روش های موثر برای کوچک کردن شکم را بدانید
خانه » روش های موثر برای کوچک کردن شکم را بدانید

روش های موثر برای کوچک کردن شکم را بدانید

36K بازدید
پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

روش های موثر برای کوچک کردن شکم را بدانید

کوچک کردن شکم

روش های موثر برای کوچک کردن شکم را بدانید , آب کردن چربی شکم , آب کردن چربی های شکم , بهترین روش لاغری شکم , تمرینات اصولی برای آب کردن چربی اضافی شکم , تمرینات ورزشی , تمریناتی برای لاغر کردن شکم , چربی‌ , چربی شکم , چگونه خوش اندام شویم , چگونه شکمی صاف داشته باشیم , حذف چربی شکم , خوش اندام شدن , راز داشتن شکم شش تکه , روش استاندارد لاغری شکم , کاهش چربی شکم , کوچک کردن شکم , لاغری شکم , ورزش های کوچک کردن شکم , روش های کوچک کردن شکم , a;l , ghyvd a;l , ;l ank ]vfd

تجمع چربی در ناحیه شکم یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن رو به رو هستند. اما راه حل و روش های کوچک کردن شکم کدام است؟ در این مطلب از فارسی مد روش هایی را برای کوچک کردن شکم قرار داه ایم. با ما همراه باشید.

روش های موثر برای کوچک کردن شکم

با ورزش، رژیم، خواب و مدیریت استرس تا کنترل چربی شکمی فاصله کمی داریم. اگر این راهکارها جدی گرفته شود، علاوه بر داشتن شکمی کوچک که برای اکثر افراد مهم است، به میزان زیادی به سلامت فرد هم کمک می شود.

در مورد رژیم غذایی با توجه به اینکه هر برنامه غذایی برای فرد خاصی با شرایط فیزیکی و سلامت وی طراحی شده است، ما فقط پیشنهاد هایی را عنوان کردیم و در مورد اهمیت خواب و مدیریت استرس نیز توضیحات کافی مطرح کردیم. اما از آنجایی که بدن انسان قدرت سازگاری با هر شرایطی را دارد پس اگر شما شوک بی غذایی را نیز به بدن خود وارد کنید، بدن بعد از مدتی نسبت به این اتفاق سازگار شده و دیگر در اثر نخوردن وزنی از دست نمی دهد. در این میان تنها روشی که بدن در مقابل آن مقاوم نشده و در هر شرایطی واکنش مثبت در قبالش دارد ورزش کردن است. حال اینکه چه نوع ورزشی برای رسیدن به این مهم ما را یاری می کند؟

برای کوچک کردن شکم ورزش های هوازی را جدی بگیرید

یک متخصص طب فیزیکی دویدن را ساده ترین و موثرترین روش برای لاغری و آب‌ کردن چربی‌ های ناحیه شکم و در نتیجه کوچک کردن شکم می داند که البته برای افراد جوان‌ تر یعنی حداکثر تا ۴۵ سال توصیه می‌شود.

به طور کلی فعالیت هوازی شامل پیاده روی با شدت مناسب، دویدن، ورزش ایروبیک، دوچرخه سواری، طناب زدن و یا استفاده از دستگاه هایی همانند تردمیل، انواع دوچرخه ثابت و غیره و الپتیکال است. با انجام این ورزش ها در مدت زمان مشخص و با شدت مناسب که بهتر است با برنامه ریزی توسط مربیان ورزشی صورت بگیرد شما می توانید چربی های اضافی بدن در تمامی نواحی بدن را از بین ببرید. این گام اول برای از بین بردن چربی در نقاط مختلف بدن بخصوص شکم و پهلو هاست.

انجام تمرینات مخصوص کوچک کردن شکم

پس از اینکه فردی که دارای اضافه وزن و یا بدن نامتناسب است با انجام فعالیت هوازی توانست مقدار قابل ملاحظه ای از چربی های اضافی خود را از بین ببرد در مرحله بعدی برای برگرداندن پوست بعضی از نقاط بدن که به دلیل انباشته شدن چربی از شکل اصلی خود خارج شده و ظاهرخوبی ندارد به حالت قبلی خود و همچنین تقویت عضلات بخصوص در ناحیه شکم که باعث داشتن فرم ظاهری بهتری می شود باید انواع حرکات شکمی یا به قول عامیانه مردم حرکات دراز و نشست را انجام دهد که برای کسب نتیجه بهتر و جلوگیری از آسیب های احتمالی کمر و گردن که در نتیجه اشتباه انجام دادن حرکات حاصل می شود، بهتر است با مشورت مربیان ورزشی باشد.

باید توجه داشت که انجام حرکات دراز و نشست برای همه افراد قابل اجرا نیست زیرا زمانی که فرد دراز و نشست انجام می دهد فشاری روی دیسک های کمری وارد می شود و افراد سالم فقط در صورتی می توانند این حرکات ورزشی را انجام دهند که ماهیچه های پایدار کننده را تقویت کرده باشند. پس از این که ماهیچه ها تقویت شد، فرد می تواند این ورزش ها را با یا بدون دستگاه انجام دهد.

تمرینات شکمی با وزنه یا بدون آن؟

پیشنهاد می شود که برای انتخاب برترین تمرینات شکمی افرادی که دارای اضافه وزن زیاد هستند، ابتدا انجام دادن تمرینات هوازی را جدی بگیرند و پس از کاهش مقداری از وزنشان باید از حرکات مناسب برای شکم و پهلو البته بدون استفاده از وزنه و زیر نظر مربی انجام دهند و در صورتیکه درصد و میزان چربی نواحی شکمشان کاهش پیدا کرد بر اساس برنامه ای که مربی پیشنهاد می دهد برای فرم گرفتن و مشخص شدن عضلات شکم از وزنه در تمرینات شکمی بهره ببرند. این برنامه تمرینی ویژه افراد غیر حرفه ای است که به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می دهند.

اما در بین ورزشکاران حرفه ای همیشه بر سر این نکته که آیا برای تمرین دادن عضلات شکم نیازی به استفاده از وزنه هست یا خیر؟ اختلاف نظر بسیاری بوده و هست. مربیان و ورزشکارانی که استفاده از وزنه را لازم می‌ دانند استدلالشان این است که عضلات شکم هم مثل هر گروه عضلانی دیگر نیاز به اضافه بار دارند تا بتوانند بزرگ‌ تر و قوی‌ تر شوند. اما آن‌دسته از افرادی که با وجود وزنه در تمرین شکم مخالفت دارند می‌ گویند به کارگیری وزنه باعث ساخته شدن عضلات شکم شده و در نتیجه منجر به ضخیم‌ تر شدن بخش میانی بدن و سایز کمر می‌گردد.

هیچ‌ یک از این دو نظریه به طور کامل درست یا غلط نیستند. اما تعداد معدودی از افراد هستند که تا به حال توانسته‌ اند آن‌ قدر سایز عضلات شکم را زیاد کنند که در نهایت منجر به بیشتر شدن سایز کمر شده باشد. برای یک فیتنس کار و یا کسانی که فقط به دنبال تناسب اندام هستند، شاید داشتن شکمی صاف خیلی بهتر از داشتن تکه‌ های شکم درشت و برآمده باشد.

عضلات شکم صاف و توسعه نیافته دو بعدی دیده می‌شوند. حتی اگر بدنتان فوق‌ العاده کم‌ چربی و خشک باشد. عضلاتی که به خوبی تمرین داده نشده باشند جلب توجه نخواهند کرد. از سوی دیگر عضلات شکمی قوی و رشد کرده خیلی خوب نظرها را جلب می‌کند. در واقع مزیت داشتن اندکی ضخامت در عضلات شکم این است که با مقدار وجود کمی چربی هم، باز قابل رویت است، که البته بدنسازان عضلات ۶ تکه برجسته و درشت را می‌خواهند.

در نهایت تصمیم گیرنده خود افراد هستند که بر اساس هدفشان از تمرینات شکمی تمایل به استفاده از وزنه را دارند و یا تمرینات شکمی بدون وزنه را ترجیح می دهند. اما در صورتیکه تمایل به استفاده از وزنه در تمرینات شکمی هستید، باید بدانید که نیاز به ‌ وزنه آنقدر سنگین نیست که شما فقط قادر باشید در هر ست ۸ الی ۱۰ تکرار بزنید و از طرف دیگر وزنه نباید آن‌ قدر سبک باشد که مقاومتی برایتان ایجاد نکند. دامنه تکراری بین ۱۵ الی ۲۰ برای اجرای حرکات شکم با وزنه مناسب است. یعنی وزنه ای انتخاب کنید که بتوانید در هرست ۱۵ تا ۲۰ تکرار داشته باشید.

توصیه های مهم در تمرینات شکم

• یکی از بزرگ‌ ترین اشتباهات بسیاری از ورزشکاران که به باشگاه مراجعه می‌ کنند،‌ انجام بیش از حد تمرینات شکم و پهلو به منظور لاغری است. باید توجه کرد که همانطور که در بدنسازی اکثر رشته های ورزشی وقتی یک روز روی عضله خاصی کار می کنیم، روز بعد به آن عضله استراحت می دهیم و تمرینات سایر عضلات را انجام می دهیم. این قانون باید در مورد عضلات شکم هم رعایت شود و هر روز نباید حرکات مخصوص به این ناحیه را انجام داد.

کتی کیلر مربی و نویسنده کتاب تمرین های کتی برای هنر پیشگان در این باره می گوید: تمرین های شکمی برای ۳ تا حاکثر ۵ روز (البته در موارد خاص) در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم صافی پیدا کنید و بیشتر از آن صحیح نیست.

• انجام تمرینات شکم و پهلو ( و به طور کلی تمرین با وزنه ) به منظور کوچک کردن شکم باید متناسب با رژیم غذایی باشند، تنها با ورزش به سختی می‌ توان به وزن مطلوب رسید.

• تمرین بیش از حد شکم می‌ تواند موجب ناراحتی در ناحیه‌ ی کمر شود. بیش از میزان توصیه شده به تمرین این ناحیه نپردازید.

• اگر مایل به رسیدن سریع‌ تر به هدف هستید بهتر است برنامه‌ ی غذایی خود را بیشتر تحت نظر داشته باشید یا مدت تمرینات هوازی خود مانند دوچرخه سواری، پیاده‌ روی، دو و شنا را زیادتر کنید.

• حرکات شکم را به آرامی انجام دهید، انجام سریع آنها نه تنها اثر کمتری خواهد داشت، بلکه ناحیه‌ ی کمر شما را نیز تحت فشار قرار می‌دهد.

• برخی معتقدند که تمرینات شکمی باید نیم ساعت طول بکشد تا مفید باشد، اما اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس به طور حتم حرکات را اشتباه انجام می دهید. نحوه انجام دادن حرکات را مجدد بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه