تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟
خانه » تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟

تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟

21K بازدید
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟

با تغییرات پوست در دوران بارداری آشنا شویم

تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟ نکات آرایشی و زیبایی , مقالات آموزشی , مقالات آرایش و زیبایی , آرشیو مقالات , دوران بارداری , پوست در دوران بارداری , تغییرات پوست در دوران بارداری , آکنه روی پوست , لکه‌های تیره روی پوست , هیپر پیگمانتاسیون پوست , عادت غذایی سالم برای زیبایی پوست , پوست شفاف , زیبایی پوست در دوران بارداری , شاداب شدن پوست مادر , افزایش خون‌رسانی , مولتی ویتامین , اسیدفولیک , شادابی پوست , لکه زایمان , لکه‌های تیره روی صورت

با تغییرات پوست در دوران بارداری آشنا شویم

مادر بودن یک چالش بزرگ روحی روانی و عاطفی است. مادر در دوران بارداری علاوه بر تجربیاتی که کسب می‌کند، دچار تحولات زیادی می‌شود. حاملگی معمولاً با علایم ناراحت‌کننده متعددی ازجمله بیماری صبحگاهی، حالت تهوع، خستگی، ورم و ریزش مو همراه است که ممکن است در کل دوران بارداری ادامه یابد؛ اما آنچه که زنان باردار دوست دارند بدانند تغییراتی است که روی پوست رخ می دهد.

بدون شک به تغییرات مثبتی که در دوران بارداری در پوست ایجاد می شود واقف هستید. در این دوره پوست شاداب می‌شود. اما آیا این امر در مورد همه افراد صحت دارد؟ بدن هر فرد متفاوت است و واکنش متفاوتی نشان می‌دهد. در این مطلب با این تغییرات بیشتر آشنا می‌شویم:

پوست شفاف:

در این دوران بدن زن تحت تغییرات هورمون های متعددی قرار می‌گیرد. به دلیل این تغییر در سطوح هورمونی، پوست روغن بیشتری تولید می‌کند بنابراین براق‌تر می‌شود. بدین ترتیب، این تغییر هورمونی ظاهر زیبا و سالمی به پوست می‌دهد.

خون‌ رسانی افزایش پیدا می‌کند:

در سه‌ماهه دوم بارداری چهره مادر شروع به درخشیدن می‌کند. با رشد جنین در داخل رحم مادر، خون‌رسانی به تمام بدن، افزایش پیدا می‌کند. این افزایش خون‌رسانی تقریباً 50 درصد بیشتر از حد معمول است و نقش مهمی در شاداب شدن پوست مادر دارد.

تغییرات پوست در دوران بارداری چگونه است؟

عادت غذایی سالم برای زیبایی پوست:

یکی دیگر از مواردی که نباید دست‌کم گرفته شود، تغییر در رژیم غذایی روزمره مادر است. مادر دراین دوران خود را ملزم به مصرف غذاهای سالم‌تر و آب‌میوه و سبزی‌های تازه، میوه و مکمل‌هایی مانند اسیدفولیک، مولتی ویتامین و … می‌کند. این تغییرات باعث شادابی پوست وی می‌شود.

لکه‌های تیره روی پوست:

درحالی‌که بسیاری از زنان از داشتن پوست خوب در این دوران لذت می‌برند ممکن است برخی دچار لکه زایمان شوند. این لکه‌های تیره روی صورت خیلی به چشم می‌آید و باعث ناراحتی می‌شود.

هیپر پیگمانتاسیون پوست:

علاوه بر استروژن و پروژسترون، به علت افزایش ملانوسیت نوعی تحریک‌کننده هورمون، هیپرپیگمانتاسیون در زنان باردار اتفاق می‌افتد. این مشکل بیشتر در زنان باپوست‌های تیره دیده می‌شود. هرچند که برخی از زنان دارای پوست روشن نیز دچار این مشکل می‌شوند.

آکنه روی پوست:

آکنه دوران بارداری برای زنانی که پوست چرب دارند می‌تواند مشکل‌ساز باشد. پروژسترون اضافه در بدن به افزایش تولید غدد چربی منجر می‌شود و درنتیجه فرد دچار آکنه دوران بارداری می‌شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه