چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید
خانه » چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید

چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید

30K بازدید
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
751

چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید

چهره های مشهور متولدین تیرماه

چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید , fhcd'vhk jdv lhid , fhcd'vhk jdvlhid , jdv , jdv lhi , jdvlhi , افراد معروف متولد تیر , بازیگران زن ایرانی , بازیگران متولد تیر , بازیگران متولد تیرماه , بازیگران مرد ایرانی , بیوگرافی , بیوگرافی بازیگر ایرانی , بیوگرافی بازیگران , بیوگرافی بازیگران زن , بیوگرافی بازیگران مرد , پرویز پرستویی , تیر , چهره های مشهور , چهره های مشهور تلویزیون , چهره های مشهور سینما , رضا شفیعی جم , سحر ولدبیگی , شناختن تیر ماهی ها , فاطمه گودرزی , متولد تیر , متولد تیرماه , متولدین تیر ماه , هدیه تهرانی , ویژگی افراد مشهور , ویژگی شخصیتی بازیگران , ویژگی متولد ماه ها , ویژگی متولدین تیر ماه

اگر کنجکاو هستید بدانید در تیر ماه چه شخصیت های معروفی متولد شده اند و همچنین با ویژگی های شخصیتی آن ها آشنا شوید ادامه مطلب از فارسی مد را دنبال کنید تا با چهره های مشهور متولدین تیرماه آشنا شوید.

آیت الله سید علی خامنه ای

زاده 24 تیر 1318 در مشهد

چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید , fhcd'vhk jdv lhid , fhcd'vhk jdvlhid , jdv , jdv lhi , jdvlhi , افراد معروف متولد تیر , بازیگران زن ایرانی , بازیگران متولد تیر , بازیگران متولد تیرماه , بازیگران مرد ایرانی , بیوگرافی , بیوگرافی بازیگر ایرانی , بیوگرافی بازیگران , بیوگرافی بازیگران زن , بیوگرافی بازیگران مرد , پرویز پرستویی , تیر , چهره های مشهور , چهره های مشهور تلویزیون , چهره های مشهور سینما , رضا شفیعی جم , سحر ولدبیگی , شناختن تیر ماهی ها , فاطمه گودرزی , متولد تیر , متولد تیرماه , متولدین تیر ماه , هدیه تهرانی , ویژگی افراد مشهور , ویژگی شخصیتی بازیگران , ویژگی متولد ماه ها , ویژگی متولدین تیر ماه

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ 24 تیر 1318 ، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ ای، آیت‌ الله خامنه‌ ای و امام خامنه‌ ای که در ادبیات جمهوری اسلامی ایران با عناوین رهبر انقلاب اسلامی ، مقام معظم رهبری ، مقام عظمای ولایت و ولی امر مسلمین جهان شناخته شده است ؛ رهبر کنونی و دومین ولی فقیه در جمهوری اسلامی ایران است. به گفته ی نشریه ی فوربیس ، سید علی خامنه ای هجدهمین فرد قدرتمند دنیا در سال ۲۰۱۵ و تنها فرد ایرانی است که جزو صد مرد قدرتمند دنیا قرار گرفته است. او طبق قانون اساسی عالی‌ ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. وی پیش از این، سومین رئیس‌جمهور ایران از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ در دو دورهٔ پیاپی بود.

او از شاگردان سید محمد هادی میلانی بود. سید علی خامنه‌ ای تا ۱۹ سالگی تحصیلاتی در حوزه علمیه مشهد و نجف فرا گرفت و سپس برای تحصیلات عالی به حوزه ی علمیه ی قم رفت. بعدها در حوزه ی علمیه ی قم، با آیت الله خمینی آشنا شد و در کنار تحصیل و تدریس، دامنه ی مبارزات سیاسی وی علیه حکومت پهلوی گسترش یافت. نخستین بار پس از حادثه ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ دستگیر و به زندان انداخته شد. او چندین بار دیگر نیز در طی دوران حکومت شاهنشاهی توسط ساواک دستگیر شد که مجموعاً ۶ مرتبه از بازداشت‌ های وی در زندان‌ های دوران پهلوی در اسناد ساواک و زندگی نامه او ثبت گردیده است؛ این دستگیری‌ ها به آشنایی او با چندین انقلابی معروف از جمله آیت‌ الله حسینعلی منتظری انجامید. با افزایش اعتراضات مردمی ضد حکومت پهلوی، پس از دو سال زندان در سال ۱۳۵۶ آزاد شد و اندکی بعد حکومت وقت او را به سه سال تبعید به ایرانشهر محکوم کرد اما حدودا یک سال بعد در سال ۱۳۵۷ حکومت پهلوی سرنگون شد و او از ایرانشهر به زادگاهش مشهد بازگشت.


فاطمه گودرزی

زاده 19 تیر 1342 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

اصالتا بروجردی است. کمتر گفتگو می کند و همیشه از حاشیه فاصله گرفته. می خواهم خصوصیتی را درباره او بگویم که حتما قبولش دارید، آرام بودن. ولی خودش نظر دیگری دارد و می گوید در حالی که مردم از نقش هایش آرامش می گیرند، اما خودش انسان خیلی آرامی نیست. درباره ویژگی تیرماهی ها گفته شده گاهی آرامند و گاه طوفانی؛ و فاطمه گودرزی هم هر چند بسیار فعال و پرانرژی است ولی چهره و رفتارش با آرامش همراه است.

او با بازی در سریال «دردسرهای والدین» نشان داد در عرصه طنز هم هنرپیشه لایقی است. شاید به نظر برسد تمام نقش های او شبیه یکدیگرند. خودش در این باره می گوید فمنیست نیست اما احساس می کند جامعه مردسالار بعضی فرصت ها را از بانوان گرفته و از نظر او همین مسئله هم در نوشتن نقش ها برای زنان دخیل بوده که همه را شبیه هم کرده است.

با این که می گویند متولدین تیر از انتقاد متنفرند و ممکن است اینجا هم چنین شبهه ای پیش بیاید ولی استدلال او در این باره تا حدودی درست به نظر می رسد. خودش را آدم ریسک پذیری می داند. اصلا نمی تواند بیکار باشد. به خاطر کمبود فرصت، رفت و آمدهای خانوادگی چندانی ندارد. همیشه سعی کرده درشت گویی نکند و در کارش غلو نباشد؛ شاید به این دلیل است که مردم او را از جنس خودشان می دانند.


پرویز پرستویی

زاده 2 تیر 1334 در روستای چارلی کبودرآهنگ در استان همدان

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

واقعا لازم است از قابلیت های او چیزی بگوییم؟! بی شک پرویز پرستویی یکی از معدود چهره های ماندگار در عرصه تصویر و حتی صداست. یکی از چهره های مشهور متولدین تیرماه که از همان ابتدای ورودش به دنیای بازیگری، جوایز متعددی را از آن خود کرد و جالب این که با وجود درخشش و بازی های خیره کننده اش، هیچ ادعایی در بازیگری ندارد! تقریبا کسی را نمی توان پیدا کرد که هنر و شخصیت او را دوست نداشته باشد؛ از منتقدان گرفته تا مخاطبان عادی سینما و تلویزیون.

این مرد از چهره های مشهور متولدین تیرماه بسیار مردمدار و متین است و همه به تواضع و دانش او اذعان دارند. تفاوت نقش هایی که بازی کرده، از زمین تا آسمان است! از آدم ساده لوح و فقیر و خلافکار تا نقش های سنگین و بازی های زیرپوستی. او ژانرهای مختلفی را هم اعم از طنز و درام و … در کارنامه خود دارد. «بدون شک استاد است و می تواند طولانی ترین مطالب را در کوتاه ترین جملات بیان کند.» این دقیقا عبارتی است که درباره متولدین تیرماه گفته شده و با پرویزخان مطابقت دارد؛ با همان ادبیات زیبا و واژگان درستی که انتخاب می کند.

بسیار خوش قول و خوش اخلاق است و پایبند به اصول دوستی. تلفن همراهش همیشه در دسترس است. با خبرنگاران میانه خوبی دارد. پرویزخان افتاده و قدرشناس است. تقدیم سیمرغش به پنج بازیگر پیشکسوت ایران، شاهد خوبی برای این نکته است. او خیلی راحت «نه» می گوید.

بازیگر محبوب و تیرماهی ما دغدغه مردم را دارد و بیشتر از خود به مخاطبش اهمیت می دهد. همچنین نسبت به همکارانش حساس است و تحمل دیدن بی حرمتی به آنان را ندارد چون همه را مثل خانواده خود می داند. او کتابی درباره خود نوشته که اخیرا چاپ شده. نام این کتاب هست: «من پرویز پرستویی»!


هدیه تهرانی

زاده 4 تیر 1351 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

از دیگر چهره های مشهور متولدین تیرماه هدیه تهرانی است که پر است از نقش هایی که قرار بوده بازی کند و به دلایلی اتفاق نیفتاده! اولین بار برای بازی در فیلم «روز واقعه» انتخاب شد اما به خاطر این که نقش را ساده و بی چالش می دید، انصراف داد و لادن مستوفی جای او را گرفت. غیر از آن می توانیم فیلم های «بودن یا نبودن» کیانوش عیاری و «لیلا»ی داریوش مهرجویی را هم نام ببریم.

تنها چند گفتگو با مجلات تخصصی سینمایی داشته و حاضر نیست جزییات زندگی خصوصی اش را بازگو کند چون معتقد است به حال کسی مفید نیست و هر کس زندگی شخصی خودش را دارد. باهوش و اقتصادی است که دو ویژگی متولد تیر ماه است. کنجکاو و ماجراجوست و هر جا ردی از ماجراجویی و موقعیت و تجربه چیزهای بکر و تازه باشد، خطر را با جان و دل می پذیرد و به دنبالش می رود.

از نظر هدیه، چالش با نقش های مختلف و دلهره و اضطراب برای اجرای آنها، یک وسوسه درونی برای او بوده که آیا از پس کارها بر می آید یا می تواند آن قدر از خودش دور شود که فرضا یک زن کُرد 10 سال بزرگ تر از خودش را قابل باور کند یا نه. در زندگی همیشه وسوسه تجربه کارهای تازه و مختلف را داشته و هیچ وقت نتوانسته تصمیم بگیرد که چه کاری را بهتر و جدی تر و درست تر می تواند انجام بدهد؛ چون رشته های زیادی را دوست داشته و دلش می خواسته تجربه شان کند (واردات و صادرات، دکوراتوری ساختمان، ورزش های رزمی، عکاسی و …) بازیگری این میان از این شاخه به آن شاخه پریدن را در او مهار کرده.

صفت خجالتی بودن را نمی توان در مورد او به کار برد. اعتماد به نفس زیاد و شخصیت محکمی دارد و راحت حرفش را می زند. این را از بازی های راحت و روانش هم می توان فهمید. ضمنا خانم تهرانی به مسائل قدیمی خیلی علاقه دارد؛ مانند بناهای معماری گذشته، مبلمان و اشیای قدیمی و کلا مخالف از بین رفتن این چیزهاست. این نکته کاملا مطابقت دارد با تیر ماهی بودنش چرا که آنها عاشق عتیقه و اشیای کهنه هستند. خالی از لطف نیست که بدانید برعکس چهره خشک و خونسردی که در فیلم ها از او می بینید، مهربان و فروتن و خیّر است و اصلا اهل کلاس گذاشتن نیست.


رضا شفیعی جم

زاده 9 تیر 1350 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

رضا شفیعی جم ؛ این بازیگر معروف کمدین یکی دیگر از چهره های مشهور متولدین تیرماه است که در خانواده ای سنتی به دنیا آمد. او که با بازی در مجموعه «ساعت خوش» به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید، به سرعت پله های پیشرفت را طی کرد. هیچ کس نمی تواند منکر خلاقیت او در تیپ سازی و خلق تکیه کلام شود. حتی خیلی ها او را به عنوان یک کمدین مولف می شناسند. همیشه به دنبال خلاقیت و نوآوری در کارش بوده و هست. به شدت به تیپ سازی علاقه مند است و این احساس از همان بچگی در او وجود داشت. جالب است بدانید آیتم «کارآگاه درک» در ساعت خوش را خودش نوشته و حتی آ« بارانی معروف متعلق به پدرش بوده.

آقا رضا هم زیاد اهل مصاحبه نیست و در کل هنرمندان تیر ماهی انگار زیاد از مصاحبه دل خوشی ندارند! او در حرف زدن وسواس دارد چون دلش نمی خواهد ناراحتی دوستان و همکارانش را ببیند. خودش می گوید آدم منزوی و مستقلی است. ارتباطش با بچه ها خوب است و این خصوصیت تیر ماهی ها در او به حد زیادی وجود دارد.

رضا شفیعی جم هنر را بسیار مقدس می داند و معتقد است هنر و کار هنری باید به دست هنرمند سپرده شود و زیاد با بیزینس در آن موافق نیست. متولدین تیر ماه سریع الانتقال هستند. آقا رضا هم همیشه خوب می بیند، خوب می شنود و تحقیق می کند و همین مسئله او را بین بقیه همکارانش متمایز کرده است.


سحر ولد بیگی

زاده اول تیر 1356 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیرماه را بشناسید

یکی دیگر از چهره های مشهور متولدین تیرماه سحر ولدبیگی دختر مسعود ولدبیگی (چهره پرداز مطرح و طراح گریم سریال مختارنامه و اصالتا کرمانشاهی. هنگام بازی در سریال «رستوران خانوادگی» نقش مقابل نیما فلاح را بازی کرد که سبب آشنایی بیشتر و ازدواج شان شد، آن هم درست در روز تولدش! چرا که تاریخ ازدواج شان نیز اول تیر است.

شاید قابل باور نباشد اما او آرام و صبور است! هر چند بعضی وقت ها شیطنت هایش اوج می گیرد و مدام حرف می زند. سحر خانم صداقت دارد و هیچ گاه مغرور نشده. دیر عصبانی می شود ولی اگر بشود، خیلی بد عصبانی می شود! او یک زن تیر ماهی شاداب و احساسی است که از استرس دوری می کند. بسیار سنتی است. پیشینه ها را دوست دارد و شدیدا به سنت ها و روابط خانوادگی پایبند است.

از دیگر ویژگی های تیر ماهی سحر ولدبیگی اینها هستند: عاشق خانه و خانواده، بهترین آشپز، صمیمی و همسری باوفا که همگی این خصوصیات با او مطابقت دارند.


نیوشا ضیغمی

زاده 18 تیر 1359 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

نیوشا ضیغمی در ۱۸ تیرماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. او و خانواده اش در خیابان میرداماد زندگی می‌ کردند. او اصالتاً اهل استان کرمانشاه است، نیوشا ضیغمی بعد از اتمام دبیرستان، لیسانس خود را در رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی تهران گرفت.

او با شرکت در کلاس‌ های آزاد بازیگری کانون سینماگران جوان بازیگری را فرا گرفت و توسط این مؤسسه به مسعود جعفری‌ جوزانی معرفی شد. بلافاصله بعداز فارغ‌ التحصیلی از این کلاس‌ ها در مجموعهٔ تاریخی در چشم باد که در شهر تاریخی ماسوله فیلم برداری شده بود نقش یک دختر روستایی شمالی را ایفا کرد.


نسرین مقانلو

زاده 1 تیر 1348 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

از دیگر چهره های مشهور متولدین تیرماه نسرین مقانلو (زاده ۱ تیر ۱۳۴۷ در تهران) بازیگر ایرانی است.

وی فعالیت خود را با فیلم امید در سینما آغاز کرد و با بازی در فیلم همسر بیشتر مورد توجه قرار گرفت. وی پس از بازی در فیلم نابخشوده چند سالی را خارج از کشور گذراند. وی سپس به ایران بازگشت و بازی در سینما و تلویزیون را ادامه داد. بازی در فیلم مهمان مامان وی را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرد.


گلاره عباسی

زاده 29 تیر 1362 در تهران

گلاره_عباسی

گلاره عباسی (متولد 29 تیرماه 1362 در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون و از دانش آموختگان کلاس‌ های امین تارخ می‌ باشد. وی همچنین فارغ التحصیل رشته معماری از دانشکده هنر و یکی از چهره های مشهور متولدین تیرماه است.

گلاره عباسی در تیرماه سال 1362 در تهران دیده به جهان گشود. او فردی بسیار شکمو و اهل رستوران رفتن می باشد.به گفته خودش مادرش اجازه نمی دهد در خانه دست به سیاه و سفید بزند، و حتی اگر تایم زیادی در خانه داشته باشد، مادرش می گوید به جای آمدن در آشپزخانه هر کار دیگری که دوست داری انجام بده. مطالعه کن ، کلاس برو و یا هر فعالیت دیگری به جز خانه داری و آشپزی. او به غذای مکزیکی علاقه دارد. خواهر او همچنین متخصص تغذیه است و همچنین خواهرش با خانواده اش قبلا در کانادا زندگی میکرد ولی در حال حاضر در دوبی میاشند.


الناز شاکردوست

زاده 7 تیر 1363 در تهران

چهره های مشهور متولدین تیر ماه را بشناسید

الناز شاکردوست (زاده ۷ تیر ۱۳۶۳ در تهران) بازیگر و طراح صحنه و لباس سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است که از چهره های مشهور متولدین تیرماه می باشد.

او بازیگری را با تئاتر آغاز کرد. در سن نوزده سالگی، با بازی در فیلم گل یخ در سال ۱۳۸۳، به کارگردانی کیومرث پوراحمد، پا به عرصه سینما گذاشت و ظرف کمتر از یک سال در ۴ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد. گل یخ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی کیومرث پوراحمد و تهیه‌ کنندگی غلامرضا موسوی ساخته سال ۱۳۸۳ است.

او در سال (۱۳۸۳) با بازی در فیلم گل یخ به کارگردانی کیومرث پوراحمد به سینما وارد شد.


سایر چهره ها و افراد مشهور تیر ماه :

سیمین بهبهانی (شاعر ایرانی – 28 تیرماه) ، عباس کیارستمی (کارگردان ایرانی) ، صمد بهرنگی (نویسنده ایرانی – 2 تیر ماه) ، صادق چوبک (نویسنده ایرانی) ، سهراب شهید ثالث (کارگردان) ، علی‌اکبر ولایتی (وزیر خارجه پیشین ایران- 3 تیرماه) . الهام چرخنده (هنر پیشه) ، مانی حقیقی (کارگردان) ، ثریا اسفندیاری بختیاری (همسر دوم محمدرضا شاه پهلوی) ، گلشیفته فراهانی (بازیگر) ، الناز شاکردوست (بازیگر ایرانی) ، فاطمه گودرزی (بازیگر ایرانی), شهرام محمودی (والیبالیست) ، شادی پریدر (نخستین استاد بزرگ شطرنج بانوان ایران) ، محمود فکری (فوتبالیست ایرانی) ، مصطفی رحماندوست (شاعر ایرانی) ، داود رشیدی (بازیگر ایرانی) ، نسرین مقانلو (بازیگر ایرانی) ، ناصرالدین شاه قاجار . سحر ولد بیگی (بازیگر ایرانی) ، هدیه تهرانی (بازیگر ایرانی) ، رضا شفیعی جم (بازیگر ایرانی) ، وحید هاشمیان (فوتبالیست ایرانی) ، نیوشا ضیغمی (بازیگر ایرانی) ،فرزاد فرزین (خواننده ایرانی) ، حامد کمیلی (بازیگر ایرانی) ، ارنست همینگوی (نویسنده آمریکایی)، ولادیمیر پوتین (رییس جمهور روسیه) ، آن لیندبرگ (نویسنده آمریکایی)، ژان کوکتو (نویسنده فرانسوی)، هلن کلر (نویسنده آمریکایی)، مارک شاگال (نقاش روس)، رامبراند (نقاش هنلدی)، محمد داود خان (اولین رییس جمهور افغانستان) ، مارسل پروست (نویسنده فرانسوی)، اینگمار برگمن (نویسنده و کارگردان سوئدی)، لویی آرمسترانگ (نوازنده جاز آمریکایی)، راکفلر (سرمایه دار آمریکایی)، ژولیوس سزار (سردار روم)، جان گلن (فضانورد آمریکایی)، جینالو لوبریجیدا (هنرپیشه ایتالیایی) و هنری هشتم (پادشاه فرانسه). لیونل مسی (فوتبالیست) , پائولو مالدینی (فوتبالیست) , تام کروز (هنرپیشه) , ,ژوزفین (ملکه فرانسوی) , جرج ساکس (مخترع ساکسیفون) , چارلتون کن (مردم شناس آمریکایی) , ژان آنویی (نویسنده فرانسوی) , فرانسیس مک دورماند (هنرپیشه) , زین الدین زیدان (فوتبالیست فرانسوی) , پاتریک ویرا (فوتبالیست فرانسوی) , سلنا گومز (خواننده) , سامی یوسف (خواننده),نلسون ماندلا (آزادیخواه آفریقای جنویی) …

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
تصاویر جالب و زیبا که با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد
تصاویری جالب از زن و شوهری که حرکات تارزان انجام دادند!
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری دوم
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری اول
آموزش ساخت انواع موشک های کاغذی جدید + عکس
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
چهره های مشهور متولدین بهمن ماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین دی ماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین آذرماه را بشناسید
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
چهره های مشهور متولدین آبانماه را بشناسید
چهره های مشهور متولدین مهرماه را بشناسید
زیباترین نوشته های عاشقانه و با معنا
گزارش تصویری از مراحل هضم شدن قرص در معده

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه