درمان های خانگی برای جلوگیری از ماندن جای سوختگی
خانه » درمان های خانگی برای جلوگیری از ماندن جای سوختگی

درمان های خانگی برای جلوگیری از ماندن جای سوختگی

41K بازدید
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
48

درمان های خانگی برای جلوگیری از ماندن جای سوختگی

از بین بردن جای سوختگی

درمان های خانگی برای جلوگیری از ماندن جای سوختگی , پزشکی و سلامتی , جالب و خواندنی , جای سوختگی , درمان سوختگی , سوختگی , سوختگی جزیی , درمان خانگی سوختگی , پیشگیری از سوختگی , درمان جای سوختگی , جلوگیری از ماندن جای سوختگی , سوختگی سطحی , محل سوختگی , جای زخم , اسکار , بهبود سوختگی , سوختگی های تازه , پانسمان سوختگی , سفیده تخم مرغ , درمان کردن سوختگی , درمان کردن جای سوختگی , آب لیمو , گوشت گوجه فرنگی روی سوختگی , بی رنگ کردن جای سوختگی , برطرف کردن جای سوختگی , از بین بردن جای سوختگی , تاول , زخم , زخم سوختگی , تاول سوختگی , عفونت , عفونت زخم , ضد عفونی کننده طبیعی

در این مطلب چند درمان خانگی و مؤثر جهت درمان و جلوگیری از جای سوختگی‌های جزئی را معرفی خواهیم کرد . با فارسی مد همراه باشید ..


قبل از آموختن راه‌ های جلوگیری از برجای ماندن جای سوختگی ، احتمالاً ذکر این نکته به شما کمک خواهد شد که جای زخم یا اِسکار چیزی نیست که باعث نگرانی شما شود، به این دلیل که قسمتی از روند درمان طبیعی است. در عین واحد، شکی در این واقعیت نیست که این زخم‌ ها می‌ توانند پوست را بسیار نا زیبا سازند. به همین دلیل است که بایستی از راه‌ های جلوگیری و خلاص شدن از جای سوختگی هرچه زودتر اطلاع یابید.


پیشگیری و درمان سوختگی

چیز مهمی که بایستی به خاطر داشته باشید این است که تنها سوختگی‌ های جزئی را باید در خانه مداوا کرد. هرگونه سوختگی شدیدی که به نظر عمیق می‌رسد و یا بیشتر از سه اینچ یا  62 / 7 سانتی‌ متر ضخامت داشته باشند، بایستی حتماً توسط پزشک درمان شود.


درمان شماره‌ ی 1

چنانچه دچار سوختگی شدید، اولین کاری که بایستی انجام دهید، ریختن آب سرد بر روی پوست محل سوختگی است. این کار پوست شما را آرام ساخته و هرگونه دردی که ممکن است به دلیل سوختگی تجربه کنید را کاهش می‌ دهد. به دنبال آن خمیر یا پوره‌ ای تهیه شده از آب و زردچوبه را بر روی محل سوختگی قرار دهید. زردچوبه یک ضد عفونی کننده طبیعی است و در نتیجه، به درمان سریعتر سوختگی کمک خواهد کرد. معمولاً، استفاده از هرگونه کرم و پمادهایی که به منظور درمان جای زخم در بازار موجود می‌باشند بایستی زمانی انجام شود که سوختگی مداما شده باشد. بنابراین به استفاده از این خمیر آب و زردچوبه بر روی اسکار هر روز ادامه دهید تا زمانی که بهبود یابد، به این دلیل که روند بهبودی را سرعت می‌ بخشد.


درمان شماره‌ ی 2

برخی مطالعات نشان می‌دهند که به جای استفاده از آب سرد در سوختگی‌ های تازه، آن را در زیر شیر آب به مدت ده تا پانزده دقیقه نگاه دارید. به دنبال آن، آب را از پوست پاک کرده و با گاز استریل محل سوختگی را پانسمان نمایید. هرروز پانسمان را تعویض کنید تا زمانی که سوختگی بهبود یابد. به محض آنکه سوختگی خوب شد، از یک پماد آنتی بیوتیک موثر بر روی پوست استفاده کنید. این کار از بروز هرگونه عفونت جلوگیری می‌ کند که در غیر این صورت ممکن است به زخم و جای سوختگی منتهی شود.


درمان شماره‌ ی 3

چنانچه سوختگی جزئی باشد، پس این درمان خانگی می‌ تواند بسیار مؤثر واقع شود، به شرط آنکه آن را به محض بروز سوختگی استفاده کنید. تخم مرغی برداشته و آن را بشکنید. سفیده و زرده‌ ی آن را از هم جدا کنید. سپس، سفیده‌ ی تخم مرغ را برداشته و آن را مستقیماً بر روی محل سوختگی قرار دهید. اجازه دهید به مدت دو دقیقه به همان حال باقی بماند. این کار پوست شما را آرام ساخته و در عین واحد، از ایجاد جای زخم جلوگیری می‌ کند. با این حال، مراقب باشید تا پس از زدودن سفیده‌ ی تخم مرغ ناحیه‌ ی پوست را به طور کامل بشویید. به این دلیل که تخم مرغ دارای باکتری‌ هایی است که چنانچه سفیده‌ ی تخم مرغ را به مدت طولانی رها کنید و یا اگر سوختگی شدید باشد، می‌تواند وضعیت پوست شما را بدتر سازد!


درمان شماره‌ ی 4

به منظور خلاص شدن از شر جای سوختگی ایجاد شده، هر روز آب لیمو بر روی آنها قرار دهید. آب لیمو یک ماده‌ی قابض بوده و استفاده‌ ی هر روزه از آن بر روی جای سوختگی، آن را روشن و تقریباً نامرئی خواهد ساخت. به همین ترتیب، معروف است که ژل آلوئه ورا و کره کاکائو اثرات مشابهی بر روی سوختگی دارند، بنابراین بایستی از آنها به صورت روزانه مالیده شود تا از شر جای سوختگی رها شوید. دیگر راهکار خانگی مؤثر قرار دادن گوشت گوجه فرنگی بر روی پوست سوخته شده است. این نیز معروف است که جای سوختگی را بی‌ رنگ و روشن می‌سازد.


درمان شماره‌ ی 5
چنانچه پوست سوخته با روغن‌ های طبیعی مانند روغن بادام و روغن زیتون، هر روز برای حدود ده دقیقه ماساژ داده شده و سپس اجازه داده روغن به مدت یک شب بر روی پوست بماند تا پوست روغن را به خود جذب کند، معروف است که جای زخم ناشی از سوختگی را روشن می‌ سازد. تهیه‌ی مخلوطی از روغن ویتامین E، روغن جوانه گندم و روغن زیتون، در مقادیر مساوی و سپس استفاده از آن بر روی پوست متأثر نشان داده شده است که حقیقتاً مؤثر می‌باشد.

در نهایت، اگر هر گونه تاول و زخم در سوختگی دارید، هرگز آنها را دستکاری نکنید به این دلیل که می‌ تواند منجر به عفونت پوست شده، روند بهبود را آهسته ساخته و جای زخم را بدتر کند. با نکاتی که عنوان شد، بایستی قادر به رسیدگی به جای زخم خود بوده و یا حداقل بتوانید ظاهر آن را روشن‌ تر سازید. با این حال چنانچه اثر سوختگی شدیدی داشته که ناحیه‌ ی بزرگی را پوشانده، آنگاه آخرین راه حل برای شما ممکن است عمل جراحی پلاستیک باشد. چنانچه انجام این گزینه را مد نظر دارید، با یک جراح مشورت کرده و پیش از اقدام به این کار، تمام جوانب مثب و منفی آن را بسنجید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه