پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن
خانه » پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن

پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن

28K بازدید
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
49

پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن

پیشگیری از پوکی استخوان در خانم ها

پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن , پوکی استخوان , پوکی استخوان در خانم ها , دلایل پوکی استخوان , پیشگیری از پوکی استخوان , مبتلا شدن به پوکی استخوان , کم شدن تراکم استخوان ها , درد استخوان در خانم ها , خانم های مبتلا به پوکی استخوان , درمان پوکی استخوان , روش های درمانی پوکی استخوان , عوامل موثر بر پوکی استخوان , بروز پوکی استخوان در خانم ها , زنان و پوکی استخوان , پوکی استخوان در زنان , پوکی استخوان در پیری , تاثیر یائسگی در پوکی استخوان , پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان , جلوگیری کردن از پوکی استخوان , تراکم استخوانی زنان

همانطور که می دانید پوکی استخوان در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان شایع است. در این مطلب توصیه هایی مفید جهت پیشگیری از پوکی استخوان قرار داده ایم . با فارسی مد همراه  باشید.

ما نمی توانیم تمام عواملی که منجر به شکستگی‌های اوستئوپروتیک (مربوط به پوکی استخوان) می‌شوند را کنترل کنیم اما خانم‌ها می‌توانند با به کار بستن توصیه‌هایی به قوی تر شدن استخوان‌ها و محافظت از آن‌ها کمک کنند. پوکی استخوان در زنان بسیار شایع است. هشت توصیه زیر ر را که برگرفته از گزارش مرکز سلامت زنان هاروارد در سال 2008 است، به خاطر بسپارید.
 
1- از مواد مغذی حیاتی بهره مند شوید!

برای پیشگیری از پوکی استخوان از رژیم غذایی سالم که تامین کننده مواد مغذی چون پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم و ویتامین D است، هم استفاده کنید.
 
2-سیگار نکشید!

تخریب استخوان در سیگاری‌ ها سریع تر انجام پذیرفته و میزان شکستگی و پوکی استخوان در این افراد بالاتر است.
 
3- ورزش کنید!

دست کم به مدت 30 دقیقه از فعالیت‌های ورزشی قوی کننده استخوان در اکثر روزها بهره مند شوید. این فعالیت‌ها شامل ورزش‌های تحمل وزن همانند دویدن یا پیاده روی سریع و ورزش‌های استقامتی هستند که از پوکی استخوان جلو گیری می کنند.
 
4- شرایط خود را دریابید!

بسیاری از رهنمودها غربالگری اوستئوپروزیس (پوکی استخوان) را از طریق سنجش تراکم ماده معدنی استخوان (BMD) در آغاز سن 65 سالگی توصیه می‌کنند. این تست برای افرادی که دارای سابقه بیماری‌های خاص هستند یا مصرف کننده داروهایی هستند که خطر شکستگی را افزایش می‌دهند، باید در سنین پایین‌تر انجام شود.

پوکی استخوان در خانم ها و 8 توصیه جهت پیشگیری از آن

5-وزن خود را در حالت سلامت نگه دارید!

وزن پایین تر از 5/57 کیلوگرم یا داشتن توده بدنی زیر 21 عامل خطر ساز برای پوکی استخوان محسوب می‌شود. از دست دادن وزن در دوران یائسگی احتمال کاهش توده استخوان را افزایش می‌دهد. از مصرف غذاهایی که از نظر کالری در حد بسیار پایینی هستند یا از غذاهایی که فاقد همه گروه‌های غذایی است، اجتناب کنید.

6- از داروهای محافظت کننده استخوان استفاده کنید!

خانم‌هایی که در سنین پس از یائسگی قرار دارند و در گذشته دارای شکستگی استخوان بوده‌اند یا رتبه تست BMD آن‌ها 5/2- یا پایین‌تر از آن است باید از داروهای پیشگیری کننده پوکی استخوان استفاده کنند. خانم‌ها با داشتن رتبه 2- تا 5/2- نیز باید از این داروها بهره گیرند.

7- از افسردگی خود غافل نشوید!

محققان به ارتباطی بین افسردگی و پوکی استخوان دست یافتند. به عنوان نمونه تراکم توده استخوانی در خانم‌هایی با تاریخچه افسردگی ماژور کمتر و سطوح هورمون کورتیزول که با از دست دادن استخوان مرتبط است در آن‌ها بیشتر است. اگر شما در حال حاضر از نظر افسردگی تحت معالجه هستید از پزشک خود در خصوص نیاز به انجام تست BMD سئوال کنید.
 
8- از زمین خوردن اجتناب کنید!

با احتیاط و به آرامی گام بردارید. از روشنایی راه پله‌ها و مدخل ورودی ساختمان‌ها اطمینان حاصل کنید. به منظور تعادل و جلوگیری از سرخوردن در حمام از دست گیره‌هایی که در وان یا در کنار دوش نصب شده اند، استفاده کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه