پرسش های مراسم خواستگاری که شما را عاشق می کند
خانه » پرسش های مراسم خواستگاری که شما را عاشق می کند

پرسش های مراسم خواستگاری که شما را عاشق می کند

44K بازدید
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
144

پرسش های مراسم خواستگاری که شما را عاشق می کند

پرسش های مراسم خواستگاری کدامند ؟!

پرسش های مراسم خواستگاری که شما را عاشق می کند , آداب ازدواج , آداب خواستگاری , آداب خواستگاری اصولی , آداب خواستگاری کردن , آداب صحیح خواستگاری , آداب و رسوم ازدواج , آداب و رسوم خواستگار , آداب و رسوم درست ازدواج , آداب و رسوم مراسم خواستگاری , آشنایی با رسم و رسومات و فنون خواستگاری , آموزش خواستگاری , ازدواج , ترفندهای خواستگاری , توصیه های مهم خواستگاری , چگونگی خواستگاری , خواستگاری , خواستگاری اصولی , خواستگاری دختر , خواستگاری رویایی , خواستگاری مرد از زن , رسم و رسومات خواستگاری , رسوم خواستگاری , رسوم درخواست ازدواج , رسوم مراسم خواستگاری , شناخت , فنون خواستگاری , مراسم خواستگاری , مقالات ازدواج , مقالات زندگی , مهمترین نکات در خواستگاری , خاستگاری , نکات مهم در خاستگاری , نکات مهم قبل از انتخاب همسر , پرسش های مراسم خواستگاری , پرسش ها در خواستگاری , سوالات در مراسم خواستگاری , چه سوالاتی بپرسیم , در خواستگاری چه بپرسیم؟ , از همسر آینده چه بپرسیم , سوال پرسیدن از خواستگار , از خواستگار چه سوالاتی بپرسیم , عاشق شدن , چگونه عاشق شویم , عاشق شدن قبل ازدواج , عاشق شدن بعد ازدواج , شناخت اصولی همسر , شناخت خواستگار , شناختن خواستگار , شناختن همسر آینده , روش شناختن خواستگار , شناختن خاستگار

شاید عامه افراد تصور کنن که عاشق شدن یک امر غیر ارادی است و از کنترل شخص خارج است اما در این مطلب پرسش هایی که به بیشتر شناختن فرد منجر می شود را قرار داده ایم. چه بسا این شناخت بیشتر به عاشق شدن فرد نیز منجر شود. در ادامه این مطلب از فارسی مد با ما همراه باشید تا با پرسش های مراسم خواستگاری آشنا شوید.

احتمالا عامه‌ مردم عشق را یک اتفاق، و عاشق شدن را پروسه‌ای خارج از اراده شخصی می‌ دانند. تلقی عام این است که هنگام دیدار تصادفی با فرد مناسب و در شرایط و موقعیت خاص، ممکن است احساسی بیدار و پیوندی برقرار شود. معمولا تجربیات و مشاهدات افراد مختلف نیز موید باور فوق است. اما دکتر «آرتور آرون» استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی نیویورک، در آزمایشی علمی توانسته بعضی از شرکت‌ کنندگان را عاشق یکدیگر کند.

این آزمایش به این صورت انجام می‌ شود که داوطلبان دو به دو رو به‌ روی هم نشسته و ۳۶ سوال معین که «آرون» از پیش طراحی و دسته‌ بندی کرده را به ترتیب از یکدیگر می‌ پرسند. پس از پایان پرسش و پاسخ، دو شرکت‌ کننده باید به مدت چهار دقیقه در چشمان هم خیره شوند، سپس آزمایش به پایان می‌ رسد.

«آرون» در مقاله‌ ای این آزمایش و نتایج آن را تشریح کرده است. وی این آزمایش را «ایجاد آزمایشی صمیمیت میان افراد» نامیده و در مقاله فوق می‌ نویسد: « در مدت ۴۵ دقیقه، جفت‌های مورد آزمایش برای شرح درونیات خود و رابطه‌ سازی، به سوالاتی پاسخ می‌ دهند که به تدریج دشوارتر می‌ شود. »

یادداشتی که در نیویورک تایمز به نام «سوال سی و هفتم: عروسی پرخرج یا ساده؟» منتشر شده، درباره این آزمایش می‌ نویسد: «ایده‌ اصلی آزمایش این است که آسیب پذیری مشترک، به ایجاد و پیشبرد احساس نزدیکی میان افراد کمک می‌ کند اما برای افراد بسیار دشوار است به خود اجازه دهند در حضور شخص دیگر نقاط آسیب‌ پذیر خود را نمایان کنند، و آزمایش فوق همین مشکل را رفع می‌ کند.»

آزمایش دکتر آرون اگرچه بیش از 20 سال پیش انجام شد، اما از سال میلادی قبل مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است، چرا که در آن سال یک استاد دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا، این آزمایش را شخصا تجربه کرده و داستان ایجاد احساس صمیمیتی عمیق و عاشقانه میان خود و همکارش را، در نوشته‌ ای در نیویورک تایمز شرح داد. البته «مَندی لِن کَترِن» در این یادداشت پذیرفته که تجربه او دقیقا تابع آزمایش فوق نبوده است، زیرا اولا نه در آزمایشگاه بلکه در یک فضای عمومی انجام شده، دوما او این آزمایش را نه با یک غریبه، که با شخص آشنایی انجام داده که از پیش به او می‌ اندیشیده است.

او در این یادداشت می‌ نویسد: «بیشتر ما فکر می‌ کنیم عشق چیزی است که برای ما اتفاق می‌ افتد. … آن چه من در این تحقیق می‌ پسندم این است که عشق را یک عمل آگاهانه فرض می‌ کند. تحقیق آرتور آرون به من آموخت که به وجود آوردن اعتماد و صمیمیت، که عشق برای دوام آوردن به آن نیاز دارد، ممکن و حتی آسان است.»

عنوان این مقاله به این موضوع اشاره دارد که این آزمایش آنقدر کارساز است که دو نفر بعد از انجام این 36 پرسش‌ در سوال بعدی شروع به برنامه‌ریزی برای مراسم عروسی می‌ کنند!

این پرسش های مراسم خواستگاری که شما هم می‌ توانید آنها را با فرد مورد نظر خود برای ازدواج بیازمایید در سه بخش دسته‌ بندی شده‌ اند، به نحوی که سوالات به تدریج خصوصی‌ تر و چالش‌ بر انگیزتر می‌ شوند. می‌ توان این آزمایش را با شخص مناسب تجربه کرد و به شناخت عمیقی که لازمه و پیش‌ فرض اعتماد، صمیمیت و عشق است دست یافت. فراموش نشود چهار دقیقه خیره شدن در چشمان طرف مقابل، باید پس از پایان پرسش‌ ها و در سکوت انجام شود. شرح سوالات را می‌ توانید در ادامه بخوانید!

پرسش های مراسم خواستگاری شما را عاشق می کند


بخش اول پرسش های مراسم خواستگاری

۱. اگر می‌ توانستید از میان تمام مردم دنیا انتخاب کنید، چه کسی را به عنوان مهمان به شام دعوت می‌ کردید؟

۲. آیا دوست دارید معروف شوید؟ از چه طریق؟

۳. آیا هیچ وقت قبل از یک تماس تلفنی، آن چه می‌ خواهید بگویید را مرور و تمرین می‌ کنید؟ چرا؟

۴. چه چیزی می‌ تواند یک روز عالی برایتان رقم بزند؟

۵. آخرین بار کی برای خودتان آواز خواندید؟ برای شخص دیگر چه طور؟

۶. اگر می‌ توانستید ۹۰ سال عمر کرده و در ۶۰ سال آخر عمر، ذهن یا اندام یک فرد ۳۰ ساله را داشته باشید، کدام را انتخاب می‌ کردید؟

۷. آیا بر اساس یک حس درونی مخفیانه، حدس می‌ زنید چگونه خواهید مُرد؟

۸. سه وجه اشتراک خود و طرف مقابلتان را نام ببرید.

۹. بابت داشتن چه چیز در زندگیتان بیش از همه سپاسگزار هستید؟

۱۰. اگر می‌ توانستید از شرایطی که در آن بزرگ شده‌ اید چیزی را عوض کنید، آن چه بود؟

۱۱. در چهار دقیقه داستان زندگی خود را با بیشترین جزییات ممکن برای طرف مقابلتان تعریف کنید.

۱۲. اگر می‌ شد فردا که بیدار می‌ شوید یک خصوصیت یا توانایی تازه کسب کرده باشید، چه را انتخاب می‌ کردید؟


بخش دوم پرسش های مراسم خواستگاری

۱۳. اگر یک گویِ کریستال می‌ توانست حقیقت را درباره شما، زندگیتان، آینده یا هر چیز دیگر به شما بگوید، دوست داشتید چه چیزی را بدانید؟

۱۴. آیا کاری هست که مدت زیادی است آرزو دارید انجام دهید؟ چرا تا به حال انجامش نداده‌ اید؟

۱۵. بزرگ‌ترین دستاورد زندگیتان چه بوده است؟

۱۶. در دوستی به چه چیزی بیش از همه بها می‌ دهید؟

۱۷. ارزشمند ترین خاطره‌ ای که دارید چیست؟

۱۸. بدترین خاطره‌ تان چیست؟

۱۹. اگر بفهمید قرار است یک سال دیگر به طور ناگهانی از دنیا بروید، آیا چیزی را در شیوه زندگی فعلی‌ تان عوض می‌ کنید؟ چرا؟

۲۰. دوستی برای شما چه معنایی دارد؟

۲۱. عشق و محبت در زندگی شما چه نقشی بازی می‌ کنند؟

۲۲. یکی از مشخصات مثبت طرف مقابل را با او در میان بگذارید. به نوبت این کار را پنج بار انجام دهید.

۲۳. گرما و صمیمیت در خانواده‌ ی شما چطور است؟ آیا احساس می‌ کنید دوران کودکی شما از اکثر مردم شادتر بوده است؟

۲۴. درباره رابطه‌ تان با مادر خود چه احساسی دارید؟


بخش سوم پرسش های مراسم خواستگاری

۲۵. هر کدام سه جمله بسازید که حقیقت داشته و با «ما» شروع شوند. مثلا «ما هر دو در این اتاق احساس می‌ کنیم…»

۲۶. این جمله را کامل کنید: «ای کاش کسی را داشتم که با او …»

۲۷. فرض کنید قرار است با طرف مقابل دوستان صمیمی شوید. چیزی را که می دانید دانستنش برای یک دوست صمیمی مهم است با او در میان بگذارید.

۲۸. به طرف مقابل‌ تان بگویید چه چیزهایی را در او می‌ پسندید. این بار کاملا صادقانه چیزهایی را بگویید که معمولا در دیدار اول به کسی نمی‌ گویند.

۲۹. یکی از لحظات خجالت‌ آور زندگیتان را برای طرف مقابل تعریف کنید.

۳۰. آخرین بار کِی در حضور شخص دیگری گریه کردید؟ به تنهایی چطور؟

۳۱. به طرف مقابل بگویید تا این لحظه از چه چیز در او خوشتان آمده است؟

۳۲. کدام مسائل آن قدر جدی‌اند – اگر چنین مسائلی وجود دارند – که نمی‌ توان با آن‌ ها شوخی کرد؟

۳۳. اگر قرار بود امروز عصر بمیرید بدون اینکه فرصت تماس گرفتن با کسی را داشته باشید، بابت نگفتن چه چیزی به چه کسی بیشترین تأسف را می‌ خوردید؟ چرا این حرف را تا به حال به آن شخص نزده‌ اید؟

۳۴. خانه شما، به همراه هر چه که دارید آتش می‌ گیرد. بعد از نجات دادن عزیزان و حیوانات خانگیتان، تنها آن قدر وقت باقی مانده که یک چیز دیگر را از آتش نجات دهید. آن چیز چه خواهد بود؟ چرا؟

۳۵. از تمام اعضای خانواده‌ تان، مرگ چه کسی برای شما دشوارتر خواهد بود؟ چرا؟

۳۶. یک مشکل شخصی خود را با طرف مقابلتان در میان گذاشته و نظر او را درباره راه حل مشکل بپرسید. همچنین از او بخواهید بگوید احساس شما درباره مشکلتان به نظر او چطور می‌ رسد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

دانلود بیانیه گام دوم انقلاب