چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر
خانه » چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر

چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر

30K بازدید
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر

چشمه های آب گرم دهلران

چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر , آب گرم , آبگرم , اب گرم , ابگرم , چشمه آبگرم , چشمه آب گرم , خواص درمانی آبگرم , خوص درمانی ابگرم , چشمه های ابگرم , چشمه های آبگرم , چشمه های آب گرم , خواص درمانی چشمه های آب گرم , خواص درمانی چشمه های آبگرم , درمان با آبگرم , درمان با ابگرم , گوگرد , اب های گوگردی , آب های گوگرد دار , چشمه های آب گوگردی , دهلران , آب گرم دهلران , ابگرم دهلران , چشمه آب گرم دهلران , چشمه آبگرم دهلران , چشمه های ابگرم دهلران , چشمه های آب گرم دهلران , منطقه گردشگری , مناطق گردشگری , توریست , جذب توریست , hf'vl , Hf 'vl , ]ali hf 'vl , ]ali hf'vl , چشمه های آبگرم ایران , معرفی چشمه های آبگرم

اگر شما هم دوست دارید برای مسافرت هایتان مناطق گردشگری متفاوت را تجربه کنید این مطلب از فارسی مد را بخوانید. چشمه های آب گرم از دیرباز مورد استقبال عموم گردشگران بوده است. برای اطلاعات بیشتر در این باره ادامه مطلب را دنبال کنید.

چشمه های آب گرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله 3 کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه سیاه کوه و نزدیک به غار خفاش قرار دارد. چشمه های آب گرم دهلران با دمای حدود 50 درجه سانتیگراد دارای چشمه های بهداشتی آب گرم و استخرهای لجن درمانی بوده که از اهمیت درمانی خاصی برخورداراست.

آب این چشمه ها در طول روز با توجه به انعکاس نور خورشید به صورت هفت رنگ خود را نشان می دهد. از خواص درمانی این چشمه برای رماتیسم، حساسیت، دمل، زخمها وهمچنین شکستگی استخوان و کوفتگی بسیار موثر است.
 
اما کسانی که دچار ناراحتی های قلبی هستند به علت گوگرد زیاد در منطقه باید از چشمه استفاده نکنند هم اکنون شهرداری تاسیساتی در آنجا احداث نموده است که به خصوص در ایام بهار و زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. این چشمه های آب گرم به صورت رودخانه در پایین دشت سرد شده و به نام سرگرو یا سرگراب برای مصارف کشاورزی و گوسفندان استفاده می شود و حتی این تغییر رنگ روزانه آب گرم به صورت یک ضرب المثل محلی در آمده که می گویند افرادی که دارای ماهیت نیستند مانند آب گرم دهلران هستند که روزانه به چند رنگ تغییر می کند هنوز بررسی علمی و فراگیری درباره آن انجام نشده وهم اکنون حمامی از سوی شهرداری دهلران احداث گردیده ولی با توجه به این که با روش های علمی انجام نگردیده درحال فرسوده شدن به علت گوگرد زیاد است.

چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر

بیشتر اوقات به ویژه در هوای معتدل بوی گوگرد این چشمه ها فضای شهر را در بر می گیرد و جریان این آب در جنوب غربی دهلران منطقه شوره زاری را به وجود آورده که پوشیده از گیاهان گز است.

این منطقه درسایت گردشگری شهرستان دهلران قرار دارد، حتی گل ها و گیاهان منطقه در سایت مربوطه از شهرستان دهلران تا اطراف چشمه های آب گرم از اهمیت خاصی با توجه به وجود آب گرم برخوردار است. این چشمه ها دارای آبی است که با خواص گوگردی از دل زمین می جوشد و در مسیر رودخانه نیز آب معدنی جریان دارد.

سالانه خصوصا در ایام نوروز و زمستان هزاران نفر از اطراف و اکناف و شهرستان ها و استان های همجوار منطقه را مورد بازدید قرار می دهند.

چشمه های آب گرم دهلران مناسب برای جذب گردشگر

در چند سال گذشته هم با تجهیز آن و سر و سامان گرفتن این آب گرم در جذب گردشگر هر چند اندک اقداماتی مثبت انجام گرفته است. نیاز است دولت به کمک سرمایه گذاران خصوصی و مشتاق و در جهت ایجاد تاسیسات و امکانات رفاهی و تفریحی جهت جذب توریسم خارجی و داخلی و نزدیکی به کشور عراق از آن استفاده مناسب شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویر جالب و زیبا که با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد
تصاویری جالب از ویلای چند میلیون دلاری ریحانا!
تصاویری جالب از زن و شوهری که حرکات تارزان انجام دادند!
تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری دوم
عکس ها و تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 – سری اول
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
آموزش ساخت انواع موشک های کاغذی جدید + عکس
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
عکس ها و سلفی های جالب گربه ای آموزش دیده را ببینید
عجیب ترین و چندش آورترین رستوران جهان + عکس
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه