سوالات کلیدی که متقاضیان باید در مصاحبه استخدامی بپرسند
خانه » سوالات کلیدی که متقاضیان باید در مصاحبه استخدامی بپرسند

سوالات کلیدی که متقاضیان باید در مصاحبه استخدامی بپرسند

30K بازدید
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
44

سوالات کلیدی که متقاضیان باید در مصاحبه استخدامی بپرسند

در مصاحبه استخدامی چه سوالات کلیدی بپرسیم

سوالات کلیدی که متقاضیان باید در مصاحبه استخدامی بپرسند , Lynn Taylor , آرشیو مقالات , استخدام , انتخاب شغل , پیشرفت در شغل , پیشرفت در کار , تبحر , توانایی , جلسه استخدام , حرفه , شروع کار , شغل , کسب و کار , لین تیلور , مصاحبه , مصاحبه استخدام , مصاحبه شونده , مصاحبه کننده , مقالات اجتماعی , مقالات روانشناسی , مقالات زندگی , مهارت , موعیت شغلی , موفقیت , موفقیت در استخدام , موفقیت در کار , سوالات کلیدی , lwhpfi , interview

معمولا اصلی ترین بخش یک فرآیند استخدام ، مصاحبه‌ استخدامی است و اکثر افراد با این جلسات با استرس زیادی برخورد می‌ کنند.اغلب تصور بر این است که داشتن پاسخ‌ های صحیح در این مصاحبه، می‌ تواند ضامن موفقیت در فرآیند استخدام باشد .در حالی که پرسیدن سوالات کلیدی نیز نقش مهمی در موفقیت یک فرد در مصاحبه استخدامی دارند. در ادامه با فارسی مد  همراه باشید.

کارشناسان نیروی انسانی نظریه‌ ی مهمی درباره‌ ی مصاحبه‌ استخدامی دارند. آنها بر این باورند که مصاحبه‌ استخدامی یک جلسه‌ ی دو طرفه است و هر دو طرف باید با پرسیدن سوالات کلیدی  و مناسب ، نتیجه‌ ی دلخواه خود را از این جلسه بدست بیاورند.

زمانی که شما برای یک مصاحبه‌ استخدامی دعوت می‌ شوید، باید به اندازه‌ ی فرد مصاحبه کننده، آماده‌ ی سوال پرسیدن باشید و سوالات کلیدی برای کسب اطلاع از شرایط همکاری سازمان مورد نظر، آماده کرده باشید. به هر حال این جلسه باید طوری باشد که هر دو طرف، فرد و شغل مناسب را برای جایگاه مورد نظر پیدا کنند.

در پایان هر مصاحبه‌ استخدامی، فرد مصاحبه کننده از شما می‌ خواهد تا سوالات احتمالی خود را در مورد کار و جایگاه مورد نظر بپرسید. بهتر است منتظر این لحظه نباشید و برخی سوالات مهم خود را در ابتدای جلسه بپرسید.

لین تیلور ( Lynn Taylor ) یک کارشناس محیط کاری و کسب و کار است که تعدادی از سوالات مهمی که فرد مصاحبه شونده باید در ابتدای جلسه‌ ی استخدامی بپرسد، جمع‌ آوری کرده است. در ادامه با تعدادی از این سوالات و دلایل پرسیدن آنها آشنا می‌ شویم.

این موقعیت شغلی چگونه ایجاد شده است؟

این سوال، برای شروع مکالمه بسیار مناسب است. تیلور در توضیح این سوال می‌ گوید : “ این پرسش، کنجکاوی شما را نشان می‌ دهد و بعلاوه، عجله یا سرزدگی در آن مشاهده نمی‌ شود. این سوال باعث می‌ شود تا مسئول استخدام نیز شروع به صحبت کند تا شما بتوانید اطلاعات لازم در مورد سازمان و موقعیت شغلی را بدست بیاورید. در نهایت شما متوجه می‌ شوید که این موقعیت شغلی به خاطر تغییر رویه‌ ی شرکت ایجاد شده یا این که شرکت یا سازمان مورد نظر قصد پیشرفت دادن به فضای کاری خود را دارد. ”

شغل من چه تاثیری در پیشرفت کلی شرکت خواهد داشت؟

سعی کنید در ابتدای مصاحبه، تصویری کلی از شرکت بدست بیاورید و اهداف و برنامه‌ های کلان آنها را متوجه شوید. این آگاهی به شما کمک می‌ کند تا پاسخ‌ های خود را نیز در جهت مناسب ابراز کنید. زمانی که بتوانید مهارت‌ های خود را مرتبط با اهداف کلان شرکت عنوان کنید، این مهارت‌ ها جذابیت بیشتری برای مصاحبه کننده خواهند داشت.

چرا شما به کار در این شرکت علاقه دارید؟

این سوال رابطه‌ ای تقریبا دوستانه با فرد مصاحبه کننده ایجاد می‌کند. تیلور در این مورد می‌ گوید : “ شما با پرسیدن این سوال، فرد مصاحبه کننده را بهتر خواهید شناخت و بعلاوه، یک رابطه‌ ی دوستانه با او شروع می‌ کنید. با توجه به پاسخ‌ هایی که فرد مصاحبه کننده به شما می‌ دهد، می‌ توانید سیاست‌ های کلی شرکت را کشف کنید و یک دید کلی نسبت به رفتار مدیران در قبال کارمندان داشته باشید. ”

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه