اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل آنها
خانه » اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل آنها

اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل آنها

34K بازدید
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
Admin
0 دیدگاه
44

اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل آنها

با اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل های آنها آشنا شوید

اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل آنها , آرایش موها , آرایش موهای خام ها , استفاده از شامپوهای قوی , اشتباهات بزرگ در مورد موها , اشتباهات بزرگ درباره موها , اشتباهات متداول آرایش موها , اکتروپیون سانتریفیوژ مرکزی , اکستنشن‌ های موقتی , برس , پُوش دادن مو , تارهای مو , حالت دادن به موها , حلقه حلقه , دستکاری بیش ازحد , دستکاری‌ مو , دستکاری موها , دکلره , رنگ‌ مو‌ها , ریزش مو , ریزش موی دائمی , ساقه مو , شادابی موها , شکستگی مو , فر , فرایندهای بیش از حد , کمک به موها , کوتیکول , گرمای بیش از حد , مقالات آرایشی , مواد فر کننده

برای اینکه موهایتان عالی به نظر برسند، آن‌ ها را هر روز می‌ پیچید، فر و یا حلقه حلقه می‌ کنید، اما همه این دستکاری‌ ها می‌ تواند حقیقتاً مو های شما را از بین ببرد. چهل و یک در صد زنان می‌ گویند که به طور روزانه شکستگی مو را تجربه می‌ کنند. برخی از اشتباهات متداول درباره‌ ی مو در حقیقت می‌ تواند موجب از بین رفتن موها از ریشه‌ شود. در ادامه در مورد چگونگی محافظت از موها در برابر اشتباهات بزرگ در مورد موها متداول آرایش موها از انواع بیش از حد‌ها: بیش از حد محکم، بیش از حد معمول، یا بیش از حد گرم، صحبت می‌کنیم. جهت آشنایی بیشتر با اشتباهات بزرگ در مورد موها و راه حل های آنها در ادامه مطلب با فارسی مد همراه باشید …

اشتباه ۱: دستکاری بیش ازحد

دستکاری موها، پُوش دادن مو، یا استفاده از شامپو های قوی، یکی از اشتباهات بزرگ در مورد موها نهایتاً موجب می‌ شود تا کوتیکول، لایه بیرونی ساقه مو که از رشته‌ های درونی شکننده مو محافظت می‌ کند، سائیده شود. و نتیجه؟ شکستگی مو.

کمک به مو ها :

رادنی کاتلر، صاحب سالن کاتلرو ردکن نیویورک توصیه می‌ کند، با موهای خود به گونه‌ ایی رفتار کنید که گویی آنها از جنس بهترین ابریشم هستند. از نوک انگشتان به آرامی برای پاک کردن پوست سر استفاده کنید، نیازی به خراشیدن نیست. چرک، چربی و کثیفی‌ ها همراه کف از روی موهایتان عبور می‌ کنند. پس از مالیدن نرم‌ کننده و قبل از شستشو، با یک شانه‌ ی دندانه‌ دار پیچ‌ های مو را از بین ببرید. شامپو و نرم‌ کننده‌ و سُرم محافظت‌ کننده و ترمیم‌ کننده‌ ی را برای کاهش آسیب‌ دیدگی موها امتحان کنید.

هنگامی که مو خشک است، برای مدل دادن به آن‌ ها فقط از برس استفاده کنید.


اشتباه ۲: گرمای بیش از حد

دیگر اشتباهات بزرگ در مورد موها هنگامی که در معرض گرمای شدید قرار می‌ گیرید، سلول‌ های کوتیکول مو از هم جدا و قطع می‌ شوند و در نتیجه تارهای مو ظریف می‌ شوند. دکتر پارادی میرمیرانی، متخصص پوست و مو در در کالیفرنیا توضیح می‌ دهد، هنگامی که کوتیکول از بین برود، موهای مستعد شکنندگی می‌ شوند. زمانی‌ که کوتیکول آسیب ببیند، مو نرمی و درخشش خود را ازدست می‌ دهد.

کمک به مو ها :

کالتر می‌ گوید، هرگز موهای کاملاً خیس را با سشوار خشک نکنید؛ آن‌ ها نمی‌ تواند گرما را تحمل کنند. پس از شستشو، موها را به ‌آرامی در یک حوله بپیچید، اما نچلانید. اگر هر روز موهای خود را شامپو می‌ زنید، برای محافظت از موهای خشک از شامپوی حاوی نرم کننده استفاده کنید.

جریان هوای سشوار را با حرارت متوسط و به ‌طور مستقیم رو به دسته‌ی مو در جهتی ‌که سلول‌ های کوتیکول لایه لایه هستند، بگیرید؛ در جهتی‌ که مو مجعد است هوا را بدمید. هنگامی که تمام موها تقریباً خشک است سشوار را خاموش کنید، و بعد به ‌آرامی موها را برای فرم‌ دهی شانه بزنید.

دکتر سوزان سی تیلور، مدیر و موسس مرکز پوست رنگ در شهر نیویورک هشدار می‌ دهد و می‌ گوید، زنان آمریکایی آفریقایی تبار نباید بیش از یک بار در هفته و یا سریعاً پس از رنگ زدن و دکلره کردن موهای خود را سشوار کشیده یا با اتو صاف کنند. اگر مجبور به ترمیم هستید، از اسپری محافظ حرارتی استفاده کنید.


اشتباه ۳: فرایند های بیش از حد

اکثر رنگ‌ مو‌ها، مواد فر کننده و دکلره خطرناک نیستند، البته مادامی که بیش تر ‌از حد روی سر نمانند یا خیلی استفاده نشوند.

کمک به مو ها :

دکتر مری پی لوپو، مشاور پیشگیری و استاد بالینی پوست در دانشکده پزشکی تولان می‌ گوید، حداقل بین دوره‌ های فر کردن ۱۲۰ روز فاصله بیاندازید. هرگز در یک روز هم فر و هم رنگ نکنید، میر میرانی می‌ گوید، چند هفته فاصله بین این دو عالی است.

برخی از زنان اگر بیش از حد از مواد دکلره‌ و دیگر فرایندهای شیمیایی استفاده نمایند، ممکن است دچار یک نوع ریزش مو موسوم به ریزش موی دائمی اکتروپیون سانتریفیوژ مرکزی (CCCA) شوند، البته ژنتیک نیز در این امر دخیل است. زنانی که از این ریزش مو رنج می‌ برند، می‌ توانند موهای خود را صاف و یا رنگ نمایند، اما نه به طور همزمان.


اشتباه ۴: دم اسبی، بافتنی و یا اکستنشن‌ های بیش از حد سفت

فشار یک بند لاستیکی اطراف موی دم‌ اسبی می‌تواند کوتیکول محافظت کننده را در بر گرفته و موجب شکست مو شود. هر چیزی که برای طولانی مدت موجب تنش اطراف فولیکول مو شود، مانند بافت‌ یا اکستنشن‌ می‌ تواند ریشه‌‌ ی مو را بیرون بیاورد؛ که موجب کشش آلوپسی (ریزش مو) ریزشی که گاه دائمی است، ‌شود.

کمک به مو ها :

از کش‌ های محافظت کننده‌ ی مو استفاده کنید. اگر بافت موهایتان خیلی سفت شد، تیلور اصرار دارد که از آرایشگر بخواهید دوباره شروع کند.

به همین ترتیب، به‌گفته‌ ی دانیلو آرایشگر افراد مشهور ، اکستنشن‌ و بافت نباید بیش از حد سفت باشد، زیرا موجب سر درد، یا التهاب می‌ شود. بهترین گزینه: اکستنشن‌ های موقتی

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه