شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید ؟
خانه » شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید ؟

شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید ؟

32K بازدید
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
50

شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید ؟

شناسایی زبان عشق

شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید ؟ , دکتر گری چاپمن , کتاب پنج زبان عشق , مقالات روانشناسی , مقالات زندگی , آرشیو مقالات , روانشناسی عشق , عشق , زبان عشق , صحبت با زبان عشق , زبان عشق مشترک , انواع مختلف زبان عشق , انواع زبان عشق , لغات تأکیدی , خدمت‌ رسانی کردن , دریافت هدایا , در کنار هم بودن , تماس فیزیکی , شناسایی زبان عشق , دانستن زبان عشق

به‌گفته‌ ی نویسنده‌ ی کتاب پنج زبان ،عشق دکتر گری چاپمن ، یک رابطه‌ ی ناخوشایند به ریشه‌ های اصلی برمی‌گردد. ما به زبان‌ های مختلفی از عشق سخن می‌ گوییم. دکتر چاپمن به مدت ۳۰ سال مشاور بوده‌ است و پنج زبان عشق را شناسایی کرده‌ است. با خواندن این مطلب ، آیا می‌ توانید زبان عشقتان را شناسایی کنید؟ در ادامه مطلب با فارسی مد همراه باشید …

عشق را می‌ توان به تمامی این پنج زبان بیان و دریافت کرد. هر چند، اگر به زبان اصلیِ عشق افراد سخن نگویید، آن فرد حس دوست‌ داشته‌ شدن نخواهد داشت، حتی با وجود این که ممکن است به چهار زبانِ دیگر سخن گفته‌ باشید. زمانی‌ که صراحتا به زبان نخست عشقش سخن بگویید، می‌ توان کم کم به چهار زبان دیگر سخن گفت و چیزهای خوب یکی پشت دیگری اتفاق می‌ افتند.

زبان عشقتان چیست ؟

۱. لغات تأکیدی

استفاده از کلمات عاشقانه راه مطمئنی برای راه‌ یابی به قلب یک فرد است. آیا به سادگی با عبارات تشویقی به حرکت در می‌ آیید ؟ تفاوت عظیمی بین غُرزدن و عبارات حمایتی وجود دارد. فردی که از این زبان عشق استفاده می‌ کند نیازمند شنیدن این‌ گونه عبارات از شریک زندگیش است. شما با کلمات محبت‌ آمیز موفق می‌ شوید. در همین‌ راستا ، شما از این زبان برای عشق‌ ورزیدن به دیگران و نشان دادن حمایت استفاده می‌ کنید. به زبان ساده، ’ تو یک همسر/شوهر عالی هستی. واقعا قدردانت هستم. بابت همه‌ ی کارهایی که انجام می‌ دهی از تو ممنونم. ‘ در دنیای فن‌ آوری امروز متن کوتاهی از لغات عاشقانه به هدف می‌ نشیند. یک یادداشت که بر صندلی ماشین چسبانده‌ اید تأثیر زیادی بر همسرتان خواهد داشت. کلمات به‌ طرز زیبایی برای ارتقاء احساسات عاشقانه به‌ کار گرفته شده‌ اند. از این‌رو ، فردی که از این زبان عشق استفاده می‌ کند با شنیدن کلمات منفی آسیب می‌ بیند. به‌ یاد داشته باشید که زبان هیچ استخوانی ندارد، ولی آنقدر قدرت دارد که یک قلب را بشکند.

۲. خدمت‌ رسانی کردن

انجام کاری بدون اینکه از شما خواسته شده‌ باشد یا انتظار آن را داشته‌ باشند، می‌ تواند برای فردی با این زبان عشق جادو کند. آیا برای همسرتان کارهایی انجام می‌ دهید بدون اینکه دلیلی برایش داشته‌ باشید جز این که حس خوبی دارد ؟ آیا از او انتظار دارید شما را در پس این‌ کار ببیند ؟ این زبان عبارتی است از عشق بدون استفاده از کلمات یا توضیحات . اگر لذت می‌ برید که همسرتان زباله‌ ها را بیرون می‌ برد ، باک ماشینتان را پر می‌ کند، جارو برقی می‌ کشد، چیزهایی را که خودتان نمی‌ توانید تعمیر کنید درست می‌ کند، با مراقبت از کودکان به شما این امکان را می‌ دهد که به تنهایی یک حمام کف طولانی مدت داشته‌ باشید، یا وقتی دیر می‌ رسید شام می‌ پزد، اینها زبان عشق شما هستند.

۳. دریافت هدایا

این زبان عشق با مادی‌ گرایی یا مالکیت هیچ ارتباطی ندارد. این امر در مورد سپاسگزاری و قدردانی است. اگر این زبان عشق را دارید و همسرتان فراموش می‌ کند برایتان یک کارت تبریک تولد بیاورد، عمیقا آسیب خواهید دید. دریافت هدایا با حرکتی که در پسِ این عمل است در ارتباط است. هدایا نمود های عشق و قدردانی هستند. به خانه آوردنِ چیزهای کوچکی مثل شیرینیِ مورد علاقه‌ ی همسرتان می‌ تواند حس صبح کریسمس را برایش تداعی کند. در این زبانِ عشق حرکات کوچک اثرات زیادی دارند. مجبور نیستید برای این که قلب کسی را تسخیر کنید هدیه بخرید. اصل موضوع این است که این هدیه برخاسته از تشکر و قدردانیتان باشد.

’ نمی‌ توانید کسی را مجبور کنید عبارات عشقیتان را بپذیرد. تنها می‌ توانید آنها را عرضه کنید. اگر مورد قبول واقع نشد، باید به تصمیم طرف مقابل احترام بگذارید. ‘ – گری چاپمن

۴. زمان خوشی در کنار هم سپری کردن

زمان خوشی را در کنار هم سپری کردن به این معنی‌ است که توجهی کامل را به او عرضه بدارید. با هم تلویزیون نگاه کردن در رختخواب، مطالعه‌ ی کتاب در کنار هم ، قدم زدن در پارک ، تا یک دسر مشترک ، همه‌ ی اینها زبان عشق را تشکیل می‌ دهند. اصل موضوع این است که با بودن در کنار یکدیگر خاطرات خوشی خلق کنید. می‌ تواند به‌اندازه‌ ی نگاه کردن مشترک به قرص ماه کامل عاشقانه باشد. اگر بیش از هر چیزِ دیگری دوست دارید زمانتان را با عشقتان سپری کنید پس زبان عشق شما این زبان است. ما یک نسلِ پرمشغله و گرفتار هستیم. اجازه ندهید برنامه‌ های گیج‌ کننده‌ ی کاری، فرزندان، یا تعهدات در زمانی که با معشوقتان سپری می‌ کنید خللی ایجاد کنند.

۵. تماس فیزیکی

این نوع از تماس به معنای روابط جنسی نیست. زبان تماس بدنی در مورد نوازش کردن و عشق‌ ورزیدنی غیر جنسی است. اگر عاشق این هستید که وقتی همسرتان از کنارتان می‌ گذرد شانه‌ هایتان را بمالد، ‌یا در جمع دستتان را در دست بگیرد، پس به احتمال زیاد زبان عشق شما این زبان است. محکم در آغوش کشیدنِ صبحگاهی با بوسه‌ ای بر لب حس شروعی تازه برای روزتان به ارمغان می‌ آورد. این کار به اندازه‌ ی بوسه‌ ای بر گونه ظریف و زیرکانه‌ است. ما موجوداتی فیزیکی هستیم. فردی با این زبان عشق که برای مدتی طولانی نادیده‌ گرفته‌شده‌ است در رابطه‌ اش بسیار ناخرسند خواهد بود. همان‌ گونه که کودکان نیاز دارند در آغوش کشیده شوند، بزرگترها نیز در روابط‌ شان به این مورد نیاز دارند. زمانی را تدارک ببینید تا روزانه عشقتان را از طریق ژست‌ های فیزیکی نشان دهید.

’ برای عشق، از کوه‌ ها بالا می‌ رویم، از دریاها عبور می‌ کنیم، شن‌ های بیابان را در می‌ نوردیم، و مصائب ناگفته‌ ای را متحمل می‌ شویم. بدون عشق ، صعود به کوه‌  ها، عبور از دریاها، و درنوردیدنِ بیابان‌ ها غیرممکن می‌ شود. ‘  – گری چاپمن

می‌ توانید چندین نوع از این زبان‌ های عشق را داشته‌ باشید. یکی از این زبان‌ ها قوی‌ تر خواهد بود، و بر سایرین غلبه خواهد کرد. زمانی‌ که زبان اصلیِ عشقتان، و زبان عشقِ معشوقتان، را بدانید، می‌ توانید او را بهتر درک کنید. همه‌ ی ما به شیوه‌ های مختلفی رابطه برقرار می‌ کنیم، ولی داشتنِ یک واکنش همدلانه‌ ی ژرف در مورد نحوه‌ ی عشق ورزیدنمان و نیازمان به عشق، یک مکملِ سودمند در هر رابطه‌ ای است.

در خاتمه این‌ که عشق ، تنها یک اسم نیست ، یک فعل نیز است.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه