علت خونریزی بینی و راه های درمان و پیشگیری از آن
خانه » علت خونریزی بینی و راه های درمان و پیشگیری از آن

علت خونریزی بینی و راه های درمان و پیشگیری از آن

25K بازدید
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

علت خونریزی بینی و راه های درمان و پیشگیری از آن

علت خونریزی بینی ، درمان و پیشگیری

علت خونریزی بینی و راه های درمان و پیشگیری از آن , آرشیو مقالات , پزشکی و سلامتی , مقالات پزشکی , خونریزی بینی , خونریزی , خون ریزی , بینی , fdkd , پیشگیری از خونریزی , درمان خونریزی , پیشگیری از خونریزی بینی , درمان خونریزی بینی , علت خونریزی بینی , دلیل خونریزی بینی , قطع کردن خونریزی بینی , راه قطع کردن خونریزی بینی , خونریزی دماغ , پاره شدن رگ های مخاط بینی , مخاط بینی , مسکن , مواد تحریک کننده بینی , محرک مخاط بینی , هوای خشک , سرما خوردگی , پاره شدن رگ ها , قطه خونریزی , قطع خونریزی بینی , رقیق کننده خون , داروی ضد انعقاد , آسپیرین , استفاده از کمپرس استریل , بند امدن خونریزی , مرطوب کردن مخاط بینی

خونریزی بینی معظلی است که برخی افراد از کودکی از آن رنج می برند .در حالی که برخی دیگر هرگز این مشکل را تجربه نکرده اند. خونریزی بینی در نخستین دفعات به خصوص برای کودکان نگران کننده است اما غالبا مشکلی جدی نیست و نیاز به درمان جدی پزشکی ندارد.

در این مقاله ، علت خونریزی بینی و سپس روش های پیشگیری و درمان آن را بیان می کنیم . با فارسی مد همراه باشید …

در واقع، نزدیک به ۸۰ % موارد خونریزی به دلیل پاره شدن رگ های مخاط بینی در قسمت جلوی بینی اتفاق می افتد. در مواردی که خونریزی به خاطر بیماری یا مصرف داروست، بخش پشت بینی مبتلا می شود.

 

علت خونریزی بینی

گرچه نمی توان به طور دقیق علت این مشکل را تشخیص داد اما تمیز کردن شدید بینی، هوای خیلی خشک، سرما خوردگی، بعضی بیماری های جریان خون، آسیب به سر یا صورت، مواد شیمیایی تحریک کننده مخاط بینی و بعضی دارو ها مانند مسکن ها زمینه ساز هستند.

 

چطور می توان خونریزی را قطع کرد؟

به آرامی بینی را فشار دهید و سر را کمی به جلو خم کنید تا خون وارد دهان و حلق نشود. با دهان نفس بکشید و ده دقیقه در این حالت بمانید تا خون قطع شود. گذاشتن تکه ای یخ بالای بینی نیز می تواند به سفت شدن رگ ها کمک کند.

تا چند ساعت بعد از قطع خونریزی نباید بینی را تخلیه کنید زیرا روند انعقاد خون را مختل می کند. اما در صورت خونریزی مجدد حتما این کار را انجام دهید تا لخته های خون بیرون بیاید. سپس مجددا روند قطع خونریزی را تکرار کنید. اگر مکرر به این مشکل دچار می شوید، پنبه های مخصوصی از داروخانه تهیه نمایید که به قطع سریع تر خونریزی کمک می کند.

 

مراجعه به پزشک

اگر به رغم انجام هر اقدامی باز هم خونریزی بیشتر از ده دقیقه طول کشید، خیلی شدید بود و یا مرتب تکرار شد باید با پزشک مشورت کنید. آسیب های شدید صورت، خونریزی مرتبط با بیماری های قلبی و مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند دارو های ضد انعقاد یا آسپرین نیز باید مد نظر باشد. در زمان انتظار مراجعه به پزشک نیز از کمپرس استریل استفاده کنید تا خونریزی کمتر شود و سر را به سمت جلو نگه دارید.

 

پیشگیری از خونریزی بینی

افرادی که دچار خونریزی مکرر هستند نباید به هیچ وجه بینی را دستکاری کنند، تمیز کردن بینی خیلی آرام باشد، به طور مرتب بینی را با سرم های شستشو یا پماد های مناسب مرطوب نگه دارند و از حضور در محیط های با هوای خیلی خشک پرهیز نمایند. استفاده از دستگاه های بخور نیز مفید خواهد بود. 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه