راهکار هایی برای درمان خشکی و ترک کف پا
خانه » راهکار هایی برای درمان خشکی و ترک کف پا

راهکار هایی برای درمان خشکی و ترک کف پا

43K بازدید
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

راهکار هایی برای درمان خشکی و ترک کف پا

درمان خشکی و ترک کف پا در خانه

راهکار هایی برای درمان خشکی و ترک کف پا , آرشیو مقالات , پزشکی و سلامتی , مقالات آموزشی , ترک پا , ترک پاشنه پا , خشکی کف پا , ترک کف پا , خشکی پا , درمان کردن ترک پا , درمان کردن خشکی پا , درمان خشکی پا , درمان ترک پا , درمان ترک کف پا , درمان ترک پاشنه پا , روغن مالی , روغن ماهی کف پا , گلیسیرین , گلاب , روغن زیتون , آب لیمو , ابلیمو , روغن های گیاهی و نباتی , روغن های گیاهی , روغن های نباتی , حفظ رطوبت پا , بهداشت پا , موم پارافین , آب لیمو ترش , عسل , مخلوط گلیسیرین و گلاب , سلامت پا , روغن های طبیعی

 

از آنجایی که قلب دوم انسان پای اوست، توجه به سلامت پا ها مهم و قابل اهمیت است.ترک پاشنه پا در اثر بی توجهی به آن ایجاد می شود . حفظ رطوبت پا ها در درمان ترک پاشنه پا مفید است.استفاده از روغن های طبیعی، عسل ،لیمو ترش، وازلین، مخلوط گلیسیرین و گلاب ،موم پارافین روش های موثر درمان ترک پاشنه پا هستند.

اگر کف پای شما هم خشک است و یا مدام ترک می زند ، راهکار های موثر ارائه شده در ادامه مطلب را برای درمان خشکی و ترک کف پا بخوانید . با فارسی مد  همراه باشید …


بی توجهی به سلامت پا ، این عضو حیاتی بدن را دچار ترک در ناحیه ی پاشنه ی پا می کند. می دانیم که قلب دوم انسان ، پا است. لذا باید در صورت بروز ترک پاشنه پا که در آن سطح خارجی پوست پاشنه ی پا شکافته می شود، درمان خشکی و ترک کف پا را جدی بگیریم.ترک پاشنه پا علت های مختلفی دارد؛ عدم رطوبت کافی در پاشنه ی پاها، به علت نبود غدد چربی در پوست پا، در آنها ترک ایجاد می شود، پوشیدن کفش ها و صندل های نا مناسب که پشت آنها باز است، فعالیت بیش از در پا ها، ایستادن های طولانی بر روی پاها ، کمبود ویتامین های مورد نیاز بدن،خشکی بیش از حد هوای محل زندگی.

برای درمان ترک پا با اثرگذاری سریع بدون مراجعه به پزشک می توانید از روش های خانگی بهره برد و از حاد شدن این مشکل در پاها جلوگیری کرد.

استفاده از روغن های گیاهی و نباتی : کسانی که دچار خشکی در ناحیه پا هستند می توانند با مالیدن روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل ، روغن بادام، روغن کنجد و تمامی روغن های گیاهی هیدروژنه ، ترک پای خود را به سرعت بهبود بدهند.

استفاده از موم پارافین : در صورتی که ترک پاها وضعیت خیلی وخیمی دارند که درد و خون مردگی در آن ایجاد شده است، می توان موم پارافین را برای درمان ترک کف پا استفاده کرد.

استفاده از آب لیمو ترش : لیمو ترش بخاطر داشتن خاصیت اسیدی، می تواند برای درمان ترک پاشنه پا سودمند باشد.

مالیدن وازلین : با مالیدن وازلین به پاشنه و اطراف پاها و پوشیدن جوراب نخی ، رطوبت کافی برای بهبود قسمت های ترک خورده، می رسد.

استفاده از عسل : عسل با خاصیت ضد باکترایی و مرطوب کنندگی برای درمان و بهبودی ترک های پا بسیار مفید است.

استفاده از مخلوط گلیسیرین و گلاب : برای اینکه رطوبت پاها را هنگام بیرون رفتن و زمانی که کفش به پا داریم حفظ کنیم، بهتر است قبل از رفتن به بیرون پاهای خود را با مخلوط مساوی گلیسیرین و گلاب بمالید. تا ساعتها رطوبت پاها تامین است.

برای جلوگیری از ایجاد ترک در پاشنه پا، و رعایت بهداشت پا، زمانیکه که به منزل برمی گردید، پاهای خود را با آب ولرم بصورت کامل بشویید و با حوله خشک کنید. جوراب های خود را نیز بعد از رسیدن به منزل بشویید و همینطور از کفش های مناسب استفاده کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه