آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما
خانه » آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

1K بازدید
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
48

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

بیوگرافی باراک اوباما

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما زندگی نامه باراک حسین اوباما , باراک حسین اوباما , باراک اوباما , زندگی نامه , بیوگرافی , بیوگرافی شخصیت های سیاسی , رئیس جمهور امریکا , زندگی سیاسی , ستاد انتخاباتی , سومین آفریقایی آمریکایی سناتور , سناتور آفریقایی , مک کین , کرسی ریاست جمهوری , اوباما و خاورمیانه , خاورمیانه , صلح آمیز

زندگی نامه باراک حسین اوباما

باراک اوباما ۴ اوت 1961 در ایالت هاوایی از پدری کنیایی و سیاهپوست و مادری سفیدپوست اهل ویچیتا ایالت کانزاس متولد شد، اما زمانی گذشته و بالاخره این ازدواج منجر به جدایی شد.

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

زمانی که او شش ساله بود، مادرش با مردی اندونزیایی ازدواج کرد و خانواده دسته جمعی راهی جاکارتا شدند. بعدها باراک اوباما برای تحصیل بیشتر و زندگی با پدربزرگ و مادربزرگش به هاوایی بازگشت. وی در ۱۹۸۳ لیسانس علوم سیاسی با گرایش روابط بین الملل را از دانشگاه کلمبیا نیویورک به دست آورد و پس از آن به شیکاگو نقل مکان کرد.

در سال ۱۹۸۸ پس از چند سال کار در شیکاگو با گرفتن وام تحصیلی وارد دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد شد. سرعت پیشرفت وی در آنجا چنان شتاب پیدا کرد که در سال دوم تحصیل خود به ریاست نشریه مشهور قانون هاروارد انتخاب گردید و نخستین رئیس سیاهپوست این نشریه حقوقی شد.

اوباما خیلی زود دکترای حقوق خود را از دانشگاه هاروارد با کسب درجه ممتاز دریافت نمود. او پس از هاروارد به شیکاگو بازگشت و به عنوان یک وکیل حقوق مدنی مشغول فعالیت شد و دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو بلافاصله از او سریعا بعنوان یک هیئت علمی جدید استخدام بعمل آورد.

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

زندگی سیاسی:

اوباما در ۴ ژانویه ۲۰۰۵ وارد سنا شد. با وجود تازه وارد بودن در واشنگتن او گروهی از مشاوران خبره را که معمولاً سناتورهای تازه کار به آن توجهی نمی‌کنند به کار گرفت. وی “پیت رز” ، سیاستمدار کهنه کار ملی را به عنوان رئیس ستاد خود انتخاب و همچنین “کارن کورن بلو” اقتصاددان را به عنوان معاون سیاسی خود منصوب کرد. وی همچنین مسئولان اجرایی پیشین کلینتون، “آنتون لیک” و “سوزان رایس” را به عنوان مشاوران سیاست خارجی خودش برگزید.

اوباما پنجمین آفریقایی آمریکایی است که به سنا راه پیدا کرده و همچنین سومین آفریقایی آمریکایی است که با رأی بالا به عنوان سناتور برگزیده شده ‌است. او در فوریه سال ۲۰۰۷ در ایالات ایلینوی در یک سخنرانی اعلام کرد نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

ستاد انتخاباتی وی موفق به جلب ۵۴ میلیون دلار از حامیان در نیمه نخست سال ۲۰۰۷ شد که رکوردی در جلب سرمایه نسبت به انتخابات سالهای پیش از آن بود. نظرسنجی‌ها نشان داد که او با سناتورهیلاری کلینتون دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات رقابتی تنگاتنگ دارد همچنین او در انتخابات مقدماتی مجمع حزب دموکرات در ایالت آیووا نفر اول شد و در ایالت نیوهمشایر با اختلاف ۳ درصد بعد از سناتور کلینتون در جایگاه دوم قرار گرفت که سرانجام این روند منجر به پیروزی او به عنوان نامزد دموکرات شد.

پس از پایان انتخابات اولیه در حزب دموکرات، رقابت او با مک کین برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آغاز شد. جان مک کین, اوباما را به بی تجربگی در سیاست خارجی متهم کرد و در مقابل اوباما نیز در اظهارنظری مک کین را جیره خوار شرکت‌های نفتی دانست. اما این اتهامات از سوی جمهوری خواهان با توجه به افزایش بحران مالی و دیدگاه منفی آمریکا به بوش و جمهوری خواهان راه به جایی نبرد و اوباما به پیروز انتخابات بدل شد.

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

اوباما و خاورمیانه:

موضع گیری سیاسی نامزدهای رئیس جمهوری و روسای جمهوری آمریکا در مقابل مسائل مختلف جهانی یکی از مباحث مهمی است که همیشه با حساسیتی بسیار از سوی ناظران دنبال می شود. مسائل منطقه ای در سراسر جهان به ویژه در خاورمیانه، روند صلح خاورمیانه بین اعراب و اسرائیل، و دیگر چالش های در پیش روی از موارد مهم این مبحث به شمار می رود.

ایران، روند صلح خاورمیانه و موضع گیری رئیس جمهوری جدید آمریکا در برابر رژیم اسرائیل از موارد مهمی است که در مورد خاورمیانه از برجستگی های بیشتری برخوردار است. در این بین موضع او در برابر ایران از اهم مسائل مطرح هستند.

موضع گیری وی در برابر ایران:

باراک اوباما در ژوئن ۲۰۰۷ طرحی را به مجلس آمریکا ارائه داد که سرمایه گذاران خارجی را به خروج سرمایه‌های خود از ایران تشویق می‌کند.

به ادعای سناتور اوباما دولت ایران از درآمدهای نفتی برای توسعه برنامه هسته ‌ای خود و حمایت از گروه‌های تروریستی در خاورمیانه استفاده می‌کند و اعمال فشار بر شرکتها برای قطع روابط مالی با جمهوری اسلامی اثر تحریمها را افزایش می‌دهد.

وی در سخنرانی خود در نشست کمیته امور عمومی آمریکا- اسرائیل موسوم به ایپک در ۴ ژوئن ۲۰۰۸ بدون توجه ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران گفت: “اگر به ریاست جمهوری برگزیده شود؛ “هرکاری را که از دستش برآید خواهد کرد تا ایران به سلاح اتمی دست نیابد”.

آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه باراک اوباما

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
چهره های مشهور متولدین بهمن ماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین دی ماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین آذرماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین آبانماه را بشناسید
با 20 نکته جالب درباره زندگی حبیب محبیان آشنا شوید
چهره های مشهور متولدین مهرماه را بشناسید
موتور سواری نیکی کریمی بازیگر زن سینمای ایران + عکس
چهره های مشهور متولدین شهریورماه را بشناسید
عکس هایی از پدران و پسران بازیگر در سینمای ایران
عکس فامیل دور در کنار همسر و فرزند واقعی اش + عکس
چهره های مشهور متولدین مردادماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید
درباره سمیرا سمیعی دختر پروفسور سمیعی چه می دانید
بیوگرافی و زندگینامه کامل ترانه علیدوستی + تصاویر

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه