خطرناک ترین شغل های دنیا کدام هستند !
خانه » خطرناک ترین شغل های دنیا کدام هستند !

خطرناک ترین شغل های دنیا کدام هستند !

25K بازدید
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

خطرناک ترین شغل های دنیا کدام هستند !

فهرستی از خطرناک ترین شغل های دنیا

فهرستی از خطرناک ترین شغل های دنیا ! , شغل , مشاغل , مشاغل خطرناک , شغل های خطرناک , مشاغل سخت , شغل هاش سخت و خطرناک , ayg , lahyg , lahyg o,vkh; , فهرشت شغل های خطرناک , مشاغل خطرناک دنیا , لیست مشاغل خطرناک دنیا , کارگران دکل های تلفن همراه , ماهیگیران , خلبانان , مهندسان پرواز , مهندسین پرواز , قطع درخت , هیزم شکنی , رفتگران , کشاورزان , سقف سازان , کارگران خطوط برق , رانندگان کامیون , شغل های پرخطر , شغل های خوب , لیست شغل های خطرناک , معرفی شغل های خطرناک , معرفی شغل های پر خطر , معرفی شغل های سخت

معمولا هر شغلی دشواری ها و سختی های خود را دارد اما برخی از شغل ها علاوه بر سختی خطرات جدی هم دارند. در ادامه این مطلب از فارسی مد لیستی از این شغل ها را اورده ایم.

به گزارش فارسی مد بر اساس طبقه‌ بندی جدید کارشناسان می‌توان از خطرناک‌ ترین شغل های دنیا به ترتیب زیر نام برد:

۱. کارگران دکل‌ های تلفن همراه

به گزارش فارسی مد و به نقل از بازده، این شغل یکی از خطرناک‌ ترین شغل های دنیا به شمار می‌رود. زیرا شرکت‌های تلفن همراه تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های گیرنده خود را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنند و این کار باید به‌ دست کسانی انجام شود که در بالاترین نقطه این دکل‌ها قرار گیرند و مبادرت به این امر کنند.خطر از دست رفتن تعادل و برق‌ گرفتگی همیشه در این کار به قوت خود باقی است.


۲. ماهیگیران

ماهیگیران می‌بایست زمان بسیار زیادی را در دریاها سپری کنند و این زمان با به هم ریختن هوا و یا بادهای شدیدی همراه است که همیشه قابل پیش‌بینی نیست. ماهیگیرانی که در سطح بین‌ المللی مشغول به این کار هستند بسیار از ساحل فاصله گرفته و به عمیق‌ ترین نقاط دریاها سفر می‌کنند. نجات جان آنها تنها به جلیقه نجاتی که بر تن دارند بستگی ندارد. اگر بر اثر توفان و در شرایط متلاطم دریا به آب بیفتند نجات آنها سخت می‌شود.


۳. خلبانان و مهندسین پرواز

اشتباه نکنید قرار نیست کسی سقوط کند! مهندسین پرواز زمان بسیار زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنان بلکه خلبانان نیز زمان زیادی در هنگام پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر می‌برند که با چشم غیر مسلح نیز دیده می‌شود.


۴. قطع درخت و هیزم شکنی

شاید خیلی تعجب‌ آور باشد که این کار جز مشاغل خطرناک به شمار می‌رود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن می‌دهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد می‌شود نادیده گرفته می‌شود. شخص بی‌ نوایی که به این کار مشغول است معمولاً متوجه این فشار نیست. ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندکی نادیده گرفتن فشار بدنی، ممکن است حادثه‌ ای را برای فرد به دنبال داشته باشد. به زبانی دیگر این کار، کار هر کس نمی‌باشد که آن را ساده انگاشت.


۵. کارگران ساختمان

به انواع فلزها و آهن‌ هایی که در کنار این کارگران جمع شده است توجه کرده‌ اید؟ به ویژه آن دسته‌ ای که بر روی داربست‌ها قرار می‌گیرند. در واقع نباید این کارگران زیاد تکان خورده و با دقت و آرامش به کار خود مشغول باشند. لحظه‌ ای فراموش کردن این مسئله معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنین شود امکان زنده ماندن‌شان بسیار کم است.


۶. پاکبان‌ها و رفتگران

این افراد هر روزه می‌ بایست تمام زباله‌ها را جمع‌ آوری کرده و محل آن را تمیز کنند و هر روزه هم با مواد شیمیایی اسیدی سر و کار دارند. البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر کار کنند. جمع‌ آوری زباله‌ های صنعتی خطر بیشتری را به همراه دارد. خطر بریده شدن دست و بدن با وسایل تیزی که خود را لا به‌ لای آشغال‌ها پنهان کرده‌ اند نیز دور از انتظار نیست. البته بگذریم از رانندگانی که نسبت به حضور رفتگران در خیابان‌ها بی‌توجه هستند، و حادثه می‌آفرینند.


۷. کشاورزان و گله‌ داران اسب

هر روز کشاورزان با مواد شیمیایی سر و کار دارند که استفاده نا به جای آن و بی‌ تجربگی در لحظه‌ ای کار دستشان می‌دهد. و بسیاری از کسانی که به مراقبت و پرورش اسب مشغول‌ اند گاهی با توجهی در معرض آسیب اسب قرار می‌گیرند. شاید لازم نباشد که بگوییم یک ضربه پای اسب به بدن انسان چه می‌کند.


۸. سقف‌ سازان

چیزی که شرایط کار را سخت تر می‌کند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر می‌کند. گرما و گاهی سرما، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان می‌باشد. در هر صورت یک بی‌احتیاطی کوچک می‌تواند حادثه‌ی بدی را رقم بزند.


۹. کارگران خطوط برق فشار قوی

از جمله خطرناک ترین شغل های دنیا است که علت خطرناک بودن این شغل بر همه عیان است. علاوه بر بالا رفتن از سطح زمین، حفظ تعادل در زوایای مختلف هنگام کار، آن هم کار با چیزی که خود خطر مرگ را نزدیک می‌کند. سالانه بیش از ۳۴ نفر از کارگران دست‌ اندر کار در این امر در سراسر دنیا جان خود را از دست می‌دهند و همین امر باعث شده است که این شغل به یکی از خطرناک ترین شغل های دنیا تبدیل شود.


۱۰. رانندگان کامیون

کار در جاده‌ها، رانندگی طولانی و خسته‌ کننده آن هم با ماشین آن را به یکی از خطرناک ترین شغل های دنیا تبدیل کرده است. اگر سنگینی ماشین و خستگی به یک تصادف ساده با یک درخت یا خارج شدن از جاده و متوقف شدن با جسمی سخت ختم شود شاید بهترین حالتی باشد که اتفاق افتاده است.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!
آموزش روشی ساده و آسان برای پاک کردن رنگ مو
با امیدبخش ترین آیه قرآن برای گناهکاران آشنا شوید
این ذکر برای آمرزش گناهان و درمان بیماری ها مفید است
کمترین و بیشترین میزان قند موجود در میوه ها را بشناسید
با تعاملات مثبت در زندگی زوج های موفق آشنا شوید
روش های صحیح برخورد والدین با کودک پرخاشگر چیست؟
چند واقعیت تلخ درباره مضرات مصرف چای کیسه ای
با 28 خاصیت داروئی شگفت انگیز پیاز آشنا شوید
آموزش روش تهیه سالاد ذرت و کاهو
آموزش طرز تهیه ژله آسمانی (ابری)

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه