می‌کند، شما باید نخستین آدمی باشید که آن را درک می‌کنید. وقتی با همسر‌تان هستید توجه‌تان باید به او باشد. چنان‌چه همسر‌تان به مشکلی برخورده باشد همیشه به شما نخواهدگفت. اگر نزدیک او بمانید، پی بردن به مشکلاتش دشوار نخواهد بود.

۴. شنونده‌ی خوبی باشید

باید همیشه به دقت به هرچیزی که همسر‌تان می‌گوید گوش دهید. هر زمانی‌که او با شما صحبت می‌کند باید گوش‌هایتان کاملا تیز و ذهنتان متمرکز بر او باشد. اگر چیزی را نشنوید یا چیزی را بد تعبیر کنید، باعث سوءتفاهم بین هر دوی شما خواهد شد. همچنین، اگر بفهمد که بادقت به او گوش‌ نمی‌کردید ناراحت خواهد شد.

۵. گذشت داشتن

وقتی در یک رابطه زناشویی هستید، باید خوشحالی همسر‌تان یا مصلحت رابطه‌تان، برایتان مهم‌تر از اهداف شخصی خودتان باشد. باید مایل باشید خواسته‌ها و نیازهای خودتان را فدای این رابطه کنید. لازم است با سبک زندگی طرف مقابلتان وفق پیدا کنید و به این منظور، لازم است برخی عادات قدیمتان را کنار بگذارید. دیر یا زود، عشقتان به گذشت‌هایی که برای ادامه‌یافتن این رابطه انجام داده‌اید پی خواهدبرد و از شما برای خوش‌قلبیتان قدردانی خواهدکرد.

۶. ابراز احساسات

چه در یک مکان خصوصی یا در یک مکان عمومی، از ابراز احساساتتان خجالت نکشید. همسرتان از این واقعیت خوشش خواهدآمد که وقتی پای ابراز دوست‌داشتن‌ وسط است، مهارنشدنی باشید. شما همسرتان را دوست دارید پس ایرادی ندارد که دوست‌داشتنتان را به دنیا نشان ندهید. یک بوسه‌ی لطیف بر پیشانی یا یک آغوش گرم باعث می‌شود او عشقتان را حس کند.

۷. از همسرتان حمایت کنید

بودن در یک رابطه زناشویی به این معنی‌است که با تمام مشقت‌هایی که در زندگی با او مواجه می‌شوید، یکدیگر را ببینید. شما باید همیشه مراقب همسر‌تان باشید و هر زمان که به شما احتیاج داشت در کنارش باشید. لازم است که شما به او حمایت و قوت بدهید و برای گذشتن از وضعیت‌های دشوار زندگی به او کمک کنید. هر دوی شما لحظات خوب و رضایتبخش بسیاری با یکدیگر داشته‌اید. شما باید در زمان سختی نیز در کنار یکدیگر باشید.

۸. او را بهتر بشناسید

سعی کنید تا هر میزان که می‌توانید همسرتان را بشناسید. زمانی‌که شروع به ملاقات آدمی می‌کنید، احساس می‌کنید نیازی نیست که او را بیشتر بشناسید یا به اندازه‌ی کافی او را می‌شناسید. ولی، چیزهایی که باید درباره‌ی آدم‌ها بدانید آنقدر زیاد است که گاهی عمرتان به کشف‌شان کفاف نمی‌دهد. با او صحبت کنید و تمایل واقعی برای کشفش داشته‌باشید.

۹. به رشد همسرتان کمک کنید

شما نباید غرق موفقیت خودتان باشید. جدا از متمرکز بودن بر رشد فردی و حرفه‌ایتان، شما باید به همسر‌تان کمک کنید و به او این قدرت را بدهید تا معیارهایش را در زندگی بالاتر ببرد. چنانچه در شغلش بهتر از شما عمل کند حسادت نکنید. در خرسندی او شریک باشید و به هر روش ممکن به او کمک کنید.

۱۰. به همسرتان احترام بگذارید

پیش از آن‌که کسی را دوست بدارید، لازم است دریابید که به او احترام می‌گذارید یا خیر. بعضی اوقات، فکر می‌کنیم همسر‌مان همیشه در زندگیمان خواهد بود و فکر می‌کنیم می‌توانیم هرطور بخواهیم با او رفتار کنیم. هر آدمی، چه زن باشد چه مرد، به‌دنبال احترام است. برجسته‌ترین چیزی که همسر‌تان از شما انتظار دارد این است که با احترام با او برخورد کنید.

11. به همسرتان لبخندتان  را هدیه کنید
تبسم، ثروتی است که بی آن که دهنده اش را فقیر سازد، گیرنده را ثروتمند می کند. تبسم، یک لحظه بیشتر پایداری ندارد؛ ولی گاهی خاطره اش تا ابد باقی می ماند. تبسم، خستگی را برطرف و افراد مأیوس را امیدوار می سازد. بنابراین، یک زن می تواند در رابطه زناشویی خود، به وسیله این راه و با داشتن تبسمی مهربانانه، به استقبال همسر خود برود و خستگی یک روز کار و فعالیت را از جان او بزداید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه