درصورت برخود با این موارد از همسرتان طلاق بگیرید
خانه » درصورت برخود با این موارد از همسرتان طلاق بگیرید

درصورت برخود با این موارد از همسرتان طلاق بگیرید

32K بازدید
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

درصورت برخود با این موارد از همسرتان طلاق بگیرید

در این 6 مورد از همسرتان طلاق بگیرید

درصورت برخود با این موارد از همسرتان طلاق بگیرید , talagh , ,ghr , آرشیو مقالات , اعتیاد , اعتیاد به قمار , اعتیاد به مشروبات الکلی , اعتیاد به مواد مخدر , پایان زندگی زناشویی , تصمیم طلاق , خسارات احساسی طلاق , خسارات مالی طلاق , خیانت , خیانتِ بدون پشیمانی , دکتر وینانس , روانشناسی طلاق , سو استفاده فیزیکی , سو استفاده کلامی , طلاق , مقالات روابط زناشویی , مقالات روانشناسی , موارد طلاق , موارد منجر به طلاق

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشت که « طلاق » را نباید آسان گرفت. خسارات مالی و احساسی ناشی از این امر می‌ تواند برای هر دو طرف و احیانا فرزندان خانواده، بسیار بزرگ و چه بسا جبران ناپذیر باشد. دکتر اریس هومر وینانس، مشاور ازدواج و نویسنده، می‌ گوید: « طلاق باید آخرین راه‌حل باشد. » البته منظور این نیست که به کل باید طلاق را فراموش کرد زیرا در برخی موارد طلاق تنها راه‌ حل ممکن برای زوجین است، به ویژه زمانی که قرار است بعدها فرزندانی در آن خانواده رشد کنند.

قوانین و مسائل مربوط به طلاق چندان خطوط پر رنگ و مستحکمی ندارد که بتوان آنها را برای همه اعمال کرد. با این وجود اگر احساس می‌ کنید در یکی از دسته‌ های زیر قرار می‌ گیرد، بهتر است با یک مشاور ازدواج پیرامون مسئله طلاق صحبت کنید.


همسر شما اعتیاد دارد

اعتیاد به مواد مخدر، قمار و مشروبات الکلی می‌ توانند به بدنه ازدواج آسیب فراوانی بزند. چنانچه همسر شما کاملا مصمم شده تا اعتیاد خود را برای همیشه ترک کند، شما می‌ توانید به بازگشت فکر کنید.در غیر اینصورت به این فکر کنید که از همسرتان طلاق بگیرید. هومر وینانس هشدار می‌ دهد که ادامه زندگی با یک فرد معتاد می‌ تواند منجر به خسارات مالی فراوانی شود و امکان سوء استفاده‌ های احساسی را نیز فراهم آورد.

علاوه بر این مسئله، رشد و ترتیب فرزندان در خانه‌ ای که یکی از والدین اعتیاد دارد، می‌ تواند کاملا مضر باشد. زنی که شوهرش پنج سال پیش به مشروبات الکلی اعتیاد داشته می‌ گوید: « او همیشه مرا متهم می‌ کرد. من فهمیدم که شوهرم عاشق یک چیز است و آن یک چیز من نیستم، حتی سگ و زندگیمان هم نبود. تنها چیزی که شوهرم دوست داشت انجام بدهد، نوشیدن مشروبات الکلی بود. » آن زن تصمیم گرفت طلاق بگیرد. او می‌ گوید که گرچه دوران پر از اندوهی را به تنهایی سپری کرد، اما حالا حال کاملا بهتری نسبت به قبل دارد.

 
سوء استفاده فیزیکی و کلامی

بحثی در این مورد نیست. دکتر وینانس می‌ گوید: « روابط سوء استفاده جویانه توقفی نخواهند داشت چرا که چرخه خشونت مدام تکرار خواهد شد. » ممکن است هیچ نوع خطر فیزیکی شما را تهدید نکند، اما سوء استفاده‌ های کلامی نیز به روح و روان انسان آسیب می‌ رسانند. دلیلش نیز واضح است : احترام، عزت نفس و آرامش روانیِ فرد توسط حملات کلامی آسیب می‌ بینند.

از سوی دیگر هنگامی که در خانه انواع حملات و سوء استفاده‌ های کلامی وجود داشته شود، دود آن بیش از هر کس به چشم فرزندان خانواده خواهد رفت. دکتر وینانس می‌گوید : « وقتی فرزندی در چنین شرایطی بزرگ شود، هنگام بلوغ خود را موجودی بی‌ ارزش و بی‌ اعتبار می‌ داند. بزرگ شدن در چنین محیطی می‌ تواند کاملا آسیب زننده باشد. »

 
یکی بچه می‌ خواهد و دیگری خیر !

دکتر هومر وینانس می‌ گوید : « اگر شما فرزند بخواهید و همسرتان مخالف باشد، بنابراین زندگی شادی کنار هم نخواهید داشت. تنها راهی که ازدواج از این لحاظ باعث خوشحالی شما خواهد شد این است که هر دوی شما افق مشترکی از زندگی مشترکتان داشته باشید. »

این مسئله شاید در نگاه اول کاملا سطحی و گذرا به نظر برسد، اما زمان به شما خلاف آن را ثابت خواهد کرد. چنین اختلافاتی در دراز مدت شکافی عمیق به بدنه ازدواجتان وارد خواهد کرد.

 
خیانتِ بدون پشیمانی

دکتر ریچل ساسمن، روانشناس آمریکایی و مولف کتاب راهنمای طلاق، می‌ گوید که خیانت نباید به خودی خود منجر به طلاق شود. در خیانت مسئله مهم این است که آیا آن اتفاقی گذرا بوده یا بر اساس رابطه‌ ای پنهان شکل گرفته است؟ آیا خیانت تنها به مسائل فیزیکی آن محدود شده و یا اینکه فرد خیانت‌ کار به دنبال رابطه‌ ای احساسی بوده است؟

مهمتر از این سوالات ، یک نکته دیگر وجود دارد : فرد خیانتکار چه رویه‌ ای را پس از خیانت در پیش می‌ گیرد؟ دکتر وینانس در مورد خیانت می‌ گوید که به چند مورد باید توجه کرد: « فرد خیانتکار باید عمیقا ابراز پشیمانی کرده، مسئولیت آن را به عهده گرفته و با شخص سوم قطع رابطه کند. علاوه بر آن وی باید به همسر خود اطمینان دهد که چنین چیزی دوباره اتفاق نخواهد افتاد و درصدد تعمیر رابطه خود برآید. » اگر این اتفاقات صورت نگرفت، سپس فرد می‌ تواند به طلاق فکر کند.

 

از هم دور شده‌ اید

این مورد اصلا خوشایند نیست. گاهی اوقات پیش می‌ آید که آثار یک ازدواج به تدریج و البته با آهستگی در طول سال‌ ها کمرنگ شده تا کاملا محو شود. به عبارت بهتر کار به جایی می‌ رسد که بازگشت عملا غیرممکن باشد. این اتفاق خصوصا در بین افرادی رخ می‌ دهد که در سنین خیلی پایین ازدواج کرده‌ اند.

ساسمن می‌ گوید : « شخصیت افراد در گذر زمان تغییر می‌ کند و اگر زمانی که قالب شخصیتی محکمی نگرفته باشیم، این احتمال تغییر دو چندان می‌ شود. مثلا تیم و همسر سابقش در دوران کالج با هم دوست و در مدتی کوتاه با هم ازدواج کردند. آنها در ابتدای مسیر کامل در کنار هم بودند، اما پس از چند سال به این نتیجه رسیدند که مسیر زندگی هر یک با دیگری فرق دارد. تیم می‌ گوید که در ابتدا کاملا غرق در ناراحتی شده بود، اما پس از مدتی به این نتیجه رسید که طلاق تنها راه ممکن برای آنها است.

 
تمام راه‌ های ممکن را امتحان کرده‌ اید

اگر نزد مشاور رفته‌ اید، از افراد خانواده برای مشاوره و گفتگو کمک خواسته‌ اید و همچنین از دوستان و افراد مذهبیِ خبره در امر ازدواج نیز کمک گرفته ‌‎اید اما شرایط ازدواجتان همچنان نامساعد است، پس بهتر است تنها به زندگی خود ادامه دهید. به عبارت دیگر، شما تمام کارهای ممکن برای نجات ازدواجتان را انجام داده‌ اید!

دکتر هومر وینانس می‌ گوید : « هنگامی که تصمیم به طلاق گرفتید، باید از اهمیت برقراری رابطه حداقلی با شریکتان آگاه باشید و همزمان بر روی خودتان نیز کار کنید. دلیل این مسئله این است که در آینده دوباره با چنین فردی آشنا نشوید. »

طلاق امری نیست که بتوان به سادگی آن را انتخاب کرد و قاعدتا عواقب منفی بسیار زیادی دارد. اما اگر طلاقی کاملا آگاهانه و درست انجام شود، در نهایت منجر به افزایش اعتماد به نفس و آگاهیِ شخصی فرد شود. از طرف دیگر، هر دو نفر می‌ توانند زندگی بهتری را نسبت به قبل پیش گیرند. اما فراموش نکنید که « آثار مثبت طلاق بلافاصله پس از امضای طلاق پدید نمی‌ آید؛ آن‌ها وقتی پدید می‌ آیند که شما بر روی خودتان کار کرده باشید. »

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه